Ігор Маскалевич

Кореспондент DT.UA.

351 статья
 • Чорні гроші. Пейзаж біля розбитої будки

  В Україні одна за одною зупиняються ТЕС. Не тому, що скоротився попит на електроенергію із закінченням опалювального сезону — не вистачає палива. Енергетика знову опинилася якщо не біля розбитої, то добряче пом'ятої будки.
 • Westinghouse: банкрутство на позитиві?

  Повідомлення Westinghouse Electric Company про банкрутство витримане просто в суперпозитивному тоні. Якщо коротко, то нічого жахливого не станеться. Процедура банкрутства передбачатиме не закриття виробництва, а санацію компанії з її реорганізацією. Westinghouse реально є найбільшим у світі постачальником (тією чи іншою часткою) палива для легководних реакторів, забезпечуючