USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №43-4419 листопада — 25 ноября 2016

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін МАЙДАН 0.0 Майдан пахнув гірким димом. Від потішного "майданчика" неабияк тхнуло перегаром. Хрускіт ламаних кісток змінився хрускотом перелічуваних банкнот, відслинених за відрядну "громадянську активність" і нормований "експрес-протест".  Утім, це все було. І неодноразово. До Майдану. Після Майдану. Між Майданами. Валентина Самар Назар Холодницький: "Наші категорії справ такі, що... В інтерв`ю з керівником САП Назаром Холодницьким  DT.UA намагалося одержати відповіді на запитання, які по суті пояснюють уповільнений перебіг розслідування резонансних справ, і на запитання, яких раніше ніхто не ставив. Дмитро Менделєєв Шатуни з оборонки… Потуги державного концерну "Укроборонпром" залучити до проведення незалежного аудиту підприємств оборонної промисловості найбільші світові аудиторські компанії, зокрема з так званої Великої четвірки, скоріше нагадують спроби створити інформаційну димову завісу, щоб відвернути увагу громадськості від системних зловживань в ОПК. Костянтин Батозький Деокупація: початок Обрана керівництвом країни тактика зволікання з прийняттям стратегічних рішень щодо Донбасу вичерпує себе.  Може скластися враження, що в питанні деокупації влада нині опинилася в цугцванзі — в ситуації, коли кожен наступний хід тільки погіршуватиме позиції гравця. Володимир Кравченко Кнесет: крок уперед і два назад Тель-Авів відомий своєю рішучістю й непоступливістю. І це в Києві добре відчувають, коли, наприклад, порушують питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.  Олексій Їжак Московський супермісяць. Росія без міністра економіки У ніч на 15 листопада в Москві, уперше після арешту Лаврентія Берії в 1953 р., було затримано чинного міністра. Олексія Улюкаєва рішенням суду помістили під домашній арешт, після чого Владімір Путін зняв його з посади міністра економічного розвитку через "втрату довіри".

Міжнародна політика

Олена Бетлій М`яка сила України в Молдові 13 листопада Молдова обрала президента. За попередніми підрахунками голосів, 834 080 (52,11%) виборців проголосували за соціаліста Ігоря Додона, а 766 594 (47,89%) — за антикорупціонерку Майю Санду.  "Що означає такий результат виборів у Молдові для України?" — це запитання минулого тижня ставили собі чимало оглядачів, журналістів та експертів. Олексій Коваль Як Китай "форматує" Європу Поки весь світ слідкував за виборами президента США, у столиці Латвії зібрався вже 5-й саміт незвичного формату — 16 очільників урядів східноєвропейських країн плюс голова Держради Китаю Лі Кецян.  Гостями саміту й спостерігачами стали представники структур Євросоюзу, Австрії, Греції, Швейцарії і навіть Білорусі. Костянтин Федоренко Болгарія: (не)проросійський вибір У Болгарії новий президент. Ним став Румен Радев. За підсумками другого туру президентських виборів, які відбулися минулої неділі, за цього кандидата від Соцпартії проголосувало 59,37% болгар, які прийшли на виборчі дільниці. 

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Девальвація людського капіталу: діагнози і рецепти Наша країна ще має шанс перейти з другої хвилі індустріалізації одразу в четверту, якщо вона зможе зіграти на випередження та замість впровадження нових технологій виробництва, які вже зовсім скоро сприйматимуться як старозавітні, зробить ставку на підготовку фахівців, затребуваних у недалекому майбутньому. К. Фрііс, І. Майцен, Промислова безпека: врятування життів, здоров`я та... Руйнівні наслідки промислових аварій та їхні далекосяжні серйозні наслідки негативно впливають на життя людей усієї планети. На жаль, великі техногенні катастрофи продовжують відбуватися досить регулярно. Петро Калита Україна і четверта промислова революція: загрози та... Задля збереження своєї незалежності Україна має лише один вибір: стати сильною, змінивши свою ділову культуру, сконцентрувавшись на досконалості, як свого часу це зробили Японія, Німеччина та ряд інших просунутих країн. Р. Редька, К. Проконова, Переможців не садять, або Рейдерство як складова української... Специфіка української бізнес-культури здатна зіпсувати будь-які реформаторські наміри. Особливо якщо реформатори цієї специфіки не враховують, яскравим доказом чого став новий ренесанс рейдерства в Україні. Запитання: що тепер із цим робити і як боротися підприємцям?

