USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №725 лютого — 3 марта 2017

Влада

Внутрішня політика

Тетяна Силіна Павло КЛІМКІН: "Нам усім необхідно налаштуватися на... Останні тижні міністра закордонних справ Павла Клімкіна практично неможливо застати в Києві. Нью-Йорк, Вашингтон, Мюнхен, знову Нью-Йорк — ось географія переміщень очільника українського МЗС тільки за останні два тижні. Користуючись його нетривалою зупинкою в Києві, ми не стали торкатися всього зовнішньополітичного спектра й сконцентрувалися лише на двох ключових питаннях — на Мінську та інших "планах" зупинити російську агресію, а також на налагодженні відносин із новою вашингтонською командою.  Юрій Сколотяний На полі чудес — заміна Розмови про те, що незабаром Валерія Гонтарева залишить посаду голови Національного банку України, циркулюють уже як мінімум кілька місяців. DT.UA вдалося дізнатися чимало цікавих нюансів того, що відбувається, якими ми вирішили поділитися з нашими читачами. Віктор Трепак Нелегітимне ДБР: за крок до запуску Минулого тижня Печерський райсуд міста Києва за заявою народного депутата М.Найєма зобов`язав ГПУ розслідувати порушення, допущені при формуванні конкурсної комісії з обрання керівництва Державного бюро розслідувань (ДБР).  Геннадій Зубко Тепла реформа: перевірка України на зрілість У сучасному світі енергоефективність — маркер економічного успіху країни і показник зрілості суспільного розвитку. Наразі цей маркер для України невтішний, проте однозначно не безнадійний. У нас, українців, є план, як кардинально зменшити енерговитрати держави та українських родин і наблизити їх до показників цивілізованого світу. Валентина Самар За "червоною лінією" землі немає Чому став можливим "план Артеменка"? "Мирна ініціатива" (як він сам називає свої зовнішні активності на межі держзради) людини, про існування якої до публікації в The New York Times історії про здачу в оренду Криму Росії мало хто здогадувався. 

Міжнародна політика

Олександр Хара Суб`єктність є, за неї варто боротися Лише сильна Україна як невід`ємна частина сім`ї вільних народів матиме можливість не тільки повернути тимчасово втрачені території, а й реінтегрувати їх без шкоди для нас і всього континенту. Пам`ятаймо, що нинішня війна з Росією закінчиться не лише з поверненням усіх окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму, а й зі збереженням права української політичної нації на власне майбутнє. Олександр Сушко Мюнхен, що знайшов себе Остаточне прощання західного світу з комфортним самовідчуттям та рештками ілюзій "кінця історії" неминуче посилило інтерес до суворої буденності того порядку денного, який обговорювався щороку в лютому у Мюнхені. Більше того, цей порядок денний нині істотно розширився, включивши у спектр весь арсенал викликів, які принесла з собою епоха "пост-правди" та гібридних воєн. 

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Гра в монопольку Діюча система субсидій не тільки підтримала малозабезпечених громадян, а й створила значні ризики для державних фінансів і ринку житлово-комунальних послуг. Та варто нагадати, що вона спочатку створювалася як тимчасовий захід, мовляв, коли ринок реформують і трансформують, її змінять. Але реформи не рухаються, причому почасти саме через систему субсидій. Ганна Вехалевська У боротьбі з корупцією Україна балансує між американськими... Боротьба з корупцією є одним із ключових напрямів для програм міжнародного фінансування, яке Україна одержує із США, ЄС і Канади. От тільки навіть дуже ретельний контроль витрачання виділених коштів не гарантує досягнення запланованих цілей проекту.  Тетяна Унковська Нова економічна стратегія для України У той час, коли на старті четвертої промислової революції світ стрімко змінює стратегії та парадигми розвитку, використовує всі можливі інструменти й нестандартні методи для прискорення технологічного зростання і боротьби у глобальній конкуренції, Україна грузне в болоті економічної стагнації, політичних чвар, демагогії щодо реформ за цілковитої відсутності ефективних системних стратегічних дій.

Енергоринок

А. Єрьоменко, О. ЗАГАКАЙЛО, Чому якість газу у сусідів різна Розгалужена мережа трубопроводів забезпечує природним газом більш як 11 млн домогосподарств і 184 тис. підприємств та установ, державних і приватних. Після значного подорожчання блакитного палива дедалі частіше споживачі запитують, яка ж якість газу, адже багато хто на око відзначає її коливання та закидає місцеві легенди про те, як у газ щось домішують.  Наталя Петрова ProZorro: прозора корупція? З початку запуску системи публічних закупівель минув рік. Настав час підбивати перші підсумки, щоб зрозуміти, чи досягнуто цілей, які ставилися перед розробниками та користувачами системи ProZorro? Чи стали закупівлі прозорими, чи вдалось в такий спосіб подолати корупцію? Роман Іванченко Газ зі смаком шоколаду На початку 2017-го імпортери скрапленого газу, а згодом і всі причетні до паливного ринку були охоплені відчуттям дежавю.  З формулюванням "фінансування тероризму" СБУ почала гальмувати на митниці окремі партії скрапленого газу та шукати в них отруйні й сильнодіючі речовини. Під прицілом спецслужби опинилося півтора десятка фірм, на які за підсумками 2016 р. припадало близько 40% імпорту скрапленого газу.

Людина

Культура

Ольга Кізлова Реформа естетичної освіти: скандал замість музики Сьогодні дуже багато пристрастей і мережевих дискусій точиться навколо так званої реформи естетичної освіти. Проблема ось у чому: початкову професійну естетичну освіту можуть деформувати, а то й знищити ініціативи наших чиновників. Перетворивши професійні школи — на художню самодіяльність. Леся Ільєнко Кого виховують у мистецьких школах Ситуацію з реформуванням шкіл естетичного виховання в умовах децентралізації, на прохання DT.UA, коментує радник міністра культури України Ірина ФРЕНКЕЛЬ. Ганна Пароваткіна Тетяна Яблонська: життя у роздвоєнні Україна відзначає 100-річчя від дня народження видатної художниці Тетяни Нилівни Яблонської (1917—2005). В інтерв`ю DT.UA донька художниці Гаяне Атаян розповідає про життя та творчість Тетяни Нилівни у складну радянську епоху. Зокрема про те, як у різні періоди велику українську художницю обвинувачували то в "імпресіонізмі", то в "націоналізмі", то в "радянськості".  Ірина Зубавіна "Ми живемо в Миколаївці. Це життя на Марсі" Документальний фільм "Школа № 3" — про буття і свідомість українських підлітків у зоні бойових дій на Сході — отримав Гран-прі міжнародного кіноконкурсу "Берлінале" (у програмі категорії "14+"). У цій картині автори змогли відобразити розгубленість та надії молодого покоління, обпаленого війною.  Анна Ставиченко Юрій Міненко: "співак світу" і перший контртенор в... Українець Юрій Міненко — відомий у світі контртенор (найвищий з чоловічих оперних голосів). Гучне визнання він здобув після виходу у фінал конкурсу BBC "Співак світу". Нині цей виконавець виступає на одній сцені з першими світовими зірками. Катерина Константинова Курбас зупинився в Києві Музей театрального, музичного та кіномистецтва України і Яра Мистецька Група презентують виставку "Курбас у Києві", присвячену 130-річчю з дня народження генія українського театру Леся Степановича Курбаса. Куратори проекту — Вірляна Ткач (Яра, Нью-Йорк) і Тетяна Руденко (головний зберігач музею). Виставку підготовлено за підтримки Програми імені Фулбрайта в Україні. Леся Ільєнко "Музика любові" у просторі стихій Шедеври Чайковського, Моцарта, Шнітке, Гласса, Морріконе та інших композиторів увійшли до програми концерту "4 Стихії", який буде показаний 1 березня в Національній опері України. Це новий формат музичної класики від відомого українського піаніста Олексія Ботвінова. Леся Ільєнко Національна опера: сезон Монастирської Зразу у трьох виставах головного музичного театру України виступить світова оперна діва Людмила Монастирська (вона ж і солістка нашої Нацопери): "Набукко", "Аїда", "Флорія Тоска". 

Соціум

Олег Покальчук Роздратування Для багатьох трагічна дата появи Небесної Сотні була приводом озвучити свій колись непередаваний стан душі. Для інших — отримати статистично значиме підтвердження своїм відчуттям. Відчуттям дедалі більшої непотрібності й неспроможності, про які вони казали у множині, як про стан громадян усієї країни. Юрій Касьянов Два німці 30 січня 1933 р. Адольф Гітлер був призначений рейхсканцлером Німеччини. Предводитель нацистів, автор "Mein Kampf", що відкрито висловлював територіальні претензії до сусідів, не приховував своєї ненависті до євреїв, популіст і реваншист — і він же глава найбільшої парламентської фракції, улюбленець жінок, вождь мільйонів…  Алла Котляр Батьки-вихователі: вихід на пенсію Пенсія — тема болюча тепер не тільки для людей передпенсійного віку, а й для молодих. Якщо ж ідеться про батьків — вихователів дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), то до всіх пенсійних страхів додається ще один: а що буде з неповнолітніми дітьми у разі виходу батьків на пенсію?  Роман Якель Війна. Людські обличчя Перший музей історії цієї війни виник торік у місті Дніпрі. А перший інтерактивний музей нещодавно відкрили на заході України — в Тернополі. Ідея зародилася у представників громадської організації "Об`єднання бойових побратимів" та реабілітаційного центру "Галич".