USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №328 січня — 3 февраля 2017

Влада

Внутрішня політика

Валентина Самар Лікування симптомів Нова хвиля обвинувачень влади сьогодні пов`язана з розпорядженням Кабміну стосовно утвердження "Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень" (далі — План заходів). Документ, який ніде публічно не обговорювався (перший мінус), викликав шквал обурення і обвинувачень — аж до держзради. Володимир Кравченко Страсбурзький рахунок Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплату колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсації на суму 1,866 млрд євро. Однак найменше в Москві прагнуть зберегти гроші російських платників податків. Головна мета звернення до КС — нейтралізувати рішення міжнародних судів, невигідні Росії.  Андрій Єрмолаєв Майбутнє мінливе. Бо — змінюване Україна як успішний пострадянський модернізаційний проект не відбулася. По суті, розчарування Заходу (США—ЄС) у можливостях успішної і прогресивної української модернізації підводять риску під спробами експортувати західну модель у ядро (РФ, Білорусь, Україну, групу держав ЦА) колишньої радянської цивілізації. Юлiя Самаєва Пільговий кредит привільному позичальнику Ми досі ще сподіваємося на одержання чергового траншу МВФ у рамках діючої програми фінансування, а також 600 млн євро кредиту від ЄС. Але зацікавленість міжнародних кредиторів у співробітництві з Україною, очевидно, знижується, і для цього є досить серйозні причини. Роман Куйбіда Судова реформа: сім завдань на 2017 рік 28 січня минулого року ми з колегами з Реанімаційного пакету реформ закликали парламент ухвалити зміни до Конституції в частині правосуддя разом із пакетом необхідних імплементаційних законів, надавши конкретні пропозиції до змісту цих законів. Вкрай важливо закріпити досягнення 2016 р., тому громадськість ставить перед собою 7 нових амбітних цілей.  Ігор Бураковський Чи зруйнує Трамп Транстихоокеанське партнерство? Ініціатива створення Транстихоокеанського партнерства (TPP) виникла у 2008 р., і 2016 р. угоду було підписано. Для набуття чинності угода має бути ратифікована відповідними законодавчими органами її країн-учасниць. Але Дональд Трамп прийняв рішення про вихід із Транстихоокеанського партнерства. 

Гроші

Макрорівень

О. Бородіна, І. Прокопа, Чергова спроба узаконення обігу земель сільгосппризначення:... У "Середньостроковому плані пріоритетних дій уряду до 2020 року" земельна реформа визначається як один із пріоритетів. Скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення залишається однією з найскладніших проблем вітчизняного аграрного і сільського розвитку. Ірина Акімова Стрес-тест-2017: (не)прохідність для економіки України Попри незначну макроекономічну стабілізацію, 2016-го Україні так і не вдалося створити базу для упевненого економічного підйому. Цього року перед вітчизняною економікою стоять чотири виклики, від адекватної відповіді на які залежатиме доля нашої країни в найближчі кілька років. Петро Калита Неякісний бізнес Зациклившись на продукції, регламентах і стандартах, а також на дерегуляції бізнесу, українська влада не приділяє уваги питанням ділової досконалості підприємств, від якої в остаточному підсумку залежить ефективність національної економіки. Володимир Панченко Такий модний "моветон" Українські прихильники "ринкового фундаменталізму" намагаються аргументувати, що потреба у розвитку промисловості є пріоритетом економічної політики з "кам`яного віку". Спробуємо пояснити апологетам мобільного телефону з чорно-білим екраном і мономелодією, що сучасний світ активно користується iPhone з низкою програм-додатків.