Фінанси

Таємниці е-декларування: ТАРУТА проти ГОНТАРЕВОЇ 14 листопада редакція DT.UA одержала від народного депутата Сергія Тарути текст, у якому, на наш погляд, містився ряд серйозних обвинувачень на адресу голови Національного банку Валерії Гонтаревої. Ознайомившись із матеріалом, ми попередили автора, що публікацію вважаємо можливою лише в супроводі зустрічних коментарів із боку голови НБУ. А. Дешко, А. Максюта, Ринок фінансових послуг: у пошуках векторів розвитку Одним із ключових секторів, що так чи інакше зачіпають інтереси як бізнесу, так і пересічних громадян, є фінансовий сектор. При цьому фінансовий сектор так і не має єдиної політики свого розвитку, попри значну увагу до його функціонування з боку державних органів і міжнародних організацій. Євгеній Капінус Коли відбудуться антикорупційні податкові зміни? Мінфін подав до парламенту пакет змін у сфері оподаткування, покликаний усунути низку проблем, з якими найчастіше зіштовхуються українські підприємці, та прибрати наявні на сьогодні корупційні ризики в цій сфері. Йдеться про законопроекти №5132, 5368 і 5369.

Енергоринок

В. Майстришин, О. Домбровський, Г. Гелетуха, Яка модель ринку теплової енергії потрібна Україні Діяльність у галузі теплопостачання належить до монопольної й регулюється державою (НКРЕКП) — ліцензування, встановлення тарифів і контроль за такими підприємствами. Проте бажання центральних і місцевих органів влади задовольнити потреби споживачів дуже часто наштовхується на стіну політичної "неволі" та власних економічних інтересів. Ігор Маскалевич Хочу все задарма. Можете доплатити У листопаді від уряду очікують дозволу на м`яке "віджимання" високовольтної лінії електропередачі в Угорщину і ТЕЦ у Калуші. Реалізація цієї ідеї означатиме, що платникам податків і за сумісництвом споживачам електроенергії в Україні доведеться додатково заплатити близько 7 млрд грн. Чому? Кому? Навіщо? Тарас Ткачук Прозора робота — карта для інвестицій Нещодавно одна з профільних асоціацій заявила, що податковий тягар і відсутність заходів з дерегуляції зменшують інвестиційну привабливість нафто- і газовидобувної галузей. У цих умовах, на думку бізнесу, потреба в іноземному капіталі критично важлива для реалізації програми Кабміну зі збільшення видобутку газу та забезпечення внутрішніх потреб за рахунок власного видобутку.

Бізнес

Людмила Симонова РозПриватизація Нещодавно заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів заявила, що в Україні 3500 державних підприємств. Завданням уряду має стати не тільки зменшення кількості держпідприємств, а й розуміння цілей володіння тими, що залишилися. Л. Симонова, Р. Червоногродський, Економіка нерухомості На сьогодні щорічний оборот трьох портів — Одеського, Іллічівського і Південного — становить приблизно 40 млн тонн. Три порти — це південні ворота України. Експортно-імпортний потенціал трьох портів колосальний, але цей потенціал слід розумно використовувати й розвивати. Сергій Бочкарьов Особиста / приватна / власність / трудового / легального... Пам`ятається, у радянські часи в дозволеному вжитку було поняття "особиста власність". Мовляв, хай уже так, тільки б не згадувалося про приватну. Далі грянув "ринок", і було відкрито задекларовано єдине об`єднавче поняття "приватна власність", але базові психологічні поняття у свідомості людей залишилися.

Людина

Культура

Орест Дрималовський Євген Філатов (The Maneken): "Українська музика стане... Музикант і саунд-продюсер Євген Філатов — одна з ключових постатей сучасної української музики. У 2007-му Євген започаткував власний електро-поп проект The Maneken, який відразу здобув резонанс.  В ексклюзивному інтерв`ю DT.UA Євген Філатов розповів про особливості нової платівки, поділився своїм баченням розвитку української музики, а також пояснив, чому безкорисливо допомагає молодим виконавцям. Олег Вергеліс Мільйон терзань "Горе з розуму" О.Грибоєдова (Київський Молодий театр, режисер Андрій Білоус) — нервова і складнопідрядна прем`єрна вистава, про яку згодом складуть ваговиті методички на якихось кафедрах.  Катерина Константинова То своє кіно У рамках недавно ініційованого проекту "Дивись українське — твори своє майбутнє!" стартував конкурс сценаріїв та сценарних ідей "СВОЄ КІНО". Ініціатор і продюсер проекту Андрій Різоль розповів DT.UA про особливості розгортання цієї ініціативи. Євген Забарило Українська колискова як код Після попсового масмаркету від епохи Кучми до царювання Януковича, трапився культурний вибух — явище Майданів, які продемонстрували світу наш контент: "Вагоноважаті", "Один в каноє", "THE HARDKISS", "The Maneken", "Dakh Daughters", "The Erised", "Pur:Pur". Незважаючи на економічні складнощі, сакрально-духовна складова суспільства розвивається нестримно.  Леся Ільєнко Баба Пріся і король: зустріч у Гданську З 19 по 24 листопада Гданський шекспірівський театр у рамках циклу "Театри Європи" проводить "Український тиждень". За цей час глядачі побачать вистави Національного театру ім. І.Франка, Молодого театру та "Золотих Воріт", а також проекти від Влада Троїцького і харківських "Прекрасних квітів". 

Сімейне коло

Олександра Зубрихіна Обман і покарання, або Як правильно реагувати на дитячу... Близькість між дитиною і мамою або татом — поняття відносне, що залежить від розуміння обома сторонами поняття близькості, і, звичайно, — від терпіння, розуміння й взаємоповаги. Дитя виростає, його інтересам починають суперечити батьківські переконання, відтак уперше через обман починають руйнуватися стосунки. Оксана Білик Студент, батьки і гуртожиток: сепарація навчанням Коли в серпні мама Іринки на власні очі побачила наказ про зарахування доньки на бюджет, її одночасно охопила і радість — змогла, таки змогла моя дівчинка; і тривога — як же вона там тепер без мене буде в іншому місті? Катерина Гольцберг Розлучення як потрясіння, що зцілює З чого починається розлучення? Більшість жінок думає, що зі зради, яка сама по собі, на мій погляд, є не стільки результатом згаслого кохання, скільки бажанням урізноманітнити нудні стосунки. Більшість чоловіків — що із втрати жінкою привабливості, з побуту, який заїв її і об який, як писав поет, розбивається любовний човен. 

Соціум

Оксана Онищенко Вони повернуться, життя триватиме Про те, що в Марійки онкозахворювання крові, її батьки довідалися за день до шкільної лінійки — свята останнього дзвоника.  Дівчинку поклали на лікування у спеціалізоване відділення Національної дитячої лікарні ОХМАТДИТ.  Півроку в лікарняній палаті. Наче принцеса з казки, яку замкнули у вежі. Володимир Костєв У полі тяжіння Світова спільнота списала Путіна. Час, який йому залишився, визначається нестійким балансуванням між західноєвропейською зацікавленістю в економічному та енергетичному потенціалі Росії — з одного боку, а з іншого — політичною позицією англомовного світу (США, Велика Британія, Канада, Австралія), який не бажає подальшого розпаду ядерної держави і неявно підтримує деструктивну геополітику Кремля. Оксана ЗАГАКАЙЛО Психічне здоров`я: діти Про важливість охорони психічного здоров`я, виклики у цій сфері та про можливі шляхи їх вирішення DT.UA розмовляло з психотерапевтом, дитячим і підлітковим психіатром, директором Інституту психічного здоров`я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії Олегом Романчуком.