USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №618 лютого — 24 февраля 2017

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін Залісся Я дуже мало знаю про війну. З кожною поїздкою я переконуюся, що майже нічого про неї не знаю. Хоча відчуваю її точніше, ніж ті, хто черпає знання про події на Сході з телевізора й Інтернету. Моя війна — міріади осколків, підібраних у різних місцях ще недавно мирного краю. Мені страшно і боляче дивитися, як мої співвітчизники беруть осколок і вішають його на стіну, наче ікону. А інші — беруть шматину й кидають під ноги, щоб витирати об неї ноги.  Оксана Сироїд Скальпель Кілька жадібних і залежних людей, які контролюють усі державні інститути в Україні, впродовж трьох років не лише заробляють на війні, а й, цинічно прикриваючись патріотичною риторикою, знову перетворюють нашу країну на російську колонію. Блокаду не треба любити. Її треба сприймати як шанс побачити симптоми хвороби державного організму, усвідомити їхні причини і почати боротися за життя.  Ольга Кашпор Наш біль. Від "А" до "Щ" Йти додому одразу було несила. Хотілося негайно бачити їхні очі. Звірити годинник, намацати землю під ногами. Добре, що тут поруч. З кінотеатру — на Майдан. Тут досі витає еталонне відчуття — як мало б бути. Як мало б бути зараз, якщо дивитися очима тієї зими. Зими, коли добро і зло мали чіткі межі, переконання були міцнішими за барикади, а правда — голою і безкомпромісною, як козак Гаврилюк.  Олександр Сергієнко Фатальний крок прем`єра Першим знаковим, якщо не сказати феєричним кроком нового уряду прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана, зробленим уже через тиждень після його затвердження на посаді у квітні минулого року, була заява про "останню зміну ціни на газ узагалі в житті нашої держави".  Анатолій Марченко Зграя "Білих лебедів" верталася додому… "Ги-Ги, щаз Луценко заб`є Ситника", — так, мигцем глянувши у вічно працюючий телевізор, чиновник АП прокоментував той факт, що генеральний прокурор призначив свій звіт перед парламентським комітетом Андрія Кожем`якіна на той самий день і час, коли мав відбутися й давно запланований звіт голови НАБУ перед парламентським комітетом Соболєва. І тут чиновник мав рацію.

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва (Не)гідна старість У затяжному очікуванні чергового траншу МВФ активно обговорюється один з основних каменів спотикання для його одержання — так звана параметрична пенсійна реформа. Однак і вік виходу на пенсію, і всілякі трансформації самої солідарної системи — це зміни, які торкнуться майбутніх пенсіонерів, а що влада обіцяє пенсіонерам нинішнім, життя яких із кожним днем стає тільки складнішим? Ярослав Жалило Україна як аргумент для євроскептиків На тлі потужних трендів європесимізму на європейських теренах і невизначеності майбутньої політики нової адміністрації США як щодо України, так і щодо ЄС європейські експерти відчутно розгубили звички зверхньо докоряти Україні за зволікання в реформах і зосереджені на пошуках нової моделі для самого Євросоюзу.  В. Панченко, Н. Резнікова, Навіщо вчитися, або Ліберальний вірус меншовартості... Наближається річниця перебування уряду Гройсмана при владі. Час згадати, з чим він прийшов на посаду, та окреслити, що буде з економічною політикою в Україні у разі його перезатвердження або відставки.

Енергоринок

Бізнес

Іван Гонта Дмитро Костюк: "Успіх завжди залежить від команди" Команда управлінців під керівництвом в.о. директора Дмитра Костюка, яка приступила до роботи влітку 2015-го, вважає, що їй удалося реанімувати збиткове підприємство й дати йому другий шанс. А інформаційну війну, що почалася з осені минулого року, пояснюють боротьбою за завод, ситуація на якому стала виправлятися. Наталя Вареник Енергоаудит житла — це теорія З настанням зими — рекордно холодної за останні роки, а також з отриманням платіжок за опалення з астрономічними сумами у населення загострився інтерес до енергозбереження і всіх питань, що пов`язані з економією тепла. Законодавці теж поспішають нас "порадувати" цілою низкою новацій у цій сфері. Так, не за горами ухвалення Верховною Радою законопроекту "Про енергетичну ефективність будівель". Василь Худицький Хліб чи хлібний виріб? Поняття традиційного хліба в Україні зникає. Про його склад покупців, як правило, виробники не інформують. Більшість приватних підприємств і пекарень сьогодні перейшли на спрощені технології, які здешевлюють та пришвидшують процес. Зате ціна хліба росте, як на дріжджах. Людмила Симонова Подвійна заборона 30 листопада у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5473 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках". Законопроект передбачає обмеження на використання квартир не за призначенням, у тому числі під офіси, готелі та інші заклади тимчасового проживання. А для порушників посилює відповідальність.

