USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №3317 вересня — 23 сентября 2016

Влада

Внутрішня політика

Валентина Самар Зовнішньополітична заДУМливість Вибори до Держдуми, що проводяться на території Криму, вкотре покажуть усю картонність "входження в Росію" переважною більшістю його населення. По-перше, "переважним голосом" там може бути тільки один — голос корінного кримськотатарського народу. Росія його не отримає. По-друге, чим більше бюджетників Росія зажене на ці вибори, тим більшою буде її вина за й так незаконні дії. І по-третє, просто потішимося, що російські вибори повернули у світовий порядок денний кримське питання. Тепер головне — там його утримати. Володимир Кравченко Україна vs Росія: перший позов DT.UA зустрілося з Оленою Зеркаль, щоб дізнатися, які цілі ставить перед собою Київ, звертаючись до арбітражу, якими будуть подальші кроки української держави в рамках Конвенції ООН з морського права, і як справи з підготовкою наступних позовів до Росії. Віктор Трепак "Таємні тюрми СБУ": міф чи реалії війни? Впродовж останніх кількох місяців широкого міжнародного резонансу набула тема існування в Україні незаконних місць позбавлення волі, або, як їх назвали, — "таємних тюрем СБУ". Активна експлуатація цієї теми в російських ЗМІ, винесення її на рівень ООН можуть бути акцією, спрямованою на підрив міжнародного реноме України. Сергій Куюн Діра в тилу Тема закупівель нафтопродуктів державними споживачами не залишає порядку денного. Попри дворічний досвід ходіння по граблях, який уже обійшовся бюджету країни в мільярди гривень, скандали на тему завищених цін на паливо спалахують один за одним. Євгенія Закревська Атестація поліції. Порушений суспільний договір Реформування поліції — складний і тривалий процес, який не може проходити гладко. Багажу сліпої довіри населення на весь процес не вистачить. І сліпа довіра тут не потрібна, вона шкодить реформі. А усвідомлена довіра суспільства без можливості контролю з боку суспільства не може тривати довго. Її час уже спливає. Олег Перетяка Оренда у військовому відомстві: корупція чи шахрайство? Залишається тільки здогадуватися, навіщо Міністерство оборони займається прихованою орендою землі під виглядом здачі в оренду так званих технічних майданчиків. Це — корупція чи шахрайство? На це запитання може відповісти Генеральна прокуратура, яка, відповідно до закону, повинна захищати інтереси суспільства і держави.

Гроші

Промисловість

Петро Чечелюк Український ліс: злочин без кари Україна, посідаючи останнє місце в Європі за обсягом заготовленої деревини — 0,5 кубометра на 1000 жителів, позиціонує себе чи не найбільшим в Європі експортером круглого лісу. Факт: лісопромисловий комплекс України має явно виражене експортне спрямування і служить, по суті, постачальником сировини для економік інших країн. Ніна Перстньова Порти на приватизацію, або Короткими перебіжками шляхом... Цього тижня Кабінет міністрів оприлюднив розширений список підприємств, які виставляються на приватизацію у 2016–2017 рр. До нього увійшли й усі порти України. Однак законодавчо морські ворота, як і раніше, перебувають у переліку об`єктів, що не підлягають приватизації. І законопроекти про зняття заборонного грифу так і лежать у Верховній Раді. Колишній уряд теж тримав курс на роздержавлення портів. Але проект закону, поданий Кабміном Яценюка, так і не ухвалили.

Культура

Ганна Пароваткіна Влад Троїцький: "На нас чекає веселий апокаліпсис" У столиці стартує ГогольFest-2016. Його нова локація — Арт-завод Платформа на вулиці Біломорській (Лівий берег столиці). Нинішнього року особливий акцент у програмі — на цирк. Що за цим? Тонкий саркастичний натяк на те, що "цирком" (часто трагічним) стає вся наша повсякденна реальність? Чи тут суто творчий мотив? Катерина Константинова Віктор Морозов: "Наш творчий союз з Іваном Малковичем... Наприкінці вересня — на початку жовтня (точний час уточнюється) вийде друком довгоочікуваний український переклад нової книжки Джоан Ролінґ "Гаррі Поттер і прокляте дитя" (у видавництві Івана Малковича "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га"). Перекладач нового світового бестселера — Віктор Морозов — розповів DT.UA про особливості нового сюжету та можливість побачити цей твір на українській сцені. Олег Вергеліс Муки музики Міжнародний конкурс-лабораторія молодої режисури (в жанрі оперети, мюзиклу, опери-буф) відбувся в Київському національному академічному театрі оперети. Анна Ставиченко Краєвид на Прованс: Варліковський слухає Генделя Festival international d`art lyrique d`Aix-en-Provence дуже швидко завоював високий статус завдяки далекоглядності директорів, добре складеним програмам та нескінченному параду зоряних імен у фестивальних кастингах. Антон Філатов Очей зачарування: 10 прем`єр кіносезону DT.UA продовжує серію публікацій, які передують прем`єрам, — у різних родах та видах прекрасного. Що в кіно найближчим часом? Фільтри престижних кінофестивалів за попередні місяці відсіяли найкращі картини, котрі скоро доберуться й до українських екранів. Маріанна Гончарова З днем народження, театре! Нас із нею все життя об`єднувало дуже багато чого: один погляд на важливе й неважливе, однакове ставлення до красивого і… "все-одно-все-красивому", на смішне й не смішне, хитре і наївне, вишукане й вульгарне. Ольга Кізлова Джаз на пленері Мода на джаз в Україні — вже усталений і дуже помітний тренд останнього часу. Практично кожне місто, що поважає себе, намагається обзавестися джазовим форумом. Тепер мода докотилася й до передмістя. У селі Лісники, що за 7 км від столичної міської межі по Новообухівській трасі, відбувся фестиваль Equi Jazz Fest. Світлана Кабачинська Під усевидющим оком Схоже, у Хмельницькому муздрамтеатрі після тривалих конфліктів між трупою і колишнім керівництвом нарешті з`явився шанс для порозуміння, а відтак і для творчості — з появою на посаді художнього керівника Анатолія Пундика. Принаймні останні сезони дають таку надію.

Сімейне коло

Катерина Гольцберг Шкільні зміни: теорія і практика Дорослі звикли керуватися у всьому виключно міркуваннями власної зручності й особистої доцільності. Саме тому освіту в нашій країні давно віддано на аутсорсинг, з правом критикувати її і втручатися у процес коли заманеться, що робить будь-які реформи у принципі неможливими. Дар’Я Афоніна Дайте вихованцеві дитбудинку шанс Кількість дітей-сиріт в Україні протягом останніх 15 років стабільно утримується в межах 90—104 тисяч. Тільки 10% з них перебувають під опікою або в прийомних сім`ях, і лише 5% дітей потрапляють у сім`ї всиновителів. Оксана Білик Тільки щоб мама не дізналася, або Коли слід послабити... Дитина, що грається сама, без дорослих, — це заповітна мрія більшості батьків. І річ не лише в дорогоцінних хвилинах спокою: за тихим шарудінням у коробці з конструктором чи розігруванням пригод для ляльок приховані розвиток фантазії, уміння зайняти себе, перші спроби раціонально управляти часом і ще чимало корисних у майбутньому рис.