Дмитро Дроздовський

84 статьи
 • Посеред шторму

  "Україна в епіцентрі світового шторму" (К.: "Ярославів Вал", 2017.) — книга прозрінь (як зазначено на обкладинці) — по суті, є політологічним аналізом найновітнішого періоду.  Автор реконструює шлях української нації новітнього періоду, показуючи, що на сучасному етапі побудови незалежної держави над нами тяжіють привиди минулого.
 • Богдан Бойчук: "І відійшла в життя людина"

  Поет і драматург, прозаїк і перекладач, інтелектуал-раціоналіст і "метафізик", схимник і трагік, гуманіст і екзистенціаліст, eros і sacrum… Усе це про Богдана Бойчука, який повернувся до "материкової" України, де й зустрів свій спочинок уночі 10 лютого. 
 • Поет як трава

  Одного разу в розмові поет Ігор Павлюк зізнався, що якби мав таку можливість, то заснував би на Поліссі дослідження поліської культури. Тоді б в Україні, на рідній Ігорю Волині, можна було проводити різні міжнародні симпозіуми — аби світ більше дізнавався про цей дивовижний край мавок, лісовиків і Того, що греблю рве. 
 • "Голос, якого я не чую, коли промовляю до себе…"

  Декілька років тому він був офіційно висунутий на Нобелівську премію з літератури — від Сполучених Штатів Америки. Ілля Камінський. Самобутній поет, колишній одесит.  В інтерв'ю DT.UA Ілля Камінський розповів про Одесу, сутність поезії, а також про війни.
 • Актуальна література: простір можливого

  Цього тижня у столичній книгарні "Є" відбулася презентація пунктир-енциклопедії "Актуальна література" Костянтина Родика ("Радуга", 2016). Це, певною мірою, провокативний (у доброму розумінні) літературно-інтелектуальний проект.
 • Боб Ділан: "Не блокуйте нам вхід"

  Чи можна за тексти пісень присуджувати Нобеля? Нобелівський комітет дав позитивну відповідь, присудивши премію з літератури Бобу Ділану (Bob Dylan), кумиру 1960—70-80-х рр., творцеві рок-текстів і їх культовому виконавцю, володареві "Греммі", "Золотого глобуса" та "Оскара".
 • Після "Золотого вересня"

  Показові у ключі польсько-українського діалогу, який набув стадії загострення, історії Михайла Марченка, ректора Львівського університету імені Івана Франка (призначення від 16 жовтня 1939 р.), та Михайла Рудницького, одного з найяскравіших перекладачів Вільяма Шекспіра і блискучого знавця зарубіжних літератур.
 • Нобелівський лауреат Герта Мюллер: "Кожна диктатура має свою жахливу мову"

  В інтерв'ю DT.UA пані Герта розповіла про власний досвід роботи на фабриці, де її намагалися "завербувати", про дитинство, про свої стосунки з німецькою і румунською мовами, зрештою, про візит до України. Вона ще сподівається приїхати в Україну, можливо, на Форум видавців у Львові, а можливо, і в Донбас, з яким пов'язана особлива родинна історія.
 • Культура Ґедройця: пошук діалогу

  Наприкінці липня виповнилося 110 років від дня народження Єжи Ґедройця — польського публіциста, політика, мемуариста, засновника й редактора журналу Kultura.
 • Віра Річ: життя всупереч

  "Одна ворожка мені сказала, що я проживу до 2018 р. Тож іще встигну доробити всі важливі справи…" Ці слова британська перекладачка української літератури Віра Річ (Vera Rich) повторювала досить часто. Та Бог має, певно, свій Годинник, який розходиться з годинниками ворожок. І хотілося б, аби віщунки не помилялися, та де ж у ХХІ ст. знайти справжню Кассандру?
 • Світлана Алексієвич: "Хотіла написати таку книгу, щоб від війни нудило навіть генералів"

  Цього тижня Київ відвідала Світлана Алексієвич, Нобелівський лауреат з літератури (2015). Вона спілкувалася з читачами і говорила, як завжди, не лише про літературу. На зустріч із письменницею в нашій столиці хотіли потрапити не тільки кияни. Хтось спеціально приїхав із Білорусі, а хтось — із Польщі. Бесіди з Алексієвич проходили в Національному університеті ім. Т. Г. Шевченка та Національному університеті "Києво-Могилянська академія", почесним доктором якого вона стала.
 • Умберто Еко. "Не сподівайтеся позбутися книжок!"

  Світ втратив Умберто Еко (1932–2016), творця високого постмодернізму, блискучого професора-медієвіста, семіотика культури, шанувальника історій про Джеймса Бонда й одного з найуспішніших італійських письменників кінця ХХ — початку ХХІ ст. Автор романів "Ім'я троянди" (1980), "Маятник Фуко" (1988), "Острів напередодні" (1994), "Баудоліно" (2000), "Таємне полум'я цариці Лоани" (2004), "Празький цвинтар" (2010) та ін.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75