Людина

Культура

Олег Вергеліс Ігор Абрамович: метаморфози арт-ринку Недавні події в Центрі візуальної культури (навколо виставки Д.Чичкана "Втрачена можливість") — яскраве свідчення того, що сучасне українське мистецтво цілиться і влучає в саме серце місцевого соціуму. Але чи долітає воно далі? Про це та інше в інтерв`ю DT.UA розповідає, мабуть, найвідоміший арт-дилер країни Ігор Абрамович. Катерина Константинова Композитор Сергій Круценко: бачити музику, чути кіно "У творчій сфері є кілька "мене", — каже Сергій Круценко. — Перше — композитор, друге — мультимедійний продюсер, третє — режисер. Тому, говорячи про музику (зокрема), завжди виступаю як такий собі триголовий змій-горинич!". Лариса Брюховецька Українське кіновиробництво у 20-х роках: конкуренція... Двадцяті роки ХХ століття були тим коротким періодом автономії, коли кіновиробництво і кінопрокат в Україні були незалежними від Москви. Талановите господарювання українців у кіноіндустрії дало хороші плоди. Валерій Гайдабура Скуті одним ланцюгом У лютому 2017-го виповнюється 130 років від дня народження Леся Курбаса, геніального українського режисера, новатора української сцени. Ця розповідь — про "криві дзеркала" епохи, в яку йому доводилося жити й творити. Юлія Самборська Лети, як "Гагарін"! Мала проза Сергія Жадана, Любка Дереша, Руслана Горового, Євгенії Кононенко, Юрія Винничука лягла в основу нової вистави Київського Молодого театру "Гагарін і Барселона". Прем`єра відбулася на початку року. І за короткий період встигла стати справжньою сенсацією театрального Києва: квитків не дістати на декілька місяців наперед.  Оксана Ременяка Микола Малишко: діалог із кольором DT.UA продовжує розповіді про цьогорічних претендентів на здобуття Національної премії Украї­ни імені Тараса Шевченка. Серед них — скульптор Микола Малиш­ко: його проект "Лінія" у Дніп­ровському художньому музеї.  Іван Рябчий "Вірую, бо ж кажу правду…" У видавництві "Пульсари" цьогоріч вийшла збірка "Федеріко Ґарсія Лорка, Чотири короткі п`єси": переклад великого поета і драматурга ХХ століття з іспанської — українською мовою.  Ірина Зубавіна Убивство шкуродерів на Берлінале Міжнародний берлінський кінофестиваль виходить на фінішну пряму. Чим встиг здивувати цей фест, який традиційно фокусує увагу на актуальних проблемах політичного життя? 

Історія

Павло Сацький Волюнтаризм Хрущова чи здоровий глузд? Багаторічна підготовка окупації Російською Федерацією українського Криму у 2014 р. супроводжувалась інформаційною обробкою, під час якої у свідомість як російського, так і українського споживача інформпродукту було вкинуто численні міфи. Різноманітного характеру, вони, проте, здебільшого покликані створити враження про загалом безглузде й емоційне рішення М.Хрущова 1954 р. "подарувати" Крим УРСР.  Сергій Махун Марк Аврелій Антонін. Мудрець на троні Марк Аврелій належав до славної плеяди великих цезарів Римської імперії. Правління Нерви, Траяна, Адріана, Антоніна Пія і Марка Аврелія стало "золотою добою" в історії цієї держави. Але то був передостанній подих наймогутнішої держави Стародавнього світу. Сувора дійсність залишила відбиток трагізму на діяннях останнього з "п`яти хороших імператорів", одночасно формуючи його світогляд.

Соціум

Олександр Шульга Чи такий уже інакший Донбас? Говорячи про Донбас, дуже часто навіть помірковані представники вітчизняної експертної спільноти вживають епітет "патерналістський". Предметом зазначеної статті є спроба розібратися, чи справді це так, і розглянути кілька інших важливих характеристик настроїв на Донбасі.  Олег Покальчук Мишобрати і наші Суспільство починає переживати токсичний сором за свою владу, її огидні спроби приховати бізнес-складник війни, шантажувати суспільство неможливістю змін, за спроби нав`язати ганебну термінологію і протягти сумнівні підзаконні акти на кшталт горезвісної постанови Кабміну №8 з підлим формулюванням: "контрольованих об`єктів… які розташовані на неконтрольованих територіях".  Валентин Ткач Державна мова: годинник і нота Державна мова — це нав`язаний порядок, як і будь-яка міра. Головне її завдання — це легалізація людини та її ініціатив, які можуть проявлятися як індивідуально, так і в солідарних діях груп, спільнот, акціонерних товариств, профспілок, партій тощо. Легальність людини — це юридичне її обґрунтування, її відповідність усталеним у державі правовим нормам.