USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №114 січня — 20 января 2017

Влада

Внутрішня політика

Олександр Сушко "Ігри великих": як Україні не загратися в гру, що не... З легкої руки відставних американських стратегів та українських постолігархічних філантропів Україною котиться інтелектуальна хвиля — як би нам продати щось таке, що "сильні світу цього" захотіли б у нас купити і натомість гарантували нам мир?  Валентина Самар На світло У зв`язку з очевидною некоректністю "списків Савченко" (що легко в першу ж добу виявили журналісти незалежних ЗМІ) відразу постає запитання: а де є правильні й вивірені? На підставі яких норм законодавства України вони тотально засекречені? Іванна Климпуш-Цинцадзе "Мост" чи форпост? Один із прибічників концепції "умиротворення Росії", колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер любить повторювати тезу, що Україна має стати мостом між Заходом і Росією. Але для нас ця метафора неприйнятна. Хоча б тому, що міст в умовах військових дій — перший кандидат на ліквідацію: його або підривають диверсанти, або розстрілює артилерія, або бомбить авіація. Анатолій Ткачук Про децентралізацію, успіхи, ризики і роль парламенту Нині в України для успішного завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади є всі можливості й великі ресурси, надані міжнародними донорами. Єдиного ресурсу, якого в нас обмаль, — це часу. О. Сергієнко, А. Ткачук, Київ у кайданах околиць, або Як розвиватися українським... Аналіз свідчить, що до столиці щоденно їздять на роботу 41% жителів Броварів та району, 21% — Борисполя і району, 43% — Ірпеня та навколишніх містечок. Загалом, із Київщини до столиці щодня приїздять 558 тис. осіб, що становить 32% населення всієї області. Юрій Касьянов "Піджаків" призивають на війну Досі — по трьох роках війни — не проведено реформи військової освіти і не вибудувано стрункої системи військової підготовки різних груп населення. Генштаб працює в авральному режимі, затикаючи дірки погано підготовленими людьми, які не бажають служити. Ніна Перстньова Одеська область: губернатор новий — проблеми старі Після формального двомісячного безвладдя Одещина з новим губернатором. Максим Степанов, колишній директор поліграфкомбінату "Україна", який виграв, узагалі-то, формальний конкурс на заміщення посади голови Одеської облдержадміністрації, має намір у стислі терміни показати результат. Чи вийде?  Микола Мирний Якщо завтра референдум Недосконалий закон про референдум позбавив українців права визначатись із питаннями загальнонаціонального значення. Експерти попереджають, що він перетворився на бомбу уповільненої дії, закладену свого часу під українську державність режимом Януковича. 

Гроші

Бізнес

Сергій Бочкарьов Добробут для всіх... але не кожного Двадцять попередніх років наша держава з "вічно перехідною економікою" імітувала процедуру "дерегуляції" шляхом спрощення процедури реєстрації підприємницької діяльності. Послідовно "спрощувалися документи", "прискорювалися процедури", зводилася до рівня профанації значущість статутного фонду. Так ми на публіку "стимулювали підприємницьку активність". Герман Богапов Власна електротяга чи субсидування автоімпорту? Щоб зменшити забруднення атмосфери у великих містах, не перетворитися на звалище старих автомобілів, не залежати від імпортних енергоносіїв, які переважно йдуть із країни-агресора, поповнюючи її скарбницю, Україні конче потрібно терміново прийняти програму створення й розвитку власної індустрії електромобілів для масового споживача. Роман Якель "Зелені шляхи" для туристичних маршрутів Ухваливши днями обласний бюджет на 2017 р., депутати Тернопільської облради внесли зміни до програми розвитку туризму на 2016—2020 рр. Частину коштів із передбачених на туристичні потреби у 2017 р. 1,4 млн грн буде спрямовано на створення "зелених шляхів".

Людина

Персоналії

Дмитро Якорнов Вдови. Штрихи до колективного портрета Перших жертв війни оплакувала вся країна. Уже давно у зведеннях втрат АТО використовують цифри, а не імена. Про вдів не пишуть. У ГО "Спілка ветеранів АТО Деснянського району" мені доручили зустрітися з удовами Києва, дізнатися про їхні проблеми і ще раз нагадати суспільству про чоловіків-героїв.  Андрій Мельничук "Ми душею цвіли..." У стрімкому плині часу трохи притупилася увага до багатьох славетних імен минулого, ювілеї яких випали на 2016-й. Серед таких, на жаль, виявився видатний співак Петро Сергійович Білинник, чиїм голосом свого часу захоплювалися меломани в усіх республіках колишнього Союзу і далеко за його межами.  Володимир Шуневич Чемпіон світу і Європи Віктор Міхненко: "Завдяки гирям... Жителю Радомишля Віктору Міхненку — 61. За значний особистий внесок у розбудову України Віктор Васильович цього літа нагороджений орденом "За заслуги". Недавно вкотре яскраво засвітилася ще одна зірка його таланту: Міхненко, один із героїв книжки "Поліські силачі", став чемпіоном Європи з гирьового спорту.

Наука

М. Стріха, Л. Гриневич, Українська наука в європейському "дзеркалі": необхідна... Міжнародний аудит науково-інноваційної системи певної держави в рамках політичних інструментів програми "Горизонт-2020" є доброю європейською практикою. Тому цілком природним було бажання України отримати незалежний і об`єктивний погляд збоку на те, що ми маємо, і дістати рекомендації стосовно першочергових і подальших кроків для зміни нашої ситуації на краще. Лідія Суржик Світлана Арбузова: "Нові "досягнення" МОН — лише імітація... Група "Диссергейт" напередодні Нового року "нагородила" псевдовчених, які найбільше "відзначилися". Досить примітно, що в номінації "Фальсифікатор року" опинилися переважно представники медичної науки (перші місця в рейтингу дісталися члену НАЗЯВО членкору НАМНУ О.Волосовцю і ректорові ОНМУ академіку НАМНУ В.Запорожану).

Культура

Олег Вергеліс Ідеальний Папа 15 січня американський HBO планує прем`єрний показ гучного серіалу "Молодий папа" ("The Young Pope") від режисера Паоло Соррентіно. Стартувавши в Італії наприкінці 2016-го, фільм про фейкового понтифіка встиг спровокувати хвилю захоплених думок і лавину обивательського інтересу. Катерина Константинова Любко Дереш: біжи, кричи, пиши! "Біжи і кричи" — таку назву має нова книга Любка Дереша, яка вийде 2017-го у "Видавництві Анетти Антоненко". В основі проекту — сучасна мала проза українських авторів. Серед творів, які увійшли до сценічної композиції, й оповідання Дереша "Тату, ваш син вегетаріанець".  Леся Ільєнко Коронація на "Глобусі" Престижний "Золотий Глобус" за найкращий драматичний серіал нещодавно дістався в усіх сенсах достойному проекту "Корона", який живописує сторінки насиченого життя королеви Великої Британії Єлизавети II. Акторку Клер Фой, яка зіграла Єлизавету, визнано найкращою виконавицею ролі в драматичному серіалі.  Антон Філатов "Ла-Ла Ленд": угадай мелодію В українському прокаті одна з головних картин сезону — "Ла-Ла Ленд" від молодого режисера Дем`єна Шазелла. Фільм уже зібрав рекордні сім статуеток "Золотого глобуса", став фаворитом інших кінопремій. Стрічка викликає дискусії: чи вдасться Шазеллу урвати в 2017-му "Оскара" за найкращий фільм?