Артем Куюн

Заступник директора ВАТ «Консалтингова група А-95».

19 статей
 • Новий привіт із Москви

  31 березня 2017 р. Федеральна митна служба РФ зупинила експорт скрапленого газу в Україну. Відбувається це не вперше, та, як і раніше, ні постачальники, ні покупці не беруться прогнозувати тривалість цієї паузи. Зупинка найбільшого каналу поставок, який забезпечує понад 50% українського ринку, викликала зростання цін в оптовому сегменті та, імовірно, незабаром досягне автозаправних станцій.
 • Дракон, який затаївся

  Трансформація роздрібного акцизу з нафтопродуктів, здійснена на початку 2017 р., була покликана, серед іншого, оздоровити ринок нафтопродуктів, де процвітали багатогранні схеми втечі від податків. За результатами першого кварталу можна констатувати значне ослаблення позицій тіньового сектора, однак масового відходу "підпарканників" не спостерігається.
 • Імпортери скрапленого газу vs СБУ — 1:1

  Чотиримісячна боротьба операторів ринку скрапленого газу проти неприкритого тиску різних державних органів і відомств перейшла на новий етап. Після потужного розголосу в ЗМІ напір на бізнес почав слабшати, що ще раз підтвердило безпідставність "наїзду" на постачальників енергоресурсів.
 • Скраплений газ: бар'єрам усупереч

  У 2016 р. споживання скрапленого газу зросло на 30%. Такою була відповідь автомобілістів на дорожнечу бензину. Рекордний приріст супроводжувався різноплановими подіями в усіх секторах ринку: у роздрібному й оптовому кластерах, імпортних поставках, законодавчому полі, державному регулюванні.
 • Автогазовий "шатун"

  Газова громадськість продовжує ламати голову над причинами, що спонукали слідчих СБУ виявити пильну увагу до імпортерів автогазу в Україну. Навіть прогнозовані поразки слідчих у судах не призвели до логічного спадання напруги — вони продовжують гальмувати на митниці вагони з газом обраних постачальників у пошуку доказів фінансування тероризму. 
 • Кошмар із вулиці Володимирської

  У другій половині листопада трейдери скрапленого газу заговорили про труднощі з митним оформленням імпорту. Ближче до кінця місяця чутки набули конкретних обрисів: Енергетична митниця за дорученням СБУ розпочала гальмувати ряд трейдерів, що в результаті узагалі призвело до арешту окремих партій газу. Формальна причина затримок — розслідування справи про фінансування тероризму, однак аналіз доступних на сьогодні деталей ситуації змушує засумніватися в її істинності.
 • Дороги йдуть наліво

  Тема доріг, а точніше, їх відсутності дедалі частіше спливає в пресі та соцмережах: боротьба з перевищенням ліміту ваги на південних магістралях, розподіл джерел наповнення дорожнього фонду в Раді, увага до питання обрання нового прем'єра Гройсмана, зрештою Євробачення... Що далі від Києва, то похмуріша картина. Споживач обурюється, мовляв, ми ж платимо за бензин, у тому числі й акциз, а де ж дороги?
 • Вибоїстий акциз

  Проїхавшись весняними дорогами, депутати Верховної Ради різко перейнялися їхнім ремонтом. Згадали про стару схему — перерозподіл податків із нафтопродуктів. У поданому нещодавно до ВР законопроекті йдеться про збір з роздрібного обороту підакцизних товарів, який надходить до місцевих бюджетів і 30% якого нардепи хочуть цільовим чином спрямовувати на ремонт автомагістралей.
 • Автогаз нарощує масштаб

  Економічна бовтанка, що змушує українців шукати доступну альтернативу бензину й дизпаливу, сприяє швидкій зміні структури споживання моторного палива в країні. Масовий перехід споживачів на скраплений вуглеводневий газ (СВГ, LPG) значно збільшив частку цього палива на роздрібному ринку. Водночас зростаюче вже третій рік інтенсивне споживання автогазу розкриває пласти проблем, до яких ринок виявився не готовим.
 • Хто очистить ринок від нелегальних заправок?

  Хто очистить ринок від нелегальних заправок?  
 • "Підпарканна" мафія

  Після трагедії на нафтобазі БРСМ у Василькові у липні 2015 р. Києвом прокотилася хвиля, що знесла нелегально встановлені газові заправки. Але людська пам'ять коротка, і чиновницька машина зносу нелегалів швидко забуксувала. Демонтовані АГЗП повернулися на свої місця, а київські чиновники залягли на дно в очікуванні місцевих виборів. Тим часом ця напасть не тільки загрожує техногенними катастрофами, а й завдає державному і київському бюджетам багатомільйонних збитків.
 • Пропан поспішає на допомогу

  Показавши рекорд споживання у 2013 р., ринок скрапленого газу зупинятися не збирається.
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94