USD 26.76
EUR 28.75

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №1018 березня — 24 марта 2017

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін оГРАБЛІний президент Чому рішення Радбезу від 15 березня (того ж дня введене в дію президентським указом) стало можливим? Чому торговельна блокада ОРДЛО з "підривної антидержавної операції" перетворилася на значимий елемент державної політики? І до чого це може призвести? Наталка Пісня Нічого особистого Вона — набір протиріч, страхів, залізного характеру, академічного розуму, відсутності власної сторінки у Вікіпедії та суворих політичних переконань. Вона — колишній офіцер розвідки. Її звуть Фіона Хілл і вона — найімовірніший кандидат на посаду головного радника Трампа з питань Росії.  Сергій Рахманін Андрій Садовий: "На Банковій ніхто не думає стратегічно" Що слабкішим стає президент, то активніше він використовує репресивний апарат. У паленище згасаючого рейтингу він кидає романтиків і циніків, бізнесменів і політиків, своїх і чужих. Процес набирає обертів. І, мабуть, із цим нам усім доведеться певний час жити. А комусь уже сьогодні — в цьому. Наприклад, меру Львова Андрію Садовому. Андрій Капустін Юлія Марушевська: "Після затримання Насірова на Одеській... Здавалося б, відставка Юлії Марушевської, очільниці Одеської митниці часів губернаторства в Одесі Міхеіла Саакашвілі, відійшла в історію. Однак гучний арешт з подальшим відправленням до СІЗО головного фіскала країни Романа Насірова знову додав цій темі актуальності. Своє бачення ситуації громадський активіст (як тепер титрується урядовець-екс-чиновник) виклала в ексклюзивному інтерв`ю DT.UA перебуваючи в США.  Ігор Ілляш (Мінськ) Лукашенко бореться з примарою білоруського Майдану Білорусь охопили акції протесту проти "податку на дармоїдів", які вселили впевненість у противників влади й породили розмови про можливу революцію. Президент Олександр Лукашенко своєю чергою обіцяє Майдану в Білорусі не допустити і поновлює репресії проти інакодумців. 

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Зливаємо Нинішній президент України, який через місяць блокади та три роки війни все-таки вимучив офіційну позицію, заявив, що про жодну торгівлю із захопленими на окупованих територіях підприємствами не може бути й мови. Але при цьому нічого, по суті, не зробив, щоб підготуватися до цього рішення.  Ігор Гужва Місія нездійсненна, або Як уряд збирається подвоїти... Український експорт продовжує падати четвертий рік поспіль. За підсумками 2016-го його обсяги скоротилися ще на 4,69%, до 36,4 млрд дол. І це при тому, що у 2012 р. експорт становив 68,8 млрд дол. Таким чином, маємо майже дворазове падіння експортних поставок протягом чотирьох років. Володимир Костєв Аграрна сфера: якір чи компас? Безумовно, війна завжди — лихо і проблема №1. Країна вже три роки бідує, а надії, що нашу долю визначить заокеанський лідер, ілюзорні. Вирішувати проблему припинення воєнних дій на Сході доведеться нам самим. Водночас є сфера, що викликає інтерес в інвесторів, — земельні ресурси, навколо яких виникла дуже непроста ситуація.

Промисловість

Олександр Кіфак Портова блокада: ні оренди, ні концесії, ні приватизації Минуло майже півроку відтоді, як керівництво Міністерства інфраструктури зробило публічну заяву про тимчасове блокування всіх орендних процедур у морських портах. Це один із тих небагатьох випадків, коли слова чиновників не розійшлися з ділом. Володимир Приходько Польська "підтримка" "Укрзалізниці" і національного... Не минуло й трьох тижнів, як вагонобудівникам України стало зрозуміло, що тендер на закупівлю 3000 вітчизняних піввагонів не відбувся і подальша його доля в 2017 році незрозуміла. Жоден з вісімнадцяти (!) українських виробників піввагонів не взяв у ньому участі через те, що запропонована в тендері ціна піввагона не перекривала прямих витрат у собівартості, не кажучи вже про беззбитковість або, тим паче, прибутковість замовлення.

Людина

Культура

Олег Вергеліс Чеховська людина 17 березня -- 80 років від дня народження Сергія Данченка (1937—2001), видатного українського режисера, який свого часу затвердив статус Київського театру ім. І.Франка як справді національного. У творчій біографії постановника здебільшого великі твори та великі автори, серед яких — Антон Чехов. До його п`єс режисер звертався тричі: український "Дядя Ваня" і два "Вишневых сада", російський і польський. Олег Вергеліс Чернігів, ігри з тінню Британська рада в Україні ініціювала відкритий конкурс для режисерів-початківців (і театральних компаній), мета якого — постановка п`єс сучасних британських авторів (новітні переклади українською мовою). Було багато заявок, тепер визначено переможців.  Катерина Константинова Docudays UA: 4 градуси за Цельсієм Детальну мапу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA окреслив спеціально для DT.UA його програмний директор Геннадій Кофман. Яка найзатребуваніша тематика сучасної кінодокументалістики? Хто з іноземних гостей відвідає Київ у рамках фесту з 24 по 31 березня? Чому цьогоріч образом фестивалю стало опудало гепарда з Науково-природничого музею? 

Історія

Євген Зарудний Блокадна "краватка Шермана" Коли генерал армії Союзу Вільям Текумсе Шерман віддавав наказ заблокувати переміщення ворожих військ і вантажів на певній ділянці залізниці сепаратистів, його солдати розбирали залізничну колію, багаттями розжарювали рейки, а потім обкручували ними стовбури дерев, які для цього підходили. Називалося це "краватка Шермана". Володимир Олійник Нашого цвіту — по всьому світу Важко знайти на світовій мапі країну, де б ви не зустріли громадян українського походження. Українці є однією з найчисельніших національних діаспор. За найскромнішими підрахунками, осіб, які за своїм етнічним походженням частково чи цілком є українцями, проживає на теренах колишнього СРСР (без України) від 6 до 10 млн і понад 5 млн в Австралії, країнах Америки, Африки, Західної та Східної Європи.

Сімейне коло

Юлія Дузь Відібрання дитини від батьків, або Темна кімната для... Пригадався фільм "Домашній арешт", режисера Гаррі Вайнера, де двоє дітей, дізнавшись, що їхні батьки збираються розлучатися, вирішили замкнути їх у підвалі й тримати там доти, доки вони владнають свої проблеми і помиряться. У реальному житті наші діти часто не мають сили зупинити конфлікт між батьками. Здебільшого вони стають беззахисними жертвами маніпулювання і можуть лише мріяти про те, як було б добре зачинити батьків у темній кімнаті і не випускати доти, доки ті наберуться розуму. Оксана Білик Не хочу в садочок: доросла версія Збираючи першу дитину до дитячого садка, батьки готуються до багатьох проблем: вони очікують, що малеча частіше хворітиме, побоюються, що з їхнім непослухом не впорається тендітна вихователька, переживають, що їдальня не задовольнить потреб перебірливого гурмана і він днями ходитиме голодний. Але мало хто виявляється готовим до того, що чимало неприємних хвилин і клопоту завдаватимуть не бешкетні діти чи некомпетентні вихователі, а інші батьки.  Антоніна Юрченко Як захиститися від емоційного вигоряння в професії Щороку тисячі старшокласників залишають шкільні стіни й вступають до вишів, щоб здобути професію. Якщо сто років тому в цій сфері панувала відносна стабільність, то починаючи з кінця минулого століття одні професії зникають, інші з`являються і так само швидко можуть зникнути. Але є професії, над якими час не владний.