Бізнес

Є. Гоцуєнко, Н. Гоцуєнко, Хто справжній господар розпайованої землі? Нині чинна система землекористування однозначно є ринком, на якому домінує орендар, а власники землі перебувають у ролі статистів, позбавлених можливості брати участь у процесі, в якому задіяні їхні активи. Костянтин Левицький Назад, у глухий кут? Подвоєння мінімальної зарплати справді допоможе трохи зменшити провал-2016 у бюджеті Пенсійного фонду від зниження відсотка відрахування ЄСВ із зарплати, впровадженого урядом А.Яценюка. Та це станеться не за рахунок великих підприємств, адже в них частка працівників із зарплатою до 3200 грн мізерна. Артур Федорчук Дилема взаємозаліку кредиту і депозиту Схоже, клієнтам проблемних банків трохи спростили життя. ВСУ ухвалив рішення, яке дозволяє враховувати кошти, розміщені на депозитах у рахунок погашення кредитів у цьому ж банку. 

Людина

Культура

Олег Вергеліс Дмитро Суржиков: феномен всюдисущого Один із найактуальніших українських акторів, Дмитро Суржиков (фільми "Слуга народу", "Недотуркані", вистави "Однорукий", "Афродизіак" etc.), мабуть, уперше розповідає в інтерв`ю DT.UA про потаємні лабіринти свого творчого світу: про роль Тараса Шевченка, про героїв п`єс Івана Франка та Мартіна МакДонаха.  Ольга Стельмашевска Ірена Карпа: "Я за те, щоб митець не був голодним" У Парижі, в Українському культурному центрі, представлений арт-проект "Ефект хризаліди". Його автори — 8 відомих українських художниць, які працюють у різних напрямах мистецтва: живопис, фешн, фото-арт, дизайн, мультимедіа. На думку Ірени Карпи (вона не тільки письменниця, а й перший секретар посольства України у Франції з питань культури), такі міжнародні арт-проекти майже неможливо реалізувати тільки коштом держави.  Світлана Кабачинська Володимир Смотритель: "Хай би чули українську — мелодійну,... Без перебільшення, він — особлива постать на українському театральному кону. Володимир Смотритель, про що частенько нагадують критики, людина-театр, автор монотеатру "Кут" (Хмельницький), там він є керівником і актором. Цей театр народився 1992 року, а 1993-го перший сезон відкрився моновиставою "Прокляті роки" за творами українських поетів.  Олег Вергеліс Танці скінчилися. Всім дякуємо! Швидко минає не тільки молодість. А й усе хороше на вітчизняному телебаченні. Днями оголосили про закриття проекту СТБ "Танцюють всі!". Проекту якісного, творчого, невульгарного, суспільно корисного.  Дмитро Левицький Гучніше звук. ТОП-10 імпортних гастролерів в Україні... 2017-го на центральних концертних майданчиках, очікувано, не побачимо й не почуємо першого ешелону російської популярної музики. Втім, в Україну приїдуть такі дивовижні гості як Мерілін Менсон, Армін Ван Бюрен та інші. 

Соціум

Алла Котляр Діти у війні: не постраждав ніхто? Робоча група з правозахисників, психологів, психіатрів, представників громадських організацій та фондів, які працюють із дітьми на Сході України і з дітьми-переселенцями в різних регіонах країни, зібралася минулого тижня, щоб допомогти розробникам удосконалити постанову, яка регламентує надання статусу дітям, котрі постраждали внаслідок воєнного конфлікту. Ігор Винокуров Пятрас Вайтєкунас: "Люди здатні виправляти помилки,... У серпні 2016 р. колишній посол Литви в Білорусі, Латвії та Україні, а нині — радник секретаря РНБОУ Пятрас Вайтєкунас відвідав Одеську область, де в Літньому кінотаборі миру зібралися талановиті діти, що проживають у прифронтовій зоні Донбасу або мусили залишити свої домівки через бойові дії.  Валентин Ткач Січень: "Бо прийдуть до тебе…" Якщо спробувати дати найзагальніше визначення держави, то воно буде таким: держава — це інститут легалізації власності в капітал. Тому, якщо ми хочемо змінити Україну, то повинні змінити процедуру легалізації власності в капітал. Ольга Герман Українське "Сонечко" на небі Барселони Будь-якому мандрівнику в далеких подорожах приємно зустріти нагадування про Батьківщину — буде це українська страва в меню європейського ресторану чи синьо-жовтий прапор на балконі будівлі. У Барселоні українців живе чимало.