USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №4029 жовтня — 4 ноября 2016

Влада

Внутрішня політика

Юлiя Самаєва Реформаторський укол Охорона здоров`я — мабуть, єдина сфера, яку за чверть століття навіть не намагалися реформувати. І от Міністерство охорони здоров`я, вийшовши з летаргічного сну, обіцяє українцям довгоочікувану реформу. Тут і зараз. Через неповні три місяці — старт. Легкий порух реформаторської руки — і жебрацька, громіздка "постсовкова" медицина перетворюється на доступний сервіс західного зразка. Звичайно, у реальності все не так просто. Проблем чимало, починаючи від переходу до "страхової моделі" і закінчуючи референтними цінами з реімбурсацією. Оксана Денисова Прокурор Сергій Горбатюк: "Метою тиску на мене є встановлення... Сергій Горбатюк — керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури. За два роки перебування на посаді заслужив репутацію найбільш незговірливого "важняка" ГПУ та отримав кредит довіри громадськості, яка вже кілька разів рятувала його від відставки. Валентин Бадрак Приватний ОПК України: опора "оборонки" чи ізгої? Під час XIII Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека 2016", що відбулася в жовтні, керівники кількох десятків приватних українських підприємств і організацій, які є виробниками або розробниками продукції оборонного та подвійного призначення, вирішили створити Асоціацію. Валентина Самар Туди і сюди без води… Чергове явлення Путіна в Криму, крім підживлення глибокого задоволення колаборантів та тих, хто щиро любить Росію як Батьківщину, привнесло в порядок денний ватажків двох "федеральних утворень" великий, і не тільки головний, біль. Із водою, електроенергією та всім, що на них зав`язане, доведеться потерпіти. Ще років два-три. Гарантійний термін — тільки слова ВВП, і ті явно плутані. Олександр Макаров Кімната і Room Міф про те, що десь поруч із керівництвом країни розміщується таємний мозковий центр, — молодший брат міфові про "світові залаштунки", Ротшильдів і Рокфеллерів. Так, багато хто вірить. Зазвичай ці віруючі — не християни, не мусульмани й не буддисти. Ті якраз чудово уявляють собі роль і Бога, і Диявола, розуміючи, що всі вони — всемогутні та безтілесні — керують світом невидимо, але вельми ефективно. Матеріалістам залишається віра в таємний центр, реальний, причому злобний і цинічний, що підтверджується постійним зниженням рівня життя. Його не люблять, але поважають і бояться, оскільки бачать його руку і в холодних батареях, і у війні на Донбасі, і в банкрутстві банків.

Міжнародна політика

К. Кульчицька, І. Сушко, Рецепти розблокування Відкритого неба для України Підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною і ЄС (Угода про САП) є одним з головних пріоритетів України у сфері євроінтеграції. Після повного впровадження угоди авіаперевізники України користуватимуться необмеженими комерційними правами при здійсненні перевезень з України до ЄС і між будь-якими державами-членами ЄС за умови, що політ є частиною перевезення, яке обслуговує пункт в Україні. Лесь Димань Успіхів, Європо! Як одночасно захистити і обійти... Одне слово, вимір демократії, про який Європі варто подумати, — як захистити інтереси країн без того, щоб розтоптати інтереси регіонів у їх складі? Це не згадуючи про інтереси внутрішніх релігійних, мовних та етнічних меншин.     Віктор Каспрук Чи надовго "медовий місяць" між Китаєм і Філіппінами? Під час візиту президента Філіппін до Китаю було фактично проголошено новий зовнішньополітичний курс.  

Гроші

Макрорівень

Юрій Сколотяний Анатолій ГАЛЬЧИНСЬКИЙ: "Світ розвертається ліворуч... Складні питання стратегічного характеру — куди рухається (чи котиться) світ, і як Україні знайти своє місце НЕ на узбіччі цивілізаційного мейнстриму — не надто популярні в українському політикумі. У спробі знайти правильні концептуальні підходи для реалізації прикладних рішень ми звернулися до нашого традиційного співрозмовника — одного з провідних вітчизняних учених, екс-директора Національного інституту стратегічних досліджень (2000–2005) Анатолія ГАЛЬЧИНСЬКОГО. Роман Івченко Сергій ТАРУТА: "Причина в системі, яка таких гонтаревих... В останні кілька тижнів народний депутат і екс-губернатор Донецької області Сергій Тарута виявився одним із головних порушників спокою в українському політичному й медійному полі, взявши на себе місію громадського обвинувача, який домагається відставки голови Національного банку Валерії Гонтаревої.   Юрій Федчишин Реформа митниці: як здолати корупцію У суспільстві небезпідставно домінує думка, що митна система глибоко вражена корупцією. Важливо усвідомлювати, що суть корупції на митниці — не лише в діях окремих працівників-хабарників чи навіть у самій системі митних органів ДФС. Проблема набагато ширша. Маріанна Онуфрик Підвищення мінімальної зарплати: звідки гроші? Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман на останньому засіданні уряду (26 жовтня) анонсував зростання мінімальної заробітної плати до 3200 грн, що удвічі перевищує прожитковий мінімум. Таке рішення уряду має як свої плюси, так і мінуси. Однозначно можна сказати лише те, що для державного бюджету це виклик.

Енергоринок

Алла Єрьоменко Створення ринку газу: імітація чи реальність? ІІ Українському газовому форуму, який організували у Києві 12–13 жовтня 2016 р. компанія "Грант Торнтон Україна" і ТОВ "Нафтогазбудінформатика", передувало чимало подій на світовій газовій арені, наслідки яких стануть відчутними, і не лише для України, вже скоро. Наталя Кацер-Бучковська Енергетична дипломатія: не дозволити себе обійти Плани побудови чужих газопровідних "потоків" в обхід України та внутрішня низька ефективність господарювання в енергетичній сфері — виклики енергетичній безпеці не лише України, а й усього Європейського Союзу. Богдан Максимович "Земний віск" Не тільки нафтою багата Галичина. Прославив її також і так званий земний віск, який пізніше стали називати озокеритом. Уже друге століття озокерит видобувають промисловим способом, але можливості його використання ще далеко не вичерпані. Андрій Вишинський Цугцванг харківських суддів Продовження ж розслідувань НАБУ та АМКУ відносно посадових осіб Держгеонадр у підсумку може привести до скасування результатів конкурсу по Південно-Кісівській та Мурафінській нафтогазових площах. На жаль, відповідальність можуть понести лише виконавці — посадові особи Держгеонадр і харківської податкової міліції.  

Людина

Культура

Антон Філатов Уламки "Молодості" Завершується 46-й київський кінофестиваль "Молодість". І "традиційно" приймає на себе холодний шквал критики, причиною якої часто була недбала організація. Та якщо не обмежуватися речами технологічними, а піднятися до питань ідейних, то стає зрозуміло: сама "Молодість" критикує суспільство ще нещадніше. Ганна Пароваткіна Пінчук в комуні Осінь несподівано зробила подарунок любителям сучасного мистецтва. У ПінчукАртЦентрі відкрилася виставка "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище". Олег Вергеліс Сорокалітні (пост) За короткий (осінній) період у двох архаїчних громадських структурах — Спілці кінематографістів України та Спілці театральних діячів України (НСТДУ) — відбулися раптові кадрові зміни. Ці Спілки, що переживали за останні роки далебі не ренесанс, несподівано очолили різні люди, представники одного покоління — сорокалітні. Пост здав, пост прийняв. Їм і присвячується цей пост. Анна Ставиченко "Тоска" Монастирської Українська примадонна Людмила Монастирська тріумфально виступила в Opera Bastille в опері Дж. Пуччіні "Тоска". Катерина Константинова Євген Станкович: "Ще Нострадамус напророкував Україні... В інтерв`ю DT.UA видатний український композитор Євген Станкович розповів про особливості проекту і своєрідну присвяту однієї з частин концерту — "Музика для Марточки". Згадав також Мстислава Ростроповича, з яким був знайомий, та поділився враженням від нової української композиторської порослі.