Алла Котляр

редактор відділу Соціум

242 статьи
 • "Наше життя і смерть належать нам"

  1 грудня минулого року в особисті повідомлення Фейсбука до мене "постукав" такий собі Василь Корсун. 42-річний айтішник, що пройшов Майдан, був мобілізований і служив у 3-му полку спецназу. Повернувшись з війни, разом з командою почав реалізовувати масовий проект  " Вишкіл" з теоретичної військової онлайн-підготовки. Про нього він і попросив мене написати.
 • Діти думають дощ

  "…це життя мене не влаштовує, і, якщо я не можу нічого змінити в цьому світі, то мені краще піти..."  — страшні слова з останнього листування 15-літньої дівчинки з Маріуполя, яка наклала на себе руки, з модератором "групи смерті". Про те, як важливо, щоб у ролі провідника поруч із підлітком опинився уважний і люблячий батько, здатен вислухати й зрозуміти, а не куратор групи смерті, ми говорили  із завкафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім..П.Шупіка, доктором медичних наук, професором Галиною Пилягіною.
 • Батьки-вихователі: вихід на пенсію

  Пенсія — тема болюча тепер не тільки для людей передпенсійного віку, а й для молодих. Якщо ж ідеться про батьків — вихователів дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), то до всіх пенсійних страхів додається ще один: а що буде з неповнолітніми дітьми у разі виходу батьків на пенсію? 
 • Ніл Вокер: "Територія за контактною лінією — це Україна"

  Сьогодні в Україні працюють 18 різних агентств і фондів ООН.  З позицією ООН можна погоджуватися чи ні, піддаючи критиці окремі кроки й заяви. Однак не враховувати її не можна. Про діяльність ООН в Україні в ексклюзивному інтерв'ю DT.UA розповів координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер. 
 • Діти у війні: не постраждав ніхто?

  Робоча група з правозахисників, психологів, психіатрів, представників громадських організацій та фондів, які працюють із дітьми на Сході України і з дітьми-переселенцями в різних регіонах країни, зібралася минулого тижня, щоб допомогти розробникам удосконалити постанову, яка регламентує надання статусу дітям, котрі постраждали внаслідок воєнного конфлікту.
 • Диво Зої Берегової

  Для Зої Берегової диво — у її вірі в Бога. Для мене — просто у вірі. У тому числі й у те, що, розповівши життєву історію цієї жінки, можливо, мені якось вдасться допомогти Зої Береговій та її чоловікові з іще одним дивом — здійсненням їхньої мрії добудувати центр адаптації для дітей — випускників інтернатів. 
 • Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО. Київ

  15 грудня у Києві відбувся третій форум соціального проекту "Воїну — гідна праця" громадської організації "Центр зайнятості вільних людей", яка допомагає ветеранам АТО знайти себе в мирному житті й реалізуватися — відшукати вакансію, відкрити власну справу, пройти навчальні курси.
 • Клуб анонімних захисників прав дітей, або Бездіяльність = співучасть

  Дар'я Касьянова, національний програмний директор із розвитку "СОС дитячі містечка — Україна", невесело пожартувала: "У мене відчуття клубу анонімних алкоголіків. Ми постійно одне одному скаржимося, розповідаємо, що можна зробити, бо знаємо й робимо. Але, на жаль, значних змін, на які розраховуємо, не відбувається". Тема захисту прав дітей в Україні не в пріоритеті, скільки б не заявляли про протилежне з високих трибун. І це вже діагноз. 
 • Верифікація: від революції до компромісів

  DT.UA продовжує стежити за скандалом, який спалахнув два тижні тому навколо Мінфіну через телефонну верифікацію соцвиплат, яку почала проводити колекторська компанія "Дельта М", що виграла тендер ДП "Головфінтех". На жаль, більше ніж за тиждень Мінфін так і не спромігся відповісти на запитання DT.UA як щодо згаданого тендера, так і щодо результатів і перспектив верифікації в цілому. Однак на наше прохання відгукнувся Андрій Рязанцев.  
 • Захоплені життям

  Хоча статистики немає, дивовижних випадків, коли ветерани швидко досягають успіхів у мирному житті й починають жити по-новому, не так уже й багато.  Війна пред'являє до психіки абсолютно екстремальні вимоги, розвиваючи якості, які можуть бути заважкими в мирному житті.
 • Між Hilton і людьми…

  Час спливає, а обіцянки залишаються обіцянками, набираючи вигляду псевдореформ. Можна нескінченно говорити про підтримку військових і цивільних у зоні АТО — і при цьому безпідставно затримувати гуманітарні вантажі. Говорити про співпрацю з громадськістю — і при цьому викреслювати незапланованих кандидатів із громадських рад.
 • Наділені vs обділені

  DT.UA продовжує стежити за підготовкою Нацполіцією та МВС змін до законодавства, що зроблять його жорсткішим, формальним приводом для яких стало вбивство двох патрульних поліцейських 25 вересня у Дніпрі.  Минулого тижня причиною для занепокоєння правозахисників були тільки деякі їх тези, озвучені начальником правового департаменту Нацполіції Володимиром Жиденком 17 жовтня на круглому столі. Цього тижня Департамент комунікацій МВС і Нацполіції надав DT.UA остаточну концепцію 14 законодавчих змін до трьох нормативних актів: Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП), законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18