Данило Гетманцев

Доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права КНУ імені Тараса Шевченка, почесний президент юридичної

89 статей
 • Формування підслідності Служби фінансових розслідувань — альфа і омега реформи

  Очевидно, що держава розучилася писати нормативні акти й навіть не ставить перед собою завдання колись повернути собі ці навички. Однак те захоплення, з яким усі адепти церкви податкової реформи відреагували на помилку (яка, до речі, не відразу й відкрилася), свідчить про безсумнівну, безапеляційну, спопеляючу ненависть до податкової міліції, яка об'єднує все або майже все українське суспільство.
 • Оподаткування без згоди

  Сьогодні, оцінюючи легітимність податкового закону, ми не можемо базувати свої докази на реалізації принципу no taxation without consent, що започаткував справедливе оподаткування.
 • Глобальний дефект

  Представлений Мінфіном проект змін до ПК страждає на низьку якість реалізації загалом непоганих ідей.
 • Системні зміни Податкового кодексу: Мінфін замінив сокиру на скальпель

  Опублікований Мінфіном законопроект про внесення змін до Податкового кодексу відверто потішив. Потішив не так змістом (про нього згодом), як підходом.
 • Податкова реформа: до радикальності прогресивні норми закону повністю нівелюються правозастосовною практикою

  Головна хвороба вітчизняного податкового реформування — міра узагальнення. "Реформатори" та біляреформаторське оточення розглядають проблеми оподаткування з висоти пташиного польоту, що дозволяє "не помічати" незручних і взагалі мало важливих для реформаторів деталей, незрозумілих ні їм, ні виборцю. І дає їм можливість сконцентруватися на загальних посиланнях та принципах, які, за великим рахунком, можна з однаковим успіхом застосувати як до будь-яких податкових реформ, так і до їх відсутності. Гасла й красиві слова добре продаються виборцеві, глибоко ураженому споживчою психологією, створюючи кожному політикові й активістові імідж непримиренного борця за щастя трудового люду.
 • Анти-BEPS-реформа

  Ризикнемо припустити, що для більшої частини вітчизняного бізнесу зустріч із зароджуваною новою податковою реальністю стала настільки несподіваною, що не дала навіть найменшої можливості усвідомити її суть. Зате відчути шостим чуттям холодний подих нового податкового порядку довелось усім.
 • Ретроподаткотворчість. "Помилки" держави, за які відповідальність несе платник податків

  Нобелівський лауреат Дж. Стігліц не так давно обґрунтував один із принципів справедливої й ефективної податкової системи — гнучкість оподаткування. Однак видатний економіст навіть у найсміливіших фантазіях не міг припустити, що обґрунтований ним принцип оподаткування може так спотворено сприйняти одна з податкових систем країн Східної Європи…
 • Реформа оподаткування: непрямі податки

  Не пріоритетним, ні — єдиним компенсатором втрат бюджету від зменшення надходжень прямих податків є саме непрямі податки.
 • Зіткнення цивілізацій

  Внісши західні інститути оподаткування в наше законодавство,  ми не отримаємо західну податкову систему.
 • Старт податкової реформи: адміністрування, процедури, відповідальність

  Диявол — у деталях. Істинність цього добряче зужитого жарту стане очевидною для тих, хто більш-менш глибоко зануриться в загальну частину Податкового кодексу України, що регулює адміністрування податків, податкові процедури та податкову відповідальність.  
 • Податкова реформа: абсолютна справедливість неможлива, але прагнення справедливості потрібно закладати вже зараз

  Ми хочемо нагадати нашому незрілому й досить раціональному суспільству ще одну народну мудрість: будь-які сани треба готувати з літа і будь-яку податкову реформу треба ухвалювати за півроку до введення її в дію, ретельно підготувавши і заздалегідь обговоривши. А почати пропонуємо, глибоко (наскільки це можливо в межах статті) розібравшись з найважливішою частиною податкової системи держави — оподаткуванням доходів.
 • Податкова потвора

  Cьогодні тінізація економіки приносить більше користі, ніж шкоди, лишаючись одним із небагатьох амортизаторів соціальних потрясінь, які впливають на економіку, а податкова політика є лише інструментом маніпуляцій у руках тих, хто має тимчасовий доступ до численних неузгоджених важелів податкового управління в країні.
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45