USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №463 грудня — 9 декабря 2016

Влада

Внутрішня політика

Юлія Мостова Пірнають усі! "І приймеш ти смерть від коня свого" — чомусь саме цей рядок спав на думку після ознайомлення з "пробниками" одкровень народного депутата Олександра Онищенка, який таємно задокументував аудіо- і відеофакти політичної корупції Петра Порошенка і двох його конфідентів — нагонича Ігоря Кононенка і ловця Макара Пасенюка.  Вікторія Морозова Дзвінок в минуле Недавній скайп-допит Януковича, безумовно, викликав дуже жвавий інтерес. Але більшість глядачів шукали у запитаннях київських "медіумів" і відповідях ростовського "зомбі" не так нових даних про дні вчорашні, як свіжу інформацію про сьогоднішні настрої.  Про практичну правову користь показань Януковича, який виступав свідком у "справі "Беркута", майже не розмірковували.  Леся Литвинова Верифікація: як вбити ідею Оператори якогось кол-центру телефонували переселенцям від імені Міністерства фінансів і уточнювали ПІБ, дату народження, місце попередньої прописки й адресу фактичного проживання на даний момент. Якщо ж здивований співрозмовник відмовлявся називати персональні дані, йому повідомляли, що це може позначитися на одержанні ним соціальних виплат.  Віталій Дем’Янюк Ментальність як драйвер економіки Минуло чверть століття відтоді, як Україна здобула незалежність. Чи відчули ми за цей час позитивні зміни, чи вважаємо себе успішними, а свою державу — благополучною? І якщо немає глобального покращення, то, можливо, це означає неправильний алгоритм дій? Він може бути як хибним внаслідок зовнішнього впливу, так і неправильним — з погляду внутрішньої побудови, що тісно пов`язана з поняттям ментальності.   Валентин Бадрак Зброя стримування. Чи потрібна вона Україні? До першого дня зими тема анонсованих раніше Києвом навчань із пусками зенітних ракет середньої дальності в акваторії Чорного моря спричинила гучний резонанс. Після того як Москва вибухнула погрозами завдати ракетного удару у відповідь по українських пускових установках, виникло неабияке напруження. У повітрі запахло новим витком протистояння України і Росії.  Ігор Гужва Сім аргументів проти #безлісу "Безвіз чи безліс", "600 млн євро vs національні інтереси", — останній тиждень пройшов під акомпанемент перетягуванням канату довкола десятирічного мораторію на експорт необробленого лісу-кругляка. Суперечки не вщухають, і сьогодні вже спостерігається справжнє протистояння між урядом та вітчизняним бізнесом. 

Право

Микола Хавронюк Як би нам створити ВАС? Новим Законом "Про судоустрій і статус суддів" (далі — Закон), який набрав чинності 30 вересня 2016 року, передбачено утворення Вищого антикорупційного суду (далі — ВАС).  Законом визначено лише, що цей суд повинен здійснювати правосуддя як суд першої інстанції і розглядати справи, які процесуальним законом буде віднесено до його юрисдикції.  Яким же має бути закон про ВАС?  Роман Семенуха Зняття депутатської недоторканності: вихід є В Україні питання зняття депутатської недоторканності виникало неодноразово. Заклик відмовитися від неї час від часу стає популістським гаслом, яке безсоромно використовують політичні сили та окремі політики, добре знаючи, що  нічого з того не вийде, недоторканність не скасують, і жоден депутат не постраждає, навіть той, який найгучніше кричить про зняття імунітету.

Гроші

Енергоринок

Людина

Культура

О. Вергеліс, К. Константинова, Архітектура розбрату (фасад на Андріївському) Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні.  DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців. Анна Ставиченко Кирило Карабиць: "Вагнер розриває мозок" Українець Кирило Карабиць дебютував у статусі генерального музичного директора Німецького національного театру і головного диригента Державної капели у Веймарі. За кілька годин до успішного дебюту Кирило Карабиць розповів DT.UA про свої веймарські сподівання, стосунки з Вагнером і толерантність, що потрібна Україні.  Олег Вергеліс Що буде зі Спілкою і з вами? Новий очільник Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський відповів DT.UA на гамлетівське запитання — бути чи не бути? Тобто чи "бути" театральній Спілці такою, якою вона була, — адже вже давно назріли серйозні реформи. Ольга Кізлова Гамбург: культурний пласт У Гамбургу — сотні місць, де варто побувати туристові. Це друге за величиною місто Німеччини. І для багатьох його жителів та шанувальників — перше за красою.  У гирлі Ельби мешкають майже два мільйони не тільки німців, а й мігрантів з усіх куточків планети. Великий промисловий центр і найважливіший у північній Європі морський торговельний порт дає роботу переселенцям, що приїхали з усіх усюдів.  Дмитро Дроздовський Актуальна література: простір можливого Цього тижня у столичній книгарні "Є" відбулася презентація пунктир-енциклопедії "Актуальна література" Костянтина Родика ("Радуга", 2016). Це, певною мірою, провокативний (у доброму розумінні) літературно-інтелектуальний проект. Олег Вергеліс "Про-ЗА-Театр": українські автори, на сцену! Київський академічний Молодий театр спільно з газетою "Дзеркало тижня. Україна" ініціюють проект "Про-ЗА-Театр". Його мета — популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках.  Леся Ільєнко Грудень, "Зимова казка" Львівський академічний театр імені Леся Курбаса презентує у Києві (6 та 7 грудня) свою виставу — "Зимова казка" за п`єсою В.Шекспіра.  Цей проект був реалізований у співдружності з Британською радою в Україні, мистецькою майстернею "Драбина" та іншими інституціями. Сама вистава — один із завершальних акордів з нагоди 400-х роковин смерті Шекспіра.

Історія

Володимир Газін Росія—Америка: на паралелях історії Дві країни, дві долі, що склалися під знаком 1861 року і були в центрі уваги світу, по-різному використали наданий історією шанс. США розвивалися стабільно, впевнено, без зривів. Росія — суперечливо, в конвульсіях, постійних пошуках особливого, дороговказного місця у світі, де бажання демократизуватися зводилося нанівець ностальгією за Іваном Грозним і Сталіним.  Андрій Веселовський Осінь в Торонто, або Роздуми про минуле заради майбутнього У період між 15 жовтня і 15 листопада в Торонто, де проживає майже чверть населення Канади, відбулося п`ять наукових заходів, присвячених історичним подіям на межі фізичної людської пам`яті — Великому Голодові в Україні 1932–1933 рр. та винищенню євреїв у переддень у впродовж Другої світової війни. Голодомор і Голокост — цими кривавими кодами вони вписані в історію ХХ століття.