USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №38-3922 жовтня — 28 октября 2016

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін Геймер і таймер Трапився якось мені на очі опис комп`ютерної гри. Її особливістю було те, що на кожному новому рівні гравець мав ставати дедалі уразливішим для ворогів. Чим вищий левел — тим слабший захист, тим бідніший вибір зброї. Не пам`ятаю, як гра називалася. Я б її охрестив — "нормандський формат". Не знаю, наскільки вона популярна серед геймерів. Але один затятий гравець мені точно відомий. Його звати Петро Олексійович.   Віктор Трепак Правоохоронна реформа на фінішному старті Якщо вживати спортивну термінологію, то можна сказати так: не забезпечивши реформі правоохоронної системи належного старту, її прагнуть повернути до фінішу. Особливо чітко це простежується на прикладі нових антикорупційних органів (НАБУ, САП), прокуратури та Державного бюро розслідувань (ДБР). Сергій Немирич Гібридна холодна війна Відгриміла російсько-грузинська війна "08.08.08" — перша відкрита агресія Росії проти незалежної держави після 1991 р. Аналізуючи її наслідки, відомий англійський журналіст Е.Лукас видав у 2009 р. книжку "Нова холодна війна. Як Кремль загрожує Заходу і Росії". Так широка спільнота отримала ефектну пояснювальну метафору, що, відсилаючи до досвіду недавньої історії, давала оманливе відчуття повної ясності ситуації. Андрій Вадатурський "Укравтодор": перезавантаження Миколаївську область продовжують стрясати корупційні скандали. Цього разу низка викриттів стосується зловживань у дорожній галузі, першопричини яких, на моє переконання, можливо, й починаються на місцевому рівні, але закінчуються дуже високо в Києві.   Станіслав Васін "Говорит Москва"… Черга. Святий для радянської людини атрибут. Вистояти в черзі — водночас почесно й болісно. Більше болісно. Та тільки не тоді, коли йдеться про чергу в мавзолей.

Міжнародна політика

Олексій Коваль БРІКС: цеглини у фундамент нового світопорядку? Восьмому саміту БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР), що відбувся 15—16 жовтня в індійському штаті Гоа, передувала гаряча дискусія експертів і ЗМІ. Чи варто взагалі говорити про перспективи для організації, котра на десятому році існування втратила свою ключову властивість?   Якуб Логінов Євроінтеграція на практиці: коли перейдемо з Ужгорода... Коли у 2008 р. тимчасово закрили можливість пішохідного перетину кордону зі Словаччиною в Ужгороді, здавалося, це не надовго, — щойно буде проведено реконструкцію, максимум через півроку, кордон для пішоходів відкриють. Сталося інакше — ці "шість місяців", про які говорили тоді чиновники, тривають досі. Костянтин Федоренко Чорногорія: перемога неліберальних європейців Парламентські вибори в Чорногорії завершилися 16 жовтня перемогою правлячої Демократичної партії соціалістів (ДПСЧ), очолюваної чинним прем`єр-міністром Міло Джукановичем. Багато хто вже встиг оголосити про черговий тріумф майже беззмінного лідера Чорногорії (у статусі то президента, то прем`єра) ще з 1991 року. Але насправді він отримав лише досить хистку більшість.  

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Спалювальний сезон Посадовці, захопившись боротьбою за політичні профіти, ведуть країну не до зниження енергоспоживання, а до його нарощування, а постачальники, резонно користуючись "політичною кон`юнктурою", роблять усе, щоб нинішня система жила і процвітала. Олександр Шаров Національний банк України: час справжніх реформ Система функціонування НБУ як центрального банку держави потребує не лише подальшого вдосконалення, а й серйозного реформування, як функціонального, так і організаційного. І ця проблема набагато важливіша, аніж спір щодо персоналій.   Роман Івченко е-декларування: старт чи фініш? Скандали навколо електронного декларування вщухли, система нібито запрацювала, з`явилися навіть перші декларації посадовців, заповнені вже за новими правилами. Утім, говорити, що все проходить без сучка й задирки, рано. Усе ж таки недаремно ламалися списи на старті.

