Алла Єрьоменко

Редактор відділу економічної безпеки DT.UA.

467 статей
 • Що зможе протиставити "Північному потоку-2" "римська четвірка"?

  10 квітня у Римі повноважні представники НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укртрансгаз", Snam S.p.A. (Італія) та Eustream a.s. (Словаччина) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо спільної оцінки можливостей співпраці у використанні та розвитку газотранспортної системи України. Незважаючи на рамковий характер угоди, вона відразу викликала неабиякий інтерес. Насамперед у представників російського "Газпрому".
 • Приречені на ринок електроенергії

  Після двох років підготовки та палких суперечок до останньої секунди Верховна Рада 13 квітня 2017 р. прийняла в другому читанні й у цілому законопроект "Про ринок електричної енергії України". Через два роки положення цього закону почнуть набувати чинності. Плюс ще рік поетапного перехідного періоду.
 • Абонент поза зоною обслуговування, але в зоні інтересів

  Попри тайм-аут, який має намір взяти енергорегулятор із 10 квітня мінімум на три місяці, уряд України пообіцяв МВФ запровадити абонентську плату за газ до 1 серпня 2017 р. НКРЕКП стверджує, що до початку опалювального сезону 2017–2018 рр. вартість газу, включаючи його транспортування й розподіл, для споживачів не зміниться.
 • Юлія Ковалів: "Для завершення реформи ринку газу потрібно повністю, а не фрагментарно, імплементувати європейські правила регулювання"

  Голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України" і голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів — про перший рік реформи корпоративного управління в компанії, роль наглядової ради, зміни, що незабаром чекають на НР і правління НАКу, про "Укргазвидобування" і "Укртрансгаз", створення нового оператора, а також про роботу офісу Національної інвестиційної ради.
 • Розділяй, але володарюй. Хто і в яких цілях скористається корпоративною керованістю "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу"?

  НАК "Нафтогаз України" за крок від головної задекларованої в її статуті мети — "одержання прибутку від ведення господарської діяльності". Дотепер у неї завжди були проблеми з прибутком (або фінансовими результатами), але компанія непогано всіх годувала — не тільки менеджмент, чиновників, а й політиків вищого ешелону.
 • Кабмін знову має намір підняти ціну на газ?

  Уряд Гройсмана на тлі вугільного та інших скандалів найменше хотів би знову братися за ціни на газ, особливо для населення та підприємств теплокомунальної енергетики (ТКЕ). Але ще у квітні минулого року пообіцяв МВФ і зобов'язався відповідно до меморандуму розробити механізм коригування цін на природний газ для цих категорій споживачів до квітня.
 • Чому якість газу у сусідів різна

  Розгалужена мережа трубопроводів забезпечує природним газом більш як 11 млн домогосподарств і 184 тис. підприємств та установ, державних і приватних. Після значного подорожчання блакитного палива дедалі частіше споживачі запитують, яка ж якість газу, адже багато хто на око відзначає її коливання та закидає місцеві легенди про те, як у газ щось домішують. 
 • Майбутній оператор ГТС: яким йому бути і чому?

  Хочеться сподіватися, що у суперечці щодо майбутнього оператора ГТС рішення буде зваженим і не лише комерційним, а враховуватиме національні інтереси в енергобезпеці держави. Адже сьогодні закладається фундамент для майбутнього вітчизняної ГТС і нового оператора. Якщо до нього дійде справа у цивілізований спосіб.
 • Теплотарифи: платити не можна перерахувати

  Отримані киянами в січні платіжки за теплоенергію, поставлену в останню декаду листопада й за весь грудень, без перебільшення шокували більшість клієнтів "Київенерго". Із конкретними злободенними питаннями про теплотарифи й механізм їх нарахування, особливості обліку теплоспоживання та проблеми централізованого теплопостачання DT.UA звернулося до комерційного директора ПАТ "Київенерго" Євгена БУШМИ.
 • Тричі статутні відносини

  Статутний фонд "Нафтогазу України" з 1 січня 2017 р. збільшено поки що єдиним акціонером цієї компанії — Кабміном з 160450481 грн (160,451 млрд грн) до 190150481000 грн (190,151 млрд). Наглядова рада отримала, а правління НАКу, відповідно, втратило частину повноважень.
 • Непевно. Не тепло?

  Непевно. Не тепло? Не тому, що не вистачає газу — на ньому вкотре хочуть нагрітися і "нагріти"
 • Про нафту, про газ, зачатки ринку та про нас

  У нафтогазовидобуванні та на ринку нафтопродуктів, крім корупційних скандалів і спроб переспрямувати потоки "потрібним" людям і компаніям, про що DT.UA розповідало докладно, відбувалися й структурні зміни. Як і в газовому секторі. Назвати це початком системних структурних ринкових реформ поки що складно.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75