Олексій Їжак

29 статей
 • Теракт у Санкт-Петербурзі: багатозначний і незрозумілий

  3 березня в метро Санкт-Петербурга стався теракт. Загинуло 14 осіб, у тому числі й головний підозрюваний у його скоєнні, в лікарнях залишаються ще 55 потерпілих, окремі з них — у вкрай або просто тяжкому стані. Через тиждень ніхто не взяв на себе відповідальності. Це малозрозумілий теракт із більш-менш зрозумілими наслідками. 
 • Тяжкий альянс

  Переговори Дональда Трампа й Ангели Меркель — це і є ключова зустріч початку нового сезону світової політики після американських виборів. Про що домовилися, ще невідомо — папери до підписання не готувалися, а з перших спільних заяв висновки робити важко. Зате відомо, що на кону. 
 • "Іскандери" середньої дальності

  У середині лютого американські ЗМІ знову зарясніли інформацією про порушення Росією безстрокового договору щодо ліквідації ракет середньої та меншої дальності 1987 року. Проблема актуальна вже кілька років. Посилення уваги до неї свідчить про те, що рішення так чи інакше має бути знайдене. Для України ж питання важливе тому, що вона теж є учасником цього договору. 
 • Не вбивати на водопої

  Нещодавно багато ЗМІ поширили повідомлення, що, на думку Ватикану, третя світова війна може початися через боротьбу за прісну воду. Приводом став виступ представника Святого Престолу в Раді Безпеки ООН під час відкритих дебатів "Вода, мир і безпека", що відбулися 22 листопада з ініціативи Сенегалу, який головував на той момент.
 • Московський супермісяць. Росія без міністра економіки

  У ніч на 15 листопада в Москві, уперше після арешту Лаврентія Берії в 1953 р., було затримано чинного міністра. Олексія Улюкаєва рішенням суду помістили під домашній арешт, після чого Владімір Путін зняв його з посади міністра економічного розвитку через "втрату довіри".
 • Плутонієвий демарш Росії

  На початку минулого тижня Володимир Путін підписав указ про призупинення дії угод та протоколів, які стосуються утилізації надлишкових запасів збройового плутонію, і вніс у Держдуму проект закону, що встановлює відверто неможливі умови відновлення утилізації.
 • Ремонт фасаду

  Разом з виборами до Держдуми російська влада почала активно змінювати свій зовнішній вигляд. Невдовзі ми можемо виявити новий фасад Росії, який, можливо, більше налаштовуватиме на конструктивні відносини.
 • Спекотне і дощове літо в обложеній фортеці

  Повний тезко нового керівника адміністрації російського президента Антон Едуардович Вайно ще у 2012 р. повідомив науковий світ про винайдення у Росії особливого пристрою — "нооскопа", який дає змогу бачити крізь ноосферу.  
 • Brexit. Піти не прощаючись

  Можливий вихід Великої Британії з ЄС, так званий Brexit (British exit), уже став подією, незалежно від результатів референдуму 23 червня. Хоч би як розділилися голоси, ситуація буде вже іншою, порівняно з тією, що була б, якби питання виходу взагалі не порушувалося.
 • Практична конспірологія брюссельських терактів

  Росія наполегливо лякає Європу у формі попереджень про нові теракти, пропонуючи свої послуги для вирішення проблеми. Навряд чи слід Росії у паризьких і брюссельських терактах можна довести. Ба більше, ніщо прямо не вказує на наявність такого сліду. Але Росія досить відверто, нехай і завуальовано, заявляє, що їй було відомо про попередні теракти, і вона впевнено вказує на майбутні вибухи, яким можна запобігти, якщо Росію про це попросити. 
 • Ядерний кут для Росії

  Минулого тижня сайт німецької газети Bild сповістив світ про підготовку в Росії "найбільших за 25 років випробувань ракет далекого радіуса дії". Це був переказ редакційної (тобто спущеної зверху) новини газети "Известия", що з'явилася за кілька днів до цього. Хто б звернув на це увагу, якби не Bild, готовий поцікавитися, що на душі в російського президента? Втім, подія справді важлива, а тому подивімося уважніше на складну динаміку ядерного балансу між Росією і США.
 • Diabolus ex machine

  Франція ще не встигла усвідомити масштаб того, що сталося, і порахувати вбитих та поранених 13 листопада, а "кремлівські голоси" вже окреслили свої вимоги до Заходу: забути Україну, сформувати єдину коаліцію для боротьби з ІД, перемкнути НАТО з "неіснуючої російської загрози" на боротьбу з глобальним тероризмом спільно з Росією. Трохи раніше, у жовтні, російський президент на форумі Валдайського клубу в Сочі виклав своє бачення: світ має в особі ІД нову загрозу, порівнянну з гітлерівським фашизмом, для боротьби з якою Захід і Росія повинні відкласти всі свої суперечності і об'єднатися. За дужками залишилося, де має відбутися фінальна конференція переможців. У російських ЗМІ вже напівжартома (поки що) прозвучало — в Ялті.  Чи міг у недавніх терактах бути російський слід? Виходячи з логіки пошуків тих, кому вигідно, — так. Є й побічні докази.
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00