USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №313 вересня — 3 сентября 2016

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін Вузол Одні стверджують, що сама загроза можливого військового загострення змусить Банкову прискорити процес розгляду Радою (яка розпочне свою роботу 6 вересня) документів, які цікавлять Кремль. Інші вважають, що влада зволікатиме до упору, і прискорення процесу зможуть надати лише гуркіт гармат і хор налякано-вимогливих голосів західних лідерів. Треті переконані, що як мінімум до кінця року ні масштабних воєнних потрясінь, ні серйозних дипломатичних проривів не станеться. Що з озвучених гіпотез є порожніми домислами, а що — обґрунтованими прогнозами? Юлiя Самаєва Президент на приватно-державній розтяжці Розмови про можливу націоналізацію Приватбанку точаться без малого рік. Ще минулої осені голова НБУ публічно заявила, що не виключає такого сценарію, і запевнила, що регулятор готовий до виконання цього непростого завдання, хоча всіх без винятку лякає перспектива будь-яких маніпуляцій із найбільшою системною фінустановою країни. Валентина Самар Вадим Черниш: "Програма відновлення миру на Донбасі... В інтерв`ю з міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишем ми намагалися говорити про суть Концепції держпрограми відновлення миру на Донбасі, механізми її реалізації, релевантність загрозам. І окремо — про конкретні кроки з деокупації Криму, який "знову загубився": Концепція стосується лише Сходу України.   Ніна Перстньова Лощинівський бунт Ніхто з вищих чинів не відреагував на погром ромських будинків у селі Лощинівка на Одещині, де сталося страшне, звіряче вбивство дев`ятилітньої дівчинки. Воно й стало останньою краплею і довело до бунту. Тим часом ця НП аж ніяк не районного, і навіть не обласного масштабу.

Міжнародна політика

Олексій Коваль Кінець соціалізму в Бразилії? Імпічмент Русеф не... Внутрішньополітична криза, яка паралізувала країну, не закінчиться з відставкою Русеф. Найімовірніше, вже найближчим часом розпочнеться серія судових процесів, які мають розкрити схеми корупції в найбільшій нафтовій компанії країни — Petrobras.     Якуб Логінов Балканський неуспіх словацького головування в ЄС "Кращої нагоди продемонструвати міжнародну вагу Братислави досі ще ніколи не було, а наступна з`явиться не скоріше ніж після 2030 р.", — так про словацьке головування в Євросоюзі говорять тамтешні дипломати й аналітики. Володимир Кравченко Узбекистан на порозі потрясінь Тривала пауза з офіційною заявою Ташкента про смерть І.Карімова може пояснюватися, по-перше, шоком істеблішменту, його розгубленістю перед очікуваним, але несподіваним. По-друге, прагненням різних кланів узяти паузу і кулуарно домовитися про наступника, намагаючись не допустити хаосу. 

Гроші

Енергоринок

Роман Опімах Податковий аспект перспектив розвитку вітчизняного... Україна має всі необхідні передумови для кардинального зменшення залежності від імпортних енергоносіїв до 2020 р. Для цього енергонезалежність має стати національним пріоритетом для уряду. Сергій Уманський "Енергоатому" — 20 років. Неювілейні замітки Атомники вже скоро зможуть відсвяткувати ювілей — 20 років створення національної енергогенеруючої компанії "Енергоатом". За минулі роки компанія змогла зробити головне — убезпечити ядерну енергетику від розтягування, зберігши її як єдине ціле на пристойному світовому рівні. Потужність АЕС зросла, потік відмов обладнання різко (у рази) скоротився. На сьогодні атомники виробляють половину електроенергії країни. Валерій Мазур Одеський припортовий: Ахіллесова п`ята урядів України Вирішуючи, чи продавати, коли, кому і за скільки переважну держчастку в ПАТ "Одеський припортовий завод", Фонд держмайна і Кабмін мовчать про технологічно пов`язаний з ОПЗ аміакопровід Тольятті—Одеса. Хоча цей бізнес і пов`язаний тісно з ОПЗ, він сам по собі досить прибутковий. Державі слід добре подумати, продавати його разом з ОПЗ чи все ж таки залишити під своїм контролем. Питання на сотні мільйонів доларів

