USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №3027 серпня — 2 сентября 2016

Влада

Внутрішня політика

Валентина Самар Любов і шакали Головна причина стриманої реакції на довгоочікуване освідчення глави держави в любові до українців, що живуть під дулом окупанта, полягає в тому, що в сказаному не було новини — ні доброї, ні поганої. А була, даруйте, жуйка, яка не містить "калорій": між щирими словами прозвучало вже до зубного болю знайоме і водночас незрозуміле в частині виконання — про політико-дипломатичний шлях деокупації територій України. Володимир Горбулін Хитромудра невизначеність нового світопорядку Сьогодні світ стоїть перед викликом — прояви "гібридних воєн", подобається нам це чи ні, породжують формування нового "гібридного світу", або, точніше, — "гібридного світоустрою". І ми також мусимо адекватно відреагувати на цей виклик, описати його не заперечуючи, але приймаючи реальність такою, яка вона є. Алла Котляр Мені соромно Для спецпроекту "Доля і долі", який вийшов у минулому номері DT.UA, я хотіла написати ще один, дуже важливий текст. Про Олену Рибак — дружину Володимира Рибака, який став однією з перших жертв "російської весни" в Донбасі. По-звірячому вбитого за те, що 17 квітня 2014 року він, зірвавши прапор самопроголошеної "ДНР", намагався встановити на будівлі міськради Горлівки, депутатом якої був, Прапор України. Володимир Кравченко Дипломатичний консиліум Дотримуючись принципу "краще пізно, ніж ніколи", у Києві вирішили провести 12-ту нараду глав закордонних дипломатичних установ у дні 25-річчя незалежності України. Юрій Гуленок Про майбутнє країни без майбутнього Держава Україна всією своєю економічною історією провокувала нинішню війну, планомірно розвалюючи власну економіку і власну армію. (Психологи знають, що жертва часто сама провокує агресора своєю поведінкою.) Це бачили всі; як не самовбитися, розповідав багато хто, але взяло гору ірраціональне. Шкода, звичайно. Могла б вийти гарна країна...

Гроші

Людина

Культура

Оксана ЗАГАКАЙЛО Кохання Франка Цьогоріч відзначаємо три дати, пов`язані з Іваном Яковичем Франком: 160 років від дня народження геніального українського поета, прозаїка, драматурга, публіциста, вченого; 100 років від дня його смерті; 120 років відтоді, як побачила світ славетна поетична збірка "Зів`яле листя". Ольга Клінгенберг Ісус зупинився у Венеції В останній день серпня відкриється найстарший кінофестиваль світу — Венеційський. Відкриється 73-й раз, під головуванням оскароносного режисера Сема Мендеса, автора "Краси по-американськи". Олег Вергеліс Театральний сезон пахне порохом "Як не стати порохом" — ця анонсована театром "Золоті Ворота" нова постановка вже самою своєю назвою викликала різночитання та різносподівання. Олег Вергеліс Король говорить! 27 серпня — день народження Богдана Ступки (1941—2012). Цьогоріч йому виповнилося б 75. Такий "вік" для кожного значного актора — ще родючий, і ще врожайний. Це "вік" (відносний) і Фірса, і Маттіаса Клаузена, і інших сценічних мудреців. Утім, творчий вік Богдана Ступки був щедрим до нього самого. Режисери дарували йому ролі королів і наймитів, геніїв і сіромах. Власне, він сам, великий актор, був королем української сцени. Був і лишається.

Соціум

Алла Котляр "Не бійтеся давати дітям дорослі знання" Мою увагу на Сергія Чумаченка звернув відомий читачам DT.UA Валентин Ткач. "Це дивовижна людина, — сказав він. — Я обережно ставлюся до "тренерів з будь-чого", але це — не про Сергія. Він реально працює з дітьми. Сам альпініст, він розуміє, що таке довіра і яке її значення. Олена Мащенко Юрій Володарський: "Не треба дивитися на світ крізь... Одні вважають його високочолим інтелектуалом, який страшенно далекий від масової, популярної і комерційної культури. Інші, навпаки, звинувачують у зайвій легковажності й несерйозності. Проте без цієї яскравої і харизматичної людини не обходяться основні культурні заходи країни — книжкові форуми чи кінофестивалі. У гостях у DT.UA — літературний критик, журналіст, публіцист Юрій Володарський. Ірина Виртосу Ситуація "Ж", або Як Україна відзвітувала в ООН про... На початку серпня наша держава звітувала в Женеві про те, як долає расову дискримінацію. Розповісти потрібно було про конкретні кроки та реальні успіхи, як у вигляді урядового звіту, що готувався заздалегідь, так і відповідаючи на запитання членів Комітету з ліквідації расової дискримінації під час засідання.