Алла Котляр

редактор відділу Соціум

237 статей
 • Диво Зої Берегової

  Для Зої Берегової диво — у її вірі в Бога. Для мене — просто у вірі. У тому числі й у те, що, розповівши життєву історію цієї жінки, можливо, мені якось вдасться допомогти Зої Береговій та її чоловікові з іще одним дивом — здійсненням їхньої мрії добудувати центр адаптації для дітей — випускників інтернатів. 
 • Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО. Київ

  15 грудня у Києві відбувся третій форум соціального проекту "Воїну — гідна праця" громадської організації "Центр зайнятості вільних людей", яка допомагає ветеранам АТО знайти себе в мирному житті й реалізуватися — відшукати вакансію, відкрити власну справу, пройти навчальні курси.
 • Клуб анонімних захисників прав дітей, або Бездіяльність = співучасть

  Дар'я Касьянова, національний програмний директор із розвитку "СОС дитячі містечка — Україна", невесело пожартувала: "У мене відчуття клубу анонімних алкоголіків. Ми постійно одне одному скаржимося, розповідаємо, що можна зробити, бо знаємо й робимо. Але, на жаль, значних змін, на які розраховуємо, не відбувається". Тема захисту прав дітей в Україні не в пріоритеті, скільки б не заявляли про протилежне з високих трибун. І це вже діагноз. 
 • Верифікація: від революції до компромісів

  DT.UA продовжує стежити за скандалом, який спалахнув два тижні тому навколо Мінфіну через телефонну верифікацію соцвиплат, яку почала проводити колекторська компанія "Дельта М", що виграла тендер ДП "Головфінтех". На жаль, більше ніж за тиждень Мінфін так і не спромігся відповісти на запитання DT.UA як щодо згаданого тендера, так і щодо результатів і перспектив верифікації в цілому. Однак на наше прохання відгукнувся Андрій Рязанцев.  
 • Захоплені життям

  Хоча статистики немає, дивовижних випадків, коли ветерани швидко досягають успіхів у мирному житті й починають жити по-новому, не так уже й багато.  Війна пред'являє до психіки абсолютно екстремальні вимоги, розвиваючи якості, які можуть бути заважкими в мирному житті.
 • Між Hilton і людьми…

  Час спливає, а обіцянки залишаються обіцянками, набираючи вигляду псевдореформ. Можна нескінченно говорити про підтримку військових і цивільних у зоні АТО — і при цьому безпідставно затримувати гуманітарні вантажі. Говорити про співпрацю з громадськістю — і при цьому викреслювати незапланованих кандидатів із громадських рад.
 • Наділені vs обділені

  DT.UA продовжує стежити за підготовкою Нацполіцією та МВС змін до законодавства, що зроблять його жорсткішим, формальним приводом для яких стало вбивство двох патрульних поліцейських 25 вересня у Дніпрі.  Минулого тижня причиною для занепокоєння правозахисників були тільки деякі їх тези, озвучені начальником правового департаменту Нацполіції Володимиром Жиденком 17 жовтня на круглому столі. Цього тижня Департамент комунікацій МВС і Нацполіції надав DT.UA остаточну концепцію 14 законодавчих змін до трьох нормативних актів: Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП), законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".
 • МВС: презумпція правоти "реформаторів"?

  Керівництво МВС, яке називає себе європейським, робить головну ставку на розширення власних повноважень (за "совковою" звичкою наступаючи на права громадян), а не на підвищення професіоналізму та дисципліни самих поліцейських.
 • Випустити пару, або Про права дитини в Україні

  Минулого тижня мою віру в краще майбутнє серйозно підірвали парламентські слухання "Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист", що відбулися 12 жовтня. Від часу останніх слухань минуло вже 6 років. Проблеми, що здавалися дуже серйозними у 2010 р. (за відчуттям — такому далекому від нас), не вирішені.
 • Маруся Гончарова. Режисер власного життя

  Насправді, за паспортом, її звуть Маріанна — батьківський компроміс: мама хотіла назвати дочку Машею, а тато — Анею. Сама Маруся довгий час соромилася свого імені, воно їй страшенно не подобалося. Тому вдома її звали спочатку Мишкою, пізніше — Мишою, а потім — Михою. А після серіалу "Багаті теж плачуть", коли Маріаннами масово почали називати спочатку дівчаток і навіть хлопчиків (Мар'янами), а потім — кіз, корів і собак, Марусі полегшало.
 • Людмила Петрановська: "Якщо ти — тільки у своєму білому пальті, а він — тільки виплодок пекла, то залишається лише ядерний попіл"

  Статті й інтерв'ю Людмили Петрановської — російського сімейного психолога, педагога і публіциста, автора численних просвітницьких книжок як для дітей, так і для батьків — давно привертали мою увагу. Організатори конференції "SOS Дитячі містечка — Україна" люб'язно запропонували DT.UA зустрітися з відомим російським психологом на їхній території — у Броварах.  
 • Чалока Беяні: "Мінсоцполітики має занадто багато повноважень щодо ВПО"

  Минулого тижня завершився візит в Україну спеціального доповідача ООН з питання про права ВПО Чалоки Беяні. У рамках своєї місії він досліджував ситуацію з дотриманням прав ВПО, а також вивчав, наскільки було виконано рекомендації, викладені ним у доповіді для Ради з прав людини у 2014 р.
Реклама
USD 27.33
EUR 29.29