Євген Зарудний

54 статьи
 • Блокадна "краватка Шермана"

  Коли генерал армії Союзу Вільям Текумсе Шерман віддавав наказ заблокувати переміщення ворожих військ і вантажів на певній ділянці залізниці сепаратистів, його солдати розбирали залізничну колію, багаттями розжарювали рейки, а потім обкручували ними стовбури дерев, які для цього підходили. Називалося це "краватка Шермана".
 • Миролюбні гади

  Громадянська війна в Іспанії збагатила військову і політичну науку поняттям "п'ята колона". Сьогодні ми можемо сказати: п'ята колона як елемент гібридної війни. Чотири колони військ заколотників, що наступали на Мадрид, і quinta columna у місті. Саме вона мала, за задумом генерала Еміліо Моли, розпочати битву за столицю.
 • Мить між минулим і майбутнім

  Гарна легенда про магію 31 грудня зобов'язана своїм виникненням літературним зусиллям богословів, істориків та письменників. Чому ж освічений і вчений люд вірив, що було саме так? Тому, що так має бути, якщо мислити. Про життя і смерть, повсякдення й вічність, минуле і майбутнє.
 • Романізація варварів і варваризація Риму

  Ніщо не різнить рід людський (його гіршу половину) більше, ніж наявність чи відсутність бороди. Світ ділиться на голомозих і бородатих. Останні (варвари, від barba — борода), як визначив ще Аристотель, — майже нелюди. Самою природою вони призначені на рабське служіння еллінам…
 • Перша столиця. Новоросії?

  Х — це Харків, і герб його був подарований Катериною II, яка благополучно послала до праотців свого благовірного — Петра III. До речі, на царевому прапорі "Новоросії" намальована буква "Х"...
 • Україна — руйнівниця імперій

  Приваблювана реальною можливістю зміцнити свій південно-східний фронт унікальними захисниками, і, не бажаючи при цьому належним чином визнати цю унікальність, Польща, немов муха, що смикається, дедалі більше й більше заплутувалася у павутині українських справ.
 • Прочитайте вранці статтю в Радянській енциклопедії! Але до 1931 року...

  Революція хоч і перекладається як "переворот", але від перевороту відрізняється тим, що "перевернути" все назад уже неможливо. Революційні завоювання непорушні й неминущі. 
 • Воєнна демократія

  Суспільний стан, що найбільше — як історично, так і логічно — відповідає ідеї демократії.
 • Майдан forever vs стоп майдан

  Майдан-1654 на соборній площі Переяслава став останнім у козацькій історії, далі будуть тільки "чорні ради", або ж, говорячи російською, "бунти" — безглузді й нещадні. Бо Переяславський договір визначив вектор інтеграції, який заштовхав нас у трьохсотрічне ярмо, яке ще гірше за монгольське. 
 • Велич у бозі та людське убозтво

  Якщо два століття тому Вольтерів «Магомет» збурив освічену громадськість, то сьогодні самопальне інтернет-убозцтво електризує і збурює безликий натовп.
 • Демосфенові «Філіппіки» як прояв культурної ксенофобії

  Македонське царство, яке виросло — як казав М.Грушевський про Володимиро-Московську державу, — «на своїм корені», за Філіппа почало претендувати не лише на політичну гегемонію. Воно намагалося перебрати культурну первинність і саму назву еллінів.
 • Про протестний потенціал українців: історичний екскурс

  Наші предки жили, на відміну від предків наших північних сусідів, у правовій державі і бодай формально мали клапан для тунелювания своїх протестних настроїв.
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45