Ганна Люта

Журналист.

140 статей
 • Чому кияни змушені платити за вдвічі більшу кількість тепла?!

  У "Київенерго" не можуть аргументовано пояснити, чому при порівняно однакових середньомісячних температурах кількість тепла в платіжках жителів столиці в опалювальному сезоні 2016/2017 рр. збільшилася у два й більше разів порівняно з попереднім.
 • Розвідка боєм. Силовики прощупали "Укргазвидобування"

  Минулої середи державна компанія "Укргазвидобування" приймала гостей. Близько 50 співробітників СБУ і ГПУ прийшли з обшуками до головного офісу компанії. Крім цього, обшуки відбулися в регіональних філіях "Полтавагазвидобування" і "Шебелинкагазвидобування", а також у квартирах і будинках деяких топ-менеджерів.
 • ОПАЛені "Газпромом"

  Рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціям України, а й стабільності та безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу.
 • Чернетка фінзвітності "Нафтогазу": лакмусовий папірець чи шагренева шкіра?

  Врахувати всі ризики "Нафтогаз України", як і будь-хто, не в змозі — їх занадто багато. Проте намагання пояснити свої дії та логіку, треба розуміти, має всіх заспокоїти. Тому так обережно топ-менеджери "Нафтогазу" добирали слова: "Наші обґрунтовані сподівання — цього року маємо бути з прибутком. Якщо...".    
 • Ярослав Кінах: "Серед інвесторів фонду Emerstone на сьогодні немає українців"

  Після перемоги нещодавно створеної проектної компанії Yuzgaz у конкурсі на "заміщення" Shell у проекті дослідження і подальшої розробки Юзівської газоносної площі виникло чимало сумнівів і запитань.
 • МРТ для надр

  "На глибині 3 тис. м під нами — море нафти, запас якої більший, ніж у Техасі до 1929 р.", — стверджують українські вчені. З такими запасами вуглеводнів Техас був нафтовою столицею США понад 70 років.
 • Кому відходять надра

  Конфлікти навколо аукціонів із продажу спеціальних дозволів і обвинувачення, що вже звучать на адресу Держгеонадр, свідчать про те, що говорити про прозорість у цій галузі поки що передчасно. Надра країни, особливо перспективні нафтогазові ділянки, схоже, як і раніше, залишаються привілеєм обраних компаній.
 • Єврокомісія має намір построїти "Газпром" — по зонах

  Європейська комісія не обмежилася стрес-тестами після газової кризи на початку 2009 р. Пошук прийнятних варіантів газозабезпечення держав — членів Європейського Союзу тривав увесь цей час. Днями, повідомляють інформагентства, ЄК запропонувала новий регламент поставок природного газу для всього Євросоюзу. Мета цієї пропозиції — забезпечити безпеку поставок за регіональним принципом. Єврокомісія пропонує створити дев'ять зон газозабезпечення та зміцнити взаємодопомогу між учасниками ринку. Але основна мета — уникнути газового шантажу.
 • "Укргазвидобування": такі СД-ки нам не потрібні!

  Державна видобувна компанія подала позови з вимогою розірвати договори про спільну діяльність (СД) з видобутку газу з недержавними партнерами. Останньою краплею нинішнього року для "Укргазвидобування", за словами глави компанії, стало щодобове скорочення видобутку природного газу у форматі СД-договорів на 1 млн кубометрів.
 • ДФС справді позбавить ліцензій компанії-порушників чи тільки лякає їх?

  За даними DT.UA, Держфіскалслужба направила припис Держгеонадрам анулювати спецдозволи всіх добувних компаній, навіть найменших порушників податкової дисципліни — і тих, хто вчасно та у повному обсязі податків не платить, і тих, хто сидить на родовищах, як собака на сіні.До "чорного списку" ДФС потрапила навіть на 100% державна "Укргазвидобування".
 • Енергоринок: кримський синдром

  Енергетична блокада Криму кардинально змінила обстановку й на континентальному енергоринку України. До її початку в Києві зима прогнозувалася в стилі "буде тепла — пройдемо, холодна — перетерпимо". Тепер енергетична війна з Росією актуалізує запитання: а що далі? Разом з опорами рухнули схеми чи їх полагодять? Чи кожна наступна зима проходитиме на межі фолу або навіть за межею?
 • Регулятор зробив свою "газову" справу. Може бути вільним?

  Нарешті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повідомила всіх учасників ринку природного газу, зокрема суб'єктів цього ринку, про державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України прийнятих на відкритому засіданні нацрегулятора 30 вересня 2015 р. постанов, спрямованих на реалізацію Закону "Про ринок природного газу".
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06