Бізнес

Сергій Орловський Як інвестору проблемної новобудови отримати квартиру... Складна ситуація з понад десятьма тисячами вкладників проблемного будівництва об`єктів "Укогруп" Анатолія Войцехівського знову примусила повернутися до теми захисту інтересів інвесторів, що вклались у будівництво проблемних недобудов. Є. Гоцуєнко, Н. Гоцуєнко, Порочна практика Держпреференції великим землекористувачам перетворили комплексне за своєю природою сільгоспвиробництво на примітивний механізм отримання доходів.   Ігор Янковський Не зійти зі шляху інновацій Інновації — це еволюційний шлях, який людство вже обрало. Завдяки прогресу, тривалість життя людини збільшується щороку. Люди, які живуть по 100 років, — це вже не щось зі сфери фантастики. Ми здійснюємо корекцію зору, ставимо високотехнологічні протези. Середня тривалість життя у світі збільшилася вдвічі за останнє століття, і цей показник зростає і далі.

Людина

Культура

Олег Вергеліс "Четверта сестра" коня осідлала Київський академічний Молодий театр презентує глядачам уже 100-ту — ювілейну — репертуарну виставу "Четверта сестра" на основі п`єси польського драматурга Януша Ґловацького. Олег Вергеліс Мавка, одержима У Київський дитячий музичний муніципальний театр на Подолі несподівано повернулася важлива для репертуару вистава — "Лісова пісня" Лесі Українки, де актриса Раїса Недашківська грає всіх персонажів п`єси. Поділ, театр, полудень. У залі — школярі, вчительки, інтелігенти-різночинці. Олесь Доній. І я. Катерина Константинова Раду Поклітару: "Десять років? Не вірю!" У жовтні відзначає своє 10-ліття "Київ модерн-балет" — один із найуспішніших творчих колективів України, яким керує Раду Поклітару. До ювілею "модернбалетівці" згадають і покажуть одну зі своїх перших вистав, "Кармен. ТV" (балет на дві дії, на музику Ж.Бізе), а невдовзі вирушать на фестиваль IFMС до Вітебська. Антон Філатов Коханці та злодії. 10 фільмів "Молодості"—2016 Без гучних рекламних кампаній у столиці стартував 46-й Міжнародний кінофестиваль "Молодість". Упродовж дев`яти днів буде показано близько 200 картин. Серед них — остання стрічка Анджея Вайди, новий проект Крістіана Мунджіу, чергова прем`єра з Ізабель Юппер у головній ролі. DT.UA пропонує свою версію десяти "обов`язкових до перегляду" фестивальних фільмів. Дмитро Дроздовський Боб Ділан: "Не блокуйте нам вхід" Чи можна за тексти пісень присуджувати Нобеля? Нобелівський комітет дав позитивну відповідь, присудивши премію з літератури Бобу Ділану (Bob Dylan), кумиру 1960—70-80-х рр., творцеві рок-текстів і їх культовому виконавцю, володареві "Греммі", "Золотого глобуса" та "Оскара". Олег Вергеліс Простота мудреця 22 жовтня виповнилося б 75 років відомому українському актору Степанові Олексенку (1941—2006). І це "б", про що не втомлююся повторювати, — як традиційна й несправедлива умовність життя. Того акторського життя, яке закінчується раніше, ніж усім нам хочеться, а попереду ж, у його зрілому (умовно теперішньому) віці, такий "архетип" був "би" абсолютно незамінний на вітчизняній сцені. Юлія Валова Босх на уроці: скандал і естетика У творчому і педагогічному середовищах несподівано виникла полеміка з приводу доцільності використання в педагогіці середньої школи робіт великих художників та філософів, які творили в епоху Північного Відродження й Ренесансу, а також робіт сучасних майстрів. Леся Ільєнко Поляки, німці і чуття Місяць жовтень — традиційно активний період виставок, арт-імпрез, інших проектів. Серед таких — міжнародна виставка "EPHEMEROIDS: ХХ століття у плакатах", виставка "Поляки і німці. Історії діалогу".