Андреас Умланд

Кандидат історичних та політичних наук, викладач кафедри політологии Національного университету «Київо-Могилянська академія»

41 статья
 • Зарано розслаблятися: Парламентські вибори в Австрії стануть найризикованішими в ЄС

  Відносна поразка правих популістських сил на президентських виборах в Австрії в другій половині 2016 року і на нідерландських парламентських виборах на початку 2017-го обнадіюють європейський проект. Ці та інші події в ЄС, звісно, підбадьорюють, та чи не найбільш ризиковані для єдності ЄС австрійські парламентські вибори рідко обговорюються на європейському рівні.
 • "Плівки Глазьєва", джерела конфлікту на Донбасі та Мінські угоди

  Мінський компроміс не може й далі розглядатися як результат обачного і збалансованого взяття до уваги деяких особливостей Донбасу, що буцім проявилися у виникненні місцевого т.зв. ополчення 2014-го. Швидше, майбутній особливий статус нині окупованих територій, передбачений Мінськими угодами, виглядає, після публікації "плівок Глазьєва", як винагорода за частковий успіх Росії в розпалюванні до того слабких сепаратистських тенденцій у Східній Україні після перемоги Євромайдану.
 • Державне фінансування політичних партій: доленосна реформа чи політична косметика?

  Перетворення почали здійснюватися зі змінним успіхом у збройних силах, державному управлінні, місцевому самоврядуванні, економіці, вищій освіті, правоохоронній системі, охороні здоров'я, зовнішній торгівлі, банківській системі, спецслужбах, в інших сферах. Однак, на нашу думку, не менш, а можливо й більш, важливою реформою може стати початок перезапуску партійної системи.
 • Чому Україна повинна, нарешті, стати членом Міжнародного кримінального суду

  З початком вторгнення Російської Федерації в Україну в київському політичному дискурсі дедалі популярнішою стає ідея звернення до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі для покарання винних за анексію Криму й агресію в Донбасі. Цей феномен демонструє готовність багатьох українців до активнішої ролі міжнародних структур у внутрішньополітичному житті країни. Ситуація в Україні контрастує з усе більш дуалістичним підходом Кремля до іноземних договорів і його політикою розмежування міжнародного й національного права.
 • Пакт Східної Європи і Туреччини проти російського неоімперіалізму

  Чому Україні сьогодні потрібен блок Міжмор'я — коаліція країн між Балтійським і Чорним морями?
 • За рамками Мінських угод

  Об'єднання миротворчої місії ООН і діяльності СПБО ЄС, поряд із масштабним залученням потужних організацій з питань розвитку (Світового банку, ЄБРР, АМР США, Німецького агентства з міжнародного співробітництва тощо) у Донбас має стати пріоритетом у спробах Заходу припинити збройне протистояння між Україною і Росією в Донбасі.
 • Помилки західних Putinversteher

  Русофобський ярлик, який активно розвішують ті, хто "розуміє Путіна", не тільки недоречний. Часті звинувачення з боку Putinversteher на адресу критиків Путіна у ворожості останніх до Росії розвінчує їх як самих як не більш ніж свідомих чи несвідомих іноземних представників дедалі корумпованішої путінської системи. 
 • Захист миру замість винагороди експансії

  142 німецьких спеціалісти з питань Східної Європи, базуючись на своїх експертних знаннях, доходять висновку, що Москва відносно України виступає в ролі агресора.
 • "Немає рішення без Росії?"

  Про повернення Франка-Вальтера Штайнмаєра до МЗС Німеччини і майбутнє політики Берліна щодо України
 • ЄС має запобігти "грузинському сценарію" в Україні

  Важливо, щоб кремлівське керівництво повністю і вчасно усвідомило всі наслідки нової російської анексії на пострадянському просторі й зрозуміло, що повторення "грузинського сценарію" в Україні спричинить докорінний перегляд усіх відносин між Росією і Заходом. 
 • Недорозуміючи Україну, переоцінюючи Росію

  Брюссель намагається щось вирішити з допомогою тиску на українське керівництво, що перебуває під ковпаком Росії, яка, у свою чергу, залежить від європейського ринку. Замість усвідомити суть питання, політики ЄС відволікають себе і своїх виборців на різні звернення до Києва.
 • Чим ризикує Росія, намагаючись задушити українську економіку?

  У світлі таких катастрофічних сценаріїв Європейський Союз, його держави-члени, а також США повинні дати Москві однозначні сигнали про те, що російський економічний тиск на Україну — неприпустимий.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75