Ігор Гужва

кандидат економічних наук, експерт CMD-Ukraine (Center for market development economy)

8 статей
 • Місія нездійсненна, або Як уряд збирається подвоїти експорт

  Український експорт продовжує падати четвертий рік поспіль. За підсумками 2016-го його обсяги скоротилися ще на 4,69%, до 36,4 млрд дол. І це при тому, що у 2012 р. експорт становив 68,8 млрд дол. Таким чином, маємо майже дворазове падіння експортних поставок протягом чотирьох років.
 • #безліс comeback, або Чому в уряді не можуть знайти компроміс щодо мораторію на експорт лісу

  Перегони в питанні скасування чи збереження мораторію на експорт лісу у 2016 р. завершилися на користь України: мораторій зберегли. Але початок року дарує нам новий виток протистояння між гілками влади, випускаючи всю потугу в повітря, замість того, щоб зосередитися на вирішенні справді важливих проблем у цій галузі, зокрема уникненні міжнародних суперечок, наведенні ладу всередині країни, висадці нових лісів тощо.
 • Сім аргументів проти #безлісу

  "Безвіз чи безліс", "600 млн євро vs національні інтереси", — останній тиждень пройшов під акомпанемент перетягуванням канату довкола десятирічного мораторію на експорт необробленого лісу-кругляка. Суперечки не вщухають, і сьогодні вже спостерігається справжнє протистояння між урядом та вітчизняним бізнесом. 
 • Лісові пристрасті, або Плюси і мінуси мораторію на експорт кругляку

  Колосальні масштаби і темпи знищення лісового фонду України призвели до екологічної катастрофи на Заході України. Водночас стрімкий занепад вітчизняної деревообробної промисловості завдав не менш катастрофічних наслідків економіці регіону.
 • Кредитувати чи страхувати, або Як підтримати українського експортера?

    Після тривалих суперечок і купи зламаних списів парламент і уряд дійшли згоди — агентству з підтримки експорту бути. Мотивація більш ніж зрозуміла: складна економічна ситуація всередині країни, загострення конкуренції на світових товарних ринках і посилення протекціонізму з боку традиційних ринків збуту нарешті зрушили з місця структурну реформу, навколо якої десятиліттями точилися лише розмови.
 • Слабка ланка: як Україні вмонтуватися в глобальні ланцюги доданої вартості

  Міжнародні ланцюги доданої вартості — феномен останніх двадцяти років. Проте лише протягом останнього десятиріччя цей процес набув глобального значення і впливу на загальносвітовий економічний розвиток. Сьогодні Україна як ніколи має "вгризатися" в глобальні ланцюги створення вартості та ланцюги поставок у міжнародній торгівлі.
 • Чи допоможе СОТ подолати корупцію в держзакупівлях?

  Приєднання України до Угоди СОТ про держзакупівлі створює додаткові можливості для інтеграції вітчизняного бізнесу до глобальних ланцюгів доданої вартості товарів і послуг. Так, це якісно нові можливості для диверсифікації структури та географії експорту.
 • Зворотний бік угод про вільну торгівлю

  У будь-якій незрозумілій ситуації говори, що Україна уклала нову угоду про вільну торгівлю з черговою державою-партнером. Таким принципом можуть сміливо послуговуватися чиновники економічного блоку уряду. В суспільному сприйнятті угода про вільну торгівлю видається чимось однозначно вигідним і позитивним.
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94