USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №2813 серпня — 19 августа 2016

Влада

Внутрішня політика

Валентина Самар Тінь війни Не треба сушити голову, чого хоче і що ладен вчинити ВВП. Усе того ж самого і все так само — перемогти за всяку ціну. Стати першим серед перших, отримати право перекроювати карту світу, отримати ярлик на Україну, по ходу вирішуючи операційні завдання — зняття санкцій, легалізація анексії Криму тощо. Нічого нового, крім того, що в результаті на ходу зрежисованого загострення на адмінкордоні між Кримом і материковою Україною Путін намагається вибудувати нову "реальність" — і в трикутнику Захід—Росія—Україна, зводячи його до осі без України; і в новому витку мілітаризації Криму, що посилює крен у балансі сил у Чорноморському регіоні і створює реальну загрозу прямої агресії проти України; і в шантажі "лихі ви, піду я з "Мінська" і Нормандського формату"... Алла Єрьоменко Мін`юст розгойдується — Україна розплачується? Україна загрузає в "газових" справах. І коли ще залишається надія, що масові арешти та вилучення документів, втечі основних фігурантів справ, які порушуються ГПУ, СБУ, НАБУ і САП, — це не чергова кампанія з переділу власності, капіталу та впливу, то тенденція загрузання в арбітражних розглядах, де відповідачем дедалі частіше є держава Україна, уже насторожує. Алла Котляр Гуманітарка на ручному гальмі Із початком воєнних дій потік гуманітарних вантажів в Україну збільшився. З одного боку, в таких умовах допомогу мають оформляти миттєво (в реальності ж на це нині йде від тижня до місяця). З другого — є реальні приклади зловживання як на етапі визнання вантажів гуманітарними (попри заяви слідчих органів), так і на митниці. С. Пирожков, Н. Хамітов, Цивілізаційний вибір України в глобалізованому світі Останнім часом словосполучення "європейський вибір України" стало для нас звичним і навіть стереотипним. Зрозуміло, що йдеться, передусім, про вибір цивілізаційного шляху на ґрунті європейських цінностей. Але що означає цивілізаційний вибір? І який вибір робить Україна — європейський, євроатлантичний чи західний взагалі?

Гроші

Бізнес

Віталій Ткаченко ДФС проти великого бізнесу Судові процеси між найбільшими платниками податків і службою Романа Насірова стають системою. Є. Гоцуєнко, Н. Гоцуєнко, Децентралізація: плани та реальність Механічне об`єднання районів без вжиття заходів,  що стимулюють появу додаткових точок економічного зростання,  дискредитує як процес об`єднання, так і децентралізацію в цілому Герман Богапов Активна цифровізація Розвиток і здешевлення технологій, висока конкуренція  привели до насичення ринку та падіння ціни на гігабітний Інтернет.     Василь Худицький Боротьба за фізичне виживання? Вже на сьогодні у Польщі працює понад 1 млн українців. За різними даними, у 2015 р. Польща видала громадянам України близько 900 тис. віз, зокрема й візи з дозволом на роботу. Цього року охочих працювати за кордоном ще побільшало.

Людина

Культура

Катерина Константинова Едуард Митницький, літо патріарха Нинішній серпень — ювілейний для видатного українського режисера Едуарда Марковича Митницького. Йому виповнилося 85. Критики називають Едуарда Марковича батьком нової режисерської школи в Україні; справжнім майстром, спектаклі якого визначають "пульс" сучасності. Олег Вергеліс Я би вам показав, що таке Гамлет! На серпневому Одеському фестивалі театрів, що має метафорично білосніжну назву "Молоко", Гран-прі отримала вистава "Каліка з острова Інішмаан" (Рівненський театр, режисер Володимир Петрів). А виконавець ролі каліки Біллі – Ігор Ніколаєв – визнаний кращим актором фестивалю. Олег Вергеліс Мирослав Слабошпицький: "Наше кіно отямилося п`ять... Кінорежисер Мирослав Слабошпицький (володар рекордної для України кількості фестивальних нагород за фільм "Плем`я") продовжує зйомки "Люксембургу" (про Чорнобильську зону) і водночас разом з Володимиром Тихим запускає документальний проект "Олесь Ульяненко. Без цензури". Леся Ільєнко Генії в спецфонді Напередодні Дня незалежності Національний художній музей України презентує нову виставку — "Спецфонд. Графіка". Цей проект об`єднує і відомих, і забутих українських митців, яких свого часу звинувачували у формалізмі й буржуазному націоналізмі.

Сімейне коло

Дар’Я Афоніна Чи завжди материнство приносить щастя? Є речі, які зазвичай не обговорюють уголос. Не варто їх озвучувати, бо суспільна мораль не терпить напівтонів, часто даючи досить категоричні оцінки тим чи іншим проявам людських почуттів і свобод. Катерина Гольцберг Правила дитячого майданчика Практично в кожної жінки, яка мріє про материнство, є якісь уявлення про те, яким воно має бути. Вона розуміє, що буде важко, що доведеться багато чого встигати. Відбудуться зміни, які обмежать її особисту свободу, сон, спілкування з людьми, творчість... Василь Худицький Зрозуміти себе. Про причини сімейного вигоряння Проходячи вулицею, мимоволі звертаєш увагу на молодих і не дуже молодих людей. В одних — сірі, байдужі, стомлені обличчя й згаслі очі. В інших — емоції вирують через край, запалюють справжністю і жагою жити. Чому така різниця?..

Соціум

М. Мирний, І. Виртосу, Насильство у сім`ях учасників АТО: нові виклики для... Проблема побутового насильства — не нова для українського суспільства. Чи вплинула на зростання рівня насильства в сім`ях війна? Що з цього приводу кажуть держава, постраждалі від насильства жінки і, зрештою, самі солдати? Світлана Махно Щастя — у стосунках Якщо держава не йде до людей, то люди йдуть один до одного, а потім — до держави. У справедливості цієї істини ми переконуємося третій рік поспіль. Оскільки держава вчисту програла інформаційну політику на Сході країни, за справу взялися громадські працівники зі своїми ініціативами та проектами.     Оксана Онищенко Усмішки дітей — найкраща мотивація З 1 вересня в Україні стартує експеримент "Шкільний офіцер поліції". Відповідний меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки та Національною поліцією підписано ще в лютому. Андрій Колесник Україна в епоху Міжцарів`я Британський соціолог Зигмунт Бауман використовує поняття "міжцарів`я", щоб позначити стан сучасного світу. Це особливий період, коли цивілізація вже втратила своє бачення майбутнього, а до кінця історії ще далеко.