Людина

Культура

Дмитро Дроздовський Нобелівський лауреат Герта Мюллер: "Кожна диктатура... В інтерв`ю DT.UA пані Герта розповіла про власний досвід роботи на фабриці, де її намагалися "завербувати", про дитинство, про свої стосунки з німецькою і румунською мовами, зрештою, про візит до України. Вона ще сподівається приїхати в Україну, можливо, на Форум видавців у Львові, а можливо, і в Донбас, з яким пов`язана особлива родинна історія. Катерина Константинова Режисер Володимир Тихий: "Вважаю, що третій Майдан... В інтерв`ю DT.UA режисер Володимир Тихий розповів про своє відчуття Зони, про акторів майбутнього кінопроекту, а також про Надію Савченко, яка була героїнею його документальної стрічки "Наша Надія". Іван Рябчий "Добробати" і "Сатанинські вірші": резонансні прем`єри... З 15 по 18 вересня у Львові відбудеться вже 23 Форум видавців. Це традиційне розмаїття сучасної літератури, актуальних авторів, книжкових прем`єр. Вибрати серед таких майбутніх "прем`єр" найкращі та найрезонансніші непросто. Втім, 7 нових книжок, які будуть презентовані саме на Форумі (про них нижче), гідні вважатися резонансними. Книжки дуже різні: від першого роману до хронікального нон-фікшн. Ці 7 новодруків "зроблять" осінній літературний сезон. Вони мають опинитися на поличці у кожного. Олег Вергеліс Українська культура: енциклопедія в особах Однією з найвизначніших подій на найближчому Львівському Форумі видавців, безперечно, стане презентація велетенської (об`ємної й інформаційно насиченої) мегакнижки "Ukraine. The Best ". Це видання позиціюють як нову енциклопедію вітчизняної культури, як насичену мозаїку з чудових облич і прекрасних подій, що визначають цю сферу людської діяльності.

Сімейне коло

Катерина Гольцберг Нам потрібні різні школи Нам потрібні різні школи  Антоніна Юрченко Жертва обставин Крізь прочинене вікно кімнати чути розмову літньої сусідки по телефону: "Я зранку на ногах: сходила в магазин і на базар, повернулася, приготувала обід, прибрала в кухні, втомилася, спина болить, а ці (чоловік і дорослі діти) палець об палець не вдарили, щоб мені допомогти!" Півгодини розмови в такому ж дусі, тільки далі вона скаржиться, що підводить здоров`я, що держава платить низьку пенсію, що лихі сусіди навмисне дивляться телевізор допізна. І так щодня, впродовж багатьох років. Оксана Білик Сім`я та інші звірі "Ніяких тварин в одній квартирі з маленькими дітьми! Глисти! Антисанітарія! Покусає!" — вигукує одна бабуся. "Як же рости без друга? Собаки ж найкращі няньки! Нашого малого Альбар і заколисував, і ходити вчив, і від хуліганів захищав", — стоїть на своєму інша.

Соціум

Олександр Шульга Що заважає українській демократії Україна відзначила 25-ту річницю свого існування як незалежної держави. Ювілейна дата надихає на всебічний аналіз цього доволі тривалого періоду. Ми зробимо це з погляду соціології і спробуємо відповісти на запитання, що ж заважає демократії в Україні та які основні причини того, що українське суспільство не можна вважати справді демократичним.   Маріанна Гончарова Доблесть не в чинах Сьогодні я закінчила писати книжку про одноповерхову Америку. Я писала її майже рік відтоді, як почала вести семінари з сучасної гумористичної літератури в Арт-коледжі міста Гріннелла, штат Айова. Я писала книжку і давала собі слово не порівнювати їхній спосіб життя, політику, культуру, освіту з нашим способом життя, політикою, культурою, освітою... Але різниця однаково була і є. Вона вилазила й стирчала з усіх речень, абзаців і розділів, хоч скільки б я знаходила спільного хорошого в нас і в них... Валентин Ткач Останні сни літа. Вишня №504 На мене насувалося велетенське яблуко. Воно було веселе і скидалося на новорічну іграшку. Хоча я звідкілясь знав, що це яблуко-сон, мені було трохи тривожно. Аж надто стрімко воно рухалося.