USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №3210 вересня — 16 сентября 2016

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін Не падати Історія з "нехорошою квартирою" (блискуче було в Булгакова визначення) не викликала у мене ні розгубленості, ні зловтіхи, ні заздрощів до фігуранта, ні співчуття до нього. Більшість публічних захисників Сергія Лещенка та добровільних його розпиначів керувалися емоціями. Звісно, не всі. Але про них — трохи нижче. У мене, повторюю, сильних почуттів скандал не викликав. Що дає привід подивитися на скандал, наскільки вдасться, холоднокровно. Причина, яка примушує публічно реагувати на приватну, здавалося б, історію, — її можливі наслідки. Вони можуть бути масштабнішими, ніж здається на перший погляд. Дмитро Менделєєв Паралельний світ оборонки Щорічне послання президента Верховній Раді рясніло цифрами успіхів нашої оборонної промисловості. Не піддаючи сумніву ораторське мистецтво Петра Олексійовича і його особистий оптимізм з приводу досягнень оборонної промисловості, хотілося б відзначити певні нестиковки з існуючими реаліями. А. Умланд, М. Космель, Державне фінансування політичних партій: доленосна... Перетворення почали здійснюватися зі змінним успіхом у збройних силах, державному управлінні, місцевому самоврядуванні, економіці, вищій освіті, правоохоронній системі, охороні здоров`я, зовнішній торгівлі, банківській системі, спецслужбах, в інших сферах. Однак, на нашу думку, не менш, а можливо й більш, важливою реформою може стати початок перезапуску партійної системи. Наталка Пісня Українська "гирька" Манафорта, зважаючи на схильність Дональда Трампа до різких і гучних жестів, звільнили майже тихо: його працедавець офіційно прийняв відставку головного радника, подякував за співпрацю і на кілька наступних тижнів трохи пом`якшив тон висловлювань. Але, за даними з кількох джерел, попрощатися з цінним співробітником Трамп не зміг і, власне, й не планував.

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Кораблі лавірували, лавірували… На тижні, що минає, Мінфін презентував остаточний варіант змін до Податкового кодексу. Було проведено десятки переговорів, усі думки враховано, компроміси знайдено. Нічого радикального й революційного не передбачається, зате додасться невизначеності, адже прораховувати ефект навіть від пропонованих мінімальних змін на Грушевського не люблять, а він однозначно буде. І добре, якщо позитивним. Павло Гайдуцький Гривня не винна! 15 вересня 2016 р. виповнюється 20 років із дня впровадження однієї з ключових реформ за роки незалежності України — повернення до життя національної валюти гривні. У різні історичні періоди гривня зазнавала забуття і відродження, ревальвації та девальвації. І навіть у новітній історії та в наші дні вона пережила чималі потрясіння, стикаючись із проблемами та непевністю перспективи. Та чи винна в цьому сама гривня?

Бізнес

Василь Худицький Управління житлом: єдина можливість уникнути соціальних... Після заснування ОСББ багато голів опиняються перед проблемою утримання та обслуговування своїх будинків. Дуже часто з різних причин самостійно управляти будинком вони не можуть Для цього в усьому світі є ринок управителів та надавачів житлово-комунальних послуг. Роман Якель Забруднення... безпорадністю Тернопілля має сумний статус вододефіцитної області. Основна причина цього явища — не так спекотні дні, як зміна режиму опадів, їх нерівномірність. Як наслідок, річки та інші водойми стали маловодними і гостро реагують на забруднення, засмічення чи взагалі порушення режиму їх охорони.   Рита Рєзнік Для службового користування Прикриваючись грифом ДСК, продовжуючи спецсанкції проти вітчизняних компаній, чиновники карають і державу. Але ж могли застосувати ефективніші заходи впливу, якби було за що...

Людина

Культура

Катерина Константинова Уся Влада — театру На Міжнародному театральному фестивалі Fitag (Іспанія) помітний успіх супроводжував українську виставу — пластичну драму "1984". Це проект молодої талановитої української режисерки Влади Білозоренко. Її вистави йдуть у Херсонському театрі ім. М.Куліша, а також у столичному Молодому театрі, у "Золотих воротах" ("Це все вона", "Митина любов"). Олег Вергеліс Буденне зло Режисер Руперт Гулд поставив у лондонському Almeida Theatre "Річарда III" В.Шекспіра з Рейфом Файнсом у ролі лиходія. Завдяки невтомній місіонерській діяльності Британської ради в усіх країнах світу, цю нову виставу побачили й ми — тут і зараз — на великому кіноекрані: з хорошим звуком та великими планами двох видатних артистів. Катерина Константинова Горизонт подій: чого чекати у новому арт-сезоні? DT.UA продовжує низку традиційних публікацій про найближчі та найяскравіші події нового культурного сезону. Цього разу в ракурсі — наша українська арт-територія. Найпопулярніші майданчики, художні інституції, їхні нові імпрези і проекти.   Леся Ільєнко Шляхами "Золотого Лева-2016" На Галичині з 17 вересня по 2 жовтня відбудеться вже традиційний Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев". Місто Лева запросить найкращих майстрів театру з різних країн. Вони презентуватимуть найцікавіші сценічні роботи останнього часу.  

Соціум

Валентин Ткач Геометрія Перевалу Напередодні свого дня народження я вирішив завітати на Перевал до вуйка Дезя. Леся заходилася збирати мене в дорогу. Я намагався її переконати, що осінь лише почалася, в Карпатах тепло, тому на Перевалі ще багато туристів. А кожен, хто хоча б раз там побував, удруге обов`язково прихопить щось і для Дезийдерія Васильовича. Олександр Шульга Роми, випадок у Лощинівці й міжетнічна толерантність... Можна стверджувати, що українські громадяни — люди дуже терплячі. Бо вважають, що краще терпіти всілякі негаразди, ніж виходити і протестувати на вулиці. Однак жорстокі злочини, особливо якщо вони стосуються молоді або дітей, вони терпіти не готові. Олег Покальчук Народоблуддя Український популізм новітньої постмайданної фази перепрошиває поняття "людина з народу" у соціальному контексті до "громадянина", хоча суть залишається тією самою. Народ уже потроху вимагає політичних прав і залучення себе в політичний процес без посередників, але при цьому в нього ще немає (та й звідки було взятися?) поняття про реальне громадянське суспільство, в якому лідери й посередники не потрібні. "Потрібні! Потрібні!" — щосили скандують популісти, об`єднуючись у цьому русі за свої права і можливості у справді згуртовану коаліцію