Антоніна Юрченко

практичний психолог, член Всеукраїнської спілки психологів, які практикують гештальт-підхід

11 статей
 • Як захиститися від емоційного вигоряння в професії

  Щороку тисячі старшокласників залишають шкільні стіни й вступають до вишів, щоб здобути професію. Якщо сто років тому в цій сфері панувала відносна стабільність, то починаючи з кінця минулого століття одні професії зникають, інші з'являються і так само швидко можуть зникнути. Але є професії, над якими час не владний.
 • Я злюся — отже існую

  Напевно, одне з найбільш неприйнятних і осуджуваних почуттів — це злість. Вона має різні відтінки: від легкого невдоволення до сліпучої, неконтрольованої люті.  Що таке злість, навіщо вона нам? Чи можливо взагалі не злитися? А якщо все-таки злитися, то як зробити так, щоб не руйнувати стосунків з іншими людьми? 
 • Дружба нарізно, або Чому ми втрачаємо друзів

  Дружба — таке саме багатогранне поняття, як і любов. Мабуть, скільки людей, стільки й визначень дружби. Хтось не мислить свого життя без друзів, а хтось обмежує коло близьких людей родичами, не впускаючи більше нікого у своє життя.  Що ж такого є в дружбі, чого немає в інших видах стосунків — любовних, родинних, робочих, терапевтичних (між психологом і клієнтом)?
 • Кохання за планом

  Ми плануємо багато подій у нашому житті: опанувати фах, купити квартиру, зробити кар'єру, провести відпустку, вихідні тощо. Певна річ, бувають випадковості й зовнішні обставини, над якими ми не владні, але загалом наші продумані плани, як правило, втілюються в життя. У непередбачуваному світі нам важливо відчувати контроль над тим, що відбувається в нашому житті. А чи можна запланувати кохання й відносини?
 • Жертва обставин

  Крізь прочинене вікно кімнати чути розмову літньої сусідки по телефону: "Я зранку на ногах: сходила в магазин і на базар, повернулася, приготувала обід, прибрала в кухні, втомилася, спина болить, а ці (чоловік і дорослі діти) палець об палець не вдарили, щоб мені допомогти!" Півгодини розмови в такому ж дусі, тільки далі вона скаржиться, що підводить здоров'я, що держава платить низьку пенсію, що лихі сусіди навмисне дивляться телевізор допізна. І так щодня, впродовж багатьох років.
 • Труднощі перекладу, або Як порозумітися з рідними?

  Хто з нас хоч раз у житті не чув і не промовляв фразу "мене ніхто не розуміє"? Мабуть, таких людей немає. Діти не розуміють батьків, батьки не розуміють дітей, чоловіки не розуміють жінок і навпаки, при цьому всі говорять однією мовою. Слова кажуть теж відомі й начебто зрозумілі, а взаєморозуміння — немає. Звідси — немає й гармонії у відносинах, а є нескінченні докори, звинувачення та образи.
 • Любов і біль

  Мабуть, важко знайти людину, котра б усвідомлено хотіла страждати і бути в стосунках із холодним партнером, який її відкидає й може завдати болю. Тим часом уся культурна спадщина людства пронизана темою деструктивних любовних стосунків, у яких один чи обоє партнерів страждають, мучаться, але не залишають одне одного. Чому так? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.
 • Живіть при зараз, любіть при завжди

  Напевно, немає людини, яка би хоч раз у житті не казала собі: "з понеділка почну ходити у спортзал", "закінчиться аврал — проведу вихідні з дітьми", "вийду на пенсію — навчуся вишивати хрестиком". Багато хто відкладає на завтра навіть особисте життя: стосунки, дружбу, сім'ю, а також турботу про своє тіло й душу. Але завтра, як відомо, так і не настає. Завжди є тільки сьогодні.
 • Батьки і діти — життя після розлучення

  Куди зникають батьківські почуття після розлучення? Чому чоловіки вважають обтяжливим спілкування з власними дітьми, не хочуть брати участь у їх вихованні й платити аліменти? Як залишитися хорошим батьком для дитини, попри розставання з її матір'ю? Ці питання, так чи інакше, торкнулися багатьох розбитих родин.
 • Понеділок починається в суботу

  Ми з нетерпінням чекаємо вихідних, а особливо — свят, щоб відпочити. Але коли вони закінчуються, у багатьох немає відчуття, що відпочив і готовий повернутися до роботи. Буває й інша крайність: не відпочив, але дуже хочеться вийти на роботу, бо без роботи погано. І не тому, що гроші потрібні, просто нездоланно тягне знову зануритися в безперервну напружену діяльність. Для першої категорії людей написано сотні рекомендацій, як змусити себе працювати, для других рекомендацій немає, бо з ними начебто все цілком нормально.
 • Коли спроба стає мукою

  Сорокарічний рубіж — це своєрідний рубікон. У цьому віці у чоловіків і жінок відбувається ревізія всього минулого життя: невдач, досягнень і перемог.
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94