Дмитро Серебрянский

6 статей
 • Великі наслідки маленьких змін, або Трансфертне ціноутворення по-українськи

  Лібералізація зовнішньоторговельних режимів створює широкі можливості для маніпулювання вартістю під час здійснення експортно-імпортних операцій. У таких умовах постає важлива проблема контролю держави за достовірністю, повнотою та прозорістю ціноутворення в зовнішньоекономічній діяльності в цілях оподаткування, яка вирішується ефективним контролем за трансфертним ціноутворенням (ТЦУ).
 • Безпрогнозне майбутнє бюджетного планування

    Серед головних пунктів урядового плану пріоритетних дій на поточний рік зазначається бюджетна реформа. Яка, серед іншого, передбачає впровадження середньострокового бюджетного планування, тема якого перманентно з'являлася у порядку денному обговорень серед чиновників та експертів і до початку роботи нинішнього уряду. Тема модна, в багатьох розвинених державах таке планування застосовується, а у разі використання в Україні (неважливо, ефективного чи ні) чиновники могли б сміливо ставити галочку навпроти пункту "запровадження реформ".
 • ЄСВ і детінізація: фальстарт чи початок структурних змін?

  Ліберально-олігархічний дискурс щодо реформування системи оподаткування в Україні, який активно розвивався торік, закінчився низкою радикальних змін для бізнесу та громадян. Найгучнішою зміною було зниження ставки ЄСВ з мінімального розміру 36,76% (максимальний — 49,7% залежно від класу професійного ризику виробництва, а при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами — 34,7%) до стандартного 22%.
 • Податкова реформа: видимі та невидимі ефекти

  Протягом усього періоду незалежності українське суспільство переймається цілим комплексом проблем, які, на думку більшості, варто вирішувати з допомогою революційних реформ. Проте докорінних перетворень Україна так і не отримала, натомість пережила вже кілька революцій як у прямому, так і в переносному значенні. Можливо, причина цих революцій і полягає у відсутності революційних реформ.
 • Фіскальна девальвація для України: чи буде корисним допінг?

  За стрункою теоретичною картиною фіскальної девальвації для країн, що розвиваються, криються критичні реалії, які у кінцевому підсумку можуть звести нанівець усі позитивні ефекти.
 • Реформування системи оподаткування України: pro & contra

  Податкова служба справді трансформується з фіскального органу в сервісну службу.
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89