USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №4924 грудня — 29 декабря 2016

Влада

Внутрішня політика

Юрій Сколотяний Про застави і заручників 19 грудня громадяни України прокинулися в країні, де економіка, політика й навіть футбол уже точно не будуть такими, як раніше. Факт переходу у власність держави найбільшого приватного банку є, без найменшого перебільшення, історичним. От тільки в який бік поверне історія? Юлiя Самаєва Держбюджет-2017: а так пристойно усе починалося На тижні, що минає, парламент нарешті ухвалив держкошторис наступного року і ряд законопроектів, покликаних забезпечити його виконання. Але навіть побіжний погляд на норми, затверджені депутатами, свідчить про те, що перед настанням 2017-го до простих українців прийшов зовсім не Cвятий Миколай з подарунками, а той, хто наслідує Миколу, але Яновича, з посиланням "Да пашлі, ви!" і з усіма відповідними. Юрій Бутусов Світлодарськ: сценарій майбутньої війни Світлодарськ чітко показав, що війна нікуди не поділася, і на низці ділянок фронту домогтися припинення вогню можна тільки після знищення противника. І ситуація в цьому районі не заспокоїться — навпаки, загостриться. Те, що сталося, — це не початок великої війни, це будні війни локальної, незвичайні тільки тим, що в цьому випадку ніхто не захотів відступати, і район цей має важливе тактичне значення.  Валентин Бадрак Експорт зброї Україна, яка успадкувала близько 30% радянського ВПК, була "приречена" бути присутньою на світовому ринку озброєнь і військової техніки (ОВТ). І цим завдавала неабиякого клопоту всім ключовим гравцям. Вашингтону — через потенційну небезпеку потрапляння ОВТ у зони напруження, Москві — у силу помітної конкуренції.

Міжнародна політика

Володимир Кравченко Прикордонне питання Чверть століття Київ намагається завершити процес договірно-правового оформлення кордонів зі своїми сусідами. З одними країнами цієї мети вдалося досягти швидко. З іншими — переговірний "забіг" затягнувся на роки. Нині тільки з трьома державами незавершений процес демаркації і не підписаний договір про режим держкордону — Білоруссю, Молдовою та Росією.  Якуб Логінов "Який диктатор, така й опозиція" У польському суспільстві зростає напруження. Вже тиждень у Польщі тривають вуличні протести Комітету захисту демократії (KOD). Депутати Об`єднаної опозиції блокують залу засідань Сейму, вимагаючи скасувати скандальне голосування минулої п`ятниці, яке дуже нагадувало те, як за часів Віктора Януковича ухвалювали "диктаторські закони".  Олексій Коваль Візит Путіна розчарував японців Візиту російського лідера в Японію 15–16 грудня 2016 р., першого за останні 11 років, передували місяці напруженої роботи. Однак підсумки зустрічі Абе з Путіним розчарували японців. Російський президент показав: він не має наміру йти на поступки Токіо.

Гроші

Людина

Освіта

Сергій Жуков Едуард Рубін: "Через десять років спеціальність програміста... Минулого тижня завершився черговий етап найскандальнішої виборчої кампанії в українських вишах — вибори ректора Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).  З Едуардом Рубіним  DT.UA  вдалося поспілкуватися напередодні виборів ректора ХНУРЕ, які відбулися 15 грудня. Андрій Черних Стипендія пo-новому. Чого очікувати студентам? МОН підготувало і оприлюднило проект постанови Кабінету міністрів України "Про внесення змін до стипендіального забезпечення" (далі — Проект), відповідно до якого пропонується ухвалити новий Порядок призначення і виплати стипендій та затвердити нові розміри академічної та соціальної стипендій. Чого саме чекати студентам уже на початку 2017 р.? Зупинимося на найважливіших положеннях запропонованих змін.

Культура

Катерина Константинова Чому "Живу" заблокували у прокаті? Підбиваючи підсумки 2016-го кінороку, варто зазначити, що серед багатьох вітчизняних проектів, які дійшли до екранів, був один справді несподіваний. Це фільм "Жива" режисера Тараса Химича. Стрічка створювалася майже три роки на ентузіазмі автора, без підтримки Держкіно. А коли дійшло до прем`єри, далеко не всі українські кінотеатри погодилися взяти її в прокат, мотивуючи відмову "дистриб`юторськими" та "технічними" причинами.  Олег Вергеліс Шановні товариші Національний театр ім. Івана Франка показав прем`єру "Трьох товаришів" за мотивами роману Еріха Марії Ремарка. Режисер — Юрій Одинокий. Художник — Андрій Александрович. У ролях трьох товаришів — Євген Нищук, Андрій Романій, Олександр Печериця. Антон Філатов Українське кіно: кількість і окупність Кількість українських фільмів у прокаті впевнено зростає рік у рік. У 2014-му їх було 16, торік — 24, а 2016-го — 30. Однак окупитися щорічно вдається лише двом-трьом картинам. І якщо в попередні роки касовий успіх українських картин ще залежав від випадковості та кон`юнктури, то, починаючи з 2016-го, вкладені у фільм гроші повертаються виключно з раціональних причин. Анна Ставиченко Режисер Вєра Немірова: "Одразу після війни німці сиділи... Вєру Немірову називають видатним оперним режисером сучасності. В інтерв`ю DT.UA болгарсько-німецька режисерка згадала про своїх німецьких учителів, розповіла, чому культура важливіша за політику, а також поділилася своїми враженнями про співпрацю з українським диригентом і новим генеральним музичним директором Німецького театру у Веймарі Кирилом Карабицем.  Леся Ільєнко Це всього лише кінець року Фільми-призери Берлінського і Канського кінофестивалів, а також володарі "Оскара" та інших престижних кінонагород увійшли до проекту "Найкращі арт-фільми року", які презентує Arthouse Traffic. Колекція цих картин справді досконала. Деякі з них стали справжньою подією у світі кіно.  

Сімейне коло

Оксана Білик Від щирого серця Хвиля благодійності, що прокотилася Україною два-три роки тому, зачепила всі верстви населення. Прагнення допомогти тим, хто стояв на Майдані, захищав країну від воєнної агресії або був змушений покинути власний дім через окупацію, виникало незалежно від віку, заробітків, соціального стану. Катерина Гольцберг Як підбити підсумки року і не розчаруватися? Ось і добігає кінця рік, у який ми встигли схуднути й підкачатися, вивчити другу іноземну мову, прочитати 50 книжок, покинути курити, подивитися сто запланованих до перегляду фільмів, одружитися або вийти заміж, придбати квартиру й злітати на Гоа… Ну правда, всі встигли? Невже? Перепишемо список наново, зап`ємо це все шампанським і заспокоїмося? Василь Худицький Іван Зеленчук: "Так само як будувати будинок, людину... Нині всюди криза. В економіці, духовності, сімейних справах... Кожен виживає сам по собі. Легше тим, хто має підтримку рідних. Чи не найбільше ціну родині знають люди, які живуть високо в горах. Про нинішній стан родин, їхні проблеми кореспондент DT.UA розмовляє з кандидатом наук, завідувачем відділення "Гуцульщина" НДІ українознавства МОН України Іваном Зеленчуком. 

Соціум

Алла Котляр Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО. Київ 15 грудня у Києві відбувся третій форум соціального проекту "Воїну — гідна праця" громадської організації "Центр зайнятості вільних людей", яка допомагає ветеранам АТО знайти себе в мирному житті й реалізуватися — відшукати вакансію, відкрити власну справу, пройти навчальні курси. Олег Покальчук Не бути жертвою Повне зневажання інформаційної гігієни й одночасне нарікання на отруйний ефект того, що просто-таки захлинаючись свідомо споживає громадянин, — найяскравіша ілюстрація не тільки фрейдистського Танатоса, інстинкту "волі до смерті", а й ілюстрація пересічної когнітивної неохайності. Віктор Ціон Це була війна У Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" упродовж жовтня—листопада проходила фотодокументальна виставка "Слово, обірване у Биківні". 8 банерів, 20 літераторів. Тих, хто тією чи іншою мірою належав до покоління "Розстріляного Відродження". Майк Йогансен, Михайль Семенко, Вероніка Черняхівська, Володимир Ярошенко, Іван Маловічко, Андрій Михайлюк...  Валентин Ткач Спонтанні порядки зими Сніжка поцілила в голову просто за вухом, збила шапку, і вона впала мені прямо в руки. Простоволосий, із шапкою в руках — гарний же в мене був вигляд — я обернувся. Хлопчаки ніяково тупцювали, ховали усмішки, а коли я зробив крок назустріч, почали руками показувати на того, хто кинув сніжку. Він стояв на місці, тікати не збирався, тільки весело промовив: "Я не хотів". Він розумів, а радше відчув, що мені самому смішно.