USD 27.12
EUR 29.45

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №2916 серпня — 22 августа 2013

Влада

Внутрішня політика

Ю. Мостова, Т. Силіна, Російський план, осмислений і нещадний Наші недалекоглядні й недалекі "пастухи" не розуміють, що слід не тільки пестити й плекати вгодовані отари українського бізнесу, які вони безбожно стрижуть і доять, а й захищати поголів`я від північних варягів. Інакше стригтимуть й доїтимуть їх інші. Дзеркало Тижня. Україна О комплексе мер по вовлечению Украины в евразийский... Неизбежное в связи с ухудшением экономической ситуации на Украине, высокий риск подписания договора с ЕС, нарастание антироссийских настроений требует незамедлительных действий по созданию сети российского влияния с целью создания общественно-политической силы, достаточно мощной для обеспечения присоединения Украины к ТС и ЕЭП. Юрій Бутусов Ректор-бігун Електронний браслет Мельника, за неофіційною версією з джерел у міліції, взагалі не був підключений до контрольного пульта. А за офіційною версією, браслет був підключений і навіть подав сигнал тривоги, але черговий.... сприйняв його за несправність! І ніяк не відреагував.   Анатолій Гриценко Від активного громадянина — до держави-лідера Впродовж багатьох століть українське суспільство, що завжди складалося з різних етнічних груп, традиційно розвивалося "знизу догори": від громадянина, міцної родини через місцеву громаду до державних утворень, і це відбиває уявлення наших людей про гармонійний устрій суспільного життя. Володимир Мартин Розбрат на перевалі Від самого відкриття угорський пам`ятник став майданчиком для політичних акцій українських радикалів. Його неодноразово вкривали образливими для угорців написами й намагалися пошкодити.  Ірина Кириченко Віч-на-віч з незалежністю Серед тих, хто не підтримав би незалежність, різниця ще більша: у Києві не підтримали б її всього 2%, на Заході — 4%, а в Криму — 36%. Фактично це ставлення до держави Україна, і воно дуже різне. Шелест банкнот і дзенькіт монет За даними НБУ, загальна кількість банкнот, що припадає на одного українця, сягнула 59 шт., що на 3,5%, або на 2 шт., більше, ніж на початок року. "Металіст" — Лозаннський суд — 1:0? Оскільки рішення Лозаннського суду на цей час формально не діє, в УЄФА немає жодних підстав для недопуску "Металіста" у Лігу чемпіонів.

Міжнародна політика

Сергій Коз’яков Позаду коток, або Де взяти камікадзе Угода про асоціацію між Україною й ЄC і його державами-членами не створює органів, які мають наднаціональні повноваження й компетенцію, а також і не обмежує державного суверенітету України. Сергій Немирич Хвіст крутить ведмедем Східноєвропейський регіон зберігає своє цілком периферійне місце серед зовнішньополітичних завдань сьогоднішніх США. Спроби використати конфліктний потенціал в американо-російських відносинах для досягнення зовнішньополітичних цілей України навряд чи будуть надплідними. Ганна Шелест Політика: Old boys` club? Згідно зі статистикою Світового банку, перше місце за кількістю жінок у парламенті у 2012 р. посідала Руанда — 56%. Тим часом такі країни як Афганістан та Ірак демонструють набагато кращі показники, ніж держави, які принесли їм демократію, — 28% (39-те місце) і 25% (47-ме місце) відповідно.

Гроші

Людина

Культура

Олег Вергеліс "Что наша жизнь"? Шансон! Вибраний репертуар жанру-переможця Анна Ставиченко Мюнхенський оперний фест-2013: кремлівські клерки в... Ще однією акцією Oper fur alle став проект Paul van Dyk meets Verdi (Пол ван Дайк зустрічає Верді). Один із найбільш затребуваних представників електронної музики відіграв на сцені Баварської опери діджей-сет, міксуючи відомі теми з "Макбета", "Травіати", "Аїди" і чергуючи їх із треками зі свого нового альбому. Марія Гудима Тюрма і сума, "Шахтар" і шахтарі, патруль на Борщагівці... Сучасному мистецтву часто закидають постановку питань, на які не дано відповідей. Цього разу все буде не так. Слід сподіватися, відповіді здивують не лише одеситів, а й професіоналів із далекого зарубіжжя, а Одеса набуде особливої привабливості в міжнародному культурному середовищі. Леся Ільєнко Форум видавців у Львові: шерше ля фам У програмі форуму — презентація продукції провідних видавництв країни, "книжкові прем`єри", творчі зустрічі. Одна з тем нинішнього ювілейного проекту прямо і побічно пов`язана з "гендерним питанням". Ганна Пароваткіна Прощання з Рафаелем Він був інтелектуалом і філософом. Одним із найвідоміших авторів "неофіційної" літератури в СРСР. Якого — і це головне! — світ "ловив, але не спіймав".

Історія

Геннадій Понамарьов Трагедія в космосі 6 червня 1971 р. у космос на "Союзі-11" полетіли космонавти екіпажу Добровольського. Вони раділи своєму польоту. Але водночас не встигли повною мірою психологічно налаштуватися на політ і почувалися ніби винуватими, що хоч і не зі своєї волі, але все-таки відібрали право на політ в екіпажу Леонова. Сергій Гончаров Від петлі — до тарана Петро Нестеров: тріумф, трагедія, безсмертя Володимир Газін Фашизм—антифашизм: чого коштує гра? Що ж до України, то, незважаючи на наявність маргінальних утворень, заангажованих на провокації, як це недавно мало місце в Луцьку, небезпека в ній фашизму явно перебільшена. У нас немає для нього передумов. І ось чому . Роман Якель Скульптор без пам`ятника Його релігійні й світські скульптури прикрашають монастирі та музеї України, Польщі, Італії, Палестини. Але на батьківщині, на Волині, ім`я відомого майстра, який народився 200 років тому, і досі під порохом забуття...