USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №3424 вересня — 30 сентября 2016

Влада

Внутрішня політика

Марина Ставнійчук Свобода мирних зібрань: потрібне реальне вирішення Питання свободи мирних зібрань сміливо можна віднести до переліку законодавчих фантомів вітчизняного парламентаризму. Ця проблема знову актуалізувалася. Однак, відверто кажучи, на 26 році незалежності — у досить жалюгідний спосіб. Микола Мирний Амністія 2016: Чим небезпечний закон про амністію В Україні так і не почав діяти закон про амністію до 25 річниці проголошення незалежності. 17 серпня президент Петро Порошенко ветував його. Чи цей крок виправданий, чи краще було б президентові підписати закон, а потім — вносити до документа зміни? Костянтин Бушуєв Атестація — це лише перший етап очищення наших лав Оскільки останнім часом у ЗМІ з`являється багато різноманітної інформації щодо перебігу атестаційного процесу особового складу Національної поліції України, вдячний "Дзеркалу тижня" за можливість висловити альтернативну точку зору — як людині, котра безпосередньо залучена до атестаційного процесу з боку НПУ. Володимир Кім Нью-йоркський візит президента Сесії Генеральної Асамблеї ООН трохи претензійно називають "найбільшим геополітичним шоу на Землі". Але якщо для звичайних глядачів "шоу" може здатися нудним, особливо на тлі інтриги президентської кампанії у Сполучених Штатах, то в політиків, дипломатів та політологів воно викликає чималий інтерес.   Юлiя Самаєва Протяг на півсотні мільярдів Обговорення проекту держбюджету на наступний рік традиційно звелося до точкових оцінок тих чи інших (часто далеко не найважливіших) статей документа: скільки ми витратимо на Євробачення, чи зростуть ціни на сигарети, де візьмуться 10,5 млрд грн від спецконфіскації та навіщо Інституту національної пам`яті 25 млн замість 11? Але якщо аналізувати документ комплексно, в око впадає зовсім інший перекіс — більш як третина всіх видатків піде на соціальні виплати: пенсії, субсидії, пільги. Валентин Бадрак Оборонно-Потьомкінський Комплекс, або Про особливості... За період війни ніяк не використовувалися очевидні можливості посилити потенціал ОПК. Наприклад, свідомо у виконавчій владі не створено вертикалі управління ОПК, за поодинокими винятками не використовуються ініціативи приватного сектору, не залучаються іноземні й приватні інвестиції, не здійснюється приватизація частини ОПК. На шальках терезів з одного боку політичні й бізнесові інтереси, з іншого — життя українських солдатів. І перше впевнено переважує…

Гроші

Макрорівень

Сергій Кораблін Курсова лихоманка: пауза між рецидивами Валюта, як відомо, — відображення економіки. Тому про хвороби гривні говорити, здавалося б, немає сенсу: про них і так усе давно зрозуміло. Остання курсова лихоманка, що струсонула ринок напередодні виділення МВФ третього, "вимученого", траншу, — ще одне тому підтвердження: нічого нового. Ні по суті, ні за реакцією.     Максим Мартинюк Ринок землі в Україні: три можливі моделі запуску... В Україні вкотре наближається календарний дедлайн для вирішення питання продовження чи скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення. Традиційне для цього періоду пожвавлення політичної дискусії нинішнього року багаторазово посилене планованим на найближчий час внесенням законопроекту про обіг сільгоспземель, що робить теоретично можливим запуск ринку землі в Україні.

Людина

Наука

А. Шевченко, В. Шадура, І. Єгорченко, Чи є шанс відновити науковий потенціал України? Олігархічній монополізованій економіці, з нерозвиненими малими та середніми підприємствами, владній бюрократії, що використовують державні потоки і ренту для свого збагачення, не потрібна ні наука, ні відкрита наука, ні відкриті інновації. Лідія Суржик Дисертації — "взять и отменить"? Гучний скандал навколо докторської дисертації дружини віце-прем`єра В`ячеслава Кириленка — Катерини Кириленко спровокував ланцюгову реакцію багатьох інших плагіатних справ. Після того, як у них засвітилися імена обраних до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), цей трагікомічний спектакль асоціюється з фантасмагорійними сюжетами полотен середньовічного живописця Босха (зокрема з операцією видалення з голови пацієнта символічного тюльпана).

Культура

Антон Філатов Саме суцільне телебачення У столиці відбувся VI медіафорум KІEV MEDIA WEEK, на якому ставили діагноз телеринку та будували далекосяжні плани. Із цікавих меседжів: "Необхідні скорочення телеканалів через відсутність реклами для них" (В.Бородянський); "Очікується збільшення обсягу ринку віртуальної реальності" (Т.Бартон); "Відчувається світовий голод на нові неангломовні серіали" (Е.Воллер). На цьому ж медіафорумі прозвучало: "На всі українські проекти вже не вистачає акторів!". Іван Рябчий Ірена Коваль: "Українці вважають себе жертвами режиму,... Свою нову книжку "Незаземлені" (видавництво Анетти Антоненко) Ірена Коваль визначає як роман-спогад. У тих спогадах віддзеркалюється складне минуле і окремої родини, і всієї України. Катерина Константинова Юрій Морозов: "Перший документальний фільм про Бабин... "Список Шиндлера" Стівена Спілберга, "Життя прекрасне" Роберто Беніньї, "Піаніст" Романа Поланскі, "Іда" Павла Павліковського, "Син Саула" Ласло Немеша — всі ці прославлені кінострічки в різний час отримали "Оскара". І всі вони з 24 вересня об`єднаються в рамках українського фестивалю-пам`яті "Шедеври світового кіно. Фільми-лауреати премії "Оскар" про трагедію єврейського народу". Анна Ставиченко Мюнхен: оперні гірки Програма Мюнхенського оперного фестивалю 2016 р. об`єднала в одній афіші прем`єри, кастинги, які рясніють легендарними іменами, зовсім нові й добре забуті твори… Ольга Стельмашевска Вітер шумить на Платформі Анонсуючи одну зі своїх ГогольFestівських прем`єр — кінетичну виставу "...але вітер...", — Влад Троїцький сказав, що буде так красиво, аж до перехоплення подиху. Не обдурив. Минув час, а вистава не відпускає. Її образи, кінематографічна картинка, шелестіння п`ятдесяти вентиляторів, бунінський "легкий подих" — тримають у полоні, стоять перед очима й навіюють "сон золотий" про театр.

Соціум

Олександр Шульга Вимушені переселенці з Криму два роки по тому: віз... Серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яких в Україні сотні тисяч, є категорія в кілька десятків тисяч (згідно з офіційними даними). Низка особливих характеристик доволі помітно вирізняє її з загального числа. Леся Литвинова Мар`їнка. В надії побачити світанок Восьма ранку. Шумить-вирує базарчик на центральній площі. Діти біжать до школи. Двірники махають кошлатими мітлами. У своїх справах діловито нипають двор ові пси. У парку бригада чолов`яг білить бордюри. Олег Покальчук Фальшива депресія Дві третини причин, які призводять до депресії, пов`язані з зовнішніми факторами або ранніми психологічними травмами. У цьому сенсі нам "пощастило": ми народжуємося у стресогенній обстановці, живемо в ній і йдемо з життя найчастіше з полегшенням, що весь цей кошмар закінчується назавжди. Валентин Ткач Мед на ножі "Ваша цивілізація — це мед на ножі" — так вуйко Дезьо прокоментував мені новину про автомобілі без водія, коли ми з ним сиділи на колоді біля серпантина, що звивався з Перевалу в долину Черемоша. Я йому захоплено розповідав, як сучасні технології можуть упоратись із завданням автомобільної подорожі: досить лише зазначити початкові координати і вказати кінцеву точку свого маршруту. Роман Яковлєв Україна: нотатки польових досліджень Прочитавши нотатки іноземців про Україну, я зрозумів що їх треба донести до якомога ширшого кола. Троє дослідників зі США розповідають про свої враження від нашої країни. Після нетривалого перебування в Україні вони готові назавжди пов`язати з нею своє життя.