USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №221 січня — 27 января 2017

Влада

Внутрішня політика

Володимир Горбулін "Ось будинок, який будує Трамп…" Нова адміністрація президента США — непростий і непередбачуваний гравець, який перебуває у процесі формування стратегії діяльності. Однак усе свідчить про те, що новий президент, як і Путін, — прихильник швидкої і високодинамічної гри в мінливому світі, що вимагає гнучкості розуму та вправності. Хоча часто така гра ведеться й без розуміння її стратегічної мети. Ігор Гужва #безліс comeback, або Чому в уряді не можуть знайти... Перегони в питанні скасування чи збереження мораторію на експорт лісу у 2016 р. завершилися на користь України: мораторій зберегли. Але початок року дарує нам новий виток протистояння між гілками влади, випускаючи всю потугу в повітря, замість того, щоб зосередитися на вирішенні справді важливих проблем у цій галузі, зокрема уникненні міжнародних суперечок, наведенні ладу всередині країни, висадці нових лісів тощо. Ф. Штайнмайєр, П. Клімкін, 25 років дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною Рівно 25 років тому наші обидві країни встановили між собою дипломатичні відносини. Цьому передували епохальні політичні зміни: возз`єднання Німеччини, закінчення холодної війни, розвал Радянського Союзу, незалежність України — протягом короткого часу старий ялтинський устрій був переборений, почалося становлення нового світового устрою. Микола Виговський Чому державними секретарями стали люди старої системи? Державний секретар — абсолютно нова посада, створена в рамках довгоочікуваної реформи державної служби. Українцям уже відома ця назва. Колись під вивіскою "державний секретар" Леонід Кучма намагався розставити своїх наглядачів за міністерствами, підміняючи саму суть реформи. Тоді система, на щастя, не прижилася.

Міжнародна політика

Павел Коваль Потреба уяви, потреба інституцій Польсько-українські відносини переживають найтяжчі часи від 1991 р. Цього разу, на відміну від останніх років, ситуація не повернеться до нормального стану просто тому, що відродження націоналізмів стало проблемою в масштабах усього Заходу, а Польща й Україна піддалися цьому трендові. В обох країнах з`явилися політичні групи, зацікавлені у підтримці скептичних настроїв щодо сусіда.  Юлія Курнішова Що несе світові ера Дональда Трампа? Зовнішня політика президентів США давно перестала бути турботою самих лише американців. Але останні вибори у США вивели цю особливість на принципово новий рівень, — непередбачуваність Трампа, яку він неодноразово довів і під час передвиборної кампанії, і після перемоги, робить нечіткими контури зовнішньополітичного курсу нової адміністрації й примушує нервувати як союзників, так і противників США. Олексій Коваль "Народники" захопили владу в ЄС Європарламент обирав свого 30-го президента з небаченим досі вируванням пристрастей. Справжня боротьба розгорнулася між представниками найбільших політичних груп у законодавчому органі єдиної Європи — Європейської народної партії (ЄНП) і соціал-демократів.  Трамп: Америка понад усе Минулої п`ятниці Дональд Трамп приніс присягу і став 45-м президентом Сполучених Штатів. DT.UA звернулося до відомих експертів у сфері міжнародних відносин і безпеки з проханням прокоментувати перший виступ Дональда Трампа як президента Сполучених Штатів.

Гроші

Людина

Культура

Олег Вергеліс 26 персонажів у пошуках авторів У новому театральному році поки що нічого не хочеться "прогнозувати" у вигляді шаблонних ТОП-10 або ТОП-20  — форма заяложена, очікування — примарні. Тому, інформуючи про важливі столичні театральні прем`єри 2017-го, піду шляхом торованим — услід за авторами, за їхніми текстами.  Катерина Константинова Шлях через Майдан: арт-відображення різних епох В Інституті проблем сучасного мистецтва до 8 лютого триватиме арт-проект "Переведіть мене через Майдан" (фото, графіка, відео, об`єкт). Керівник проекту — Ігор Абрамович. Куратор — Галина Скляренко. Вона й розповіла DT.UA про відображення різних Майданів у серці української столиці.  Орест Дрималовський Пісня року, виконує — Tik Tu На думку музичних критиків та багатьох меломанів, головне і дуже серйозне музичне відкриття 2016-го — тернопільське тріо Tik Tu. В інтерв`ю DT.UA гурт розповідає про свій дебютний альбом, етнічні мотиви та незабутні концерти. Тамара Бойко Портрет доби у "Миттєвостях приватного життя" Книжка О. Петрової "Миттєвості приватного життя" структурована навколо теми Пам`яті. Вона збирає, центрує та випромінює проблеми в житті художнього покоління 1960—1980-х років. У цьому полягає своєрідність видання. Наталя Вареник Олександр Гордон: "Перед письменниками постало питання... Київський Будинок письменників завжди привертає увагу своїм історичним колоритом та подіями, які там відбуваються. Поговорити про його проблеми ми запросили Олександра Гордона — поета, прозаїка, перекладача, літературного критика, а також економіста й фахівця зі стратегічного менеджменту. 

Сімейне коло

Оксана Білик Випробування батьківством Народження дитини позначається на всіх сферах родинного життя: спілкування між її членами, харчування, секс, відпочинок, дозвілля, комфорт у домі — ніщо з цього вже не буде таким, як раніше. І що менш реалістичним було уявлення про будні розширеної версії сім`ї, то тяжче буде прийняти ці зміни. Катерина Гольцберг Рівноправність чи диктат? Про те, хто в сім`ї головний Мабуть, немає теми, більш суперечливої й неоднозначної, як тема рівноправності чоловіка і жінки в сім`ї. Напевно, істотною частиною цих суперечок є дискусія про те, чия праця із забезпечення сім`ї необхідними благами складніша й важча: традиційно жіноча чи традиційно чоловіча. Лілія Соколова Там, де виходить працювати і жити Півтори години польоту — і я у Варшаві. Повітряне судно піднімає нас над хмарами. Чим вище, тим менше вгадується назва місцевості, а те, що внизу, називається вже просто Земля. "Поділ на народи — це тільки домовленості переважно між істориками та політиками", — пригадуються слова письменника Януша Вишневського. 

Соціум

Олег Покальчук Встати, самосуд іде! Наприкінці минулого року було опубліковано результати соціологічного дослідження "Права людини в Україні", проведеного фондом "Демократичні ініціативи" і фірмою Ukraine Sociology Service на замовлення Програми розвитку ООН в Україні. За результатами дослідження 38% українців вважають, що самосуд за деяких обставин допустимий.  Анна Гулевська-Черниш Благодійність в Україні: післясмак 2016-го 2016 рік завершився — канув у минуле. Але залишився післясмак: кисло-солодкий, з легкою гірчинкою й манливими запахами. З цифрами і фактами. Що виніс із нього благодійний сектор, і куди рухатиметься далі? Семен Перцовський Ангели злітаються на Луганщину Рік тому в стародавньому містечку на Луганщині — райцентрі Кремінна — відкрився незвичайний "Музей на крилах". Нині він уже відомий не тільки у всій Україні, а й в інших країнах. Після Різдвяних свят розповісти про нього — якраз слушна нагода. Не тільки заради зворушливих історій — зокрема про те, як маленька дівчинка та її мама об`єднали багато людей, — а й щоб ми всі разом ще й подумали про дуже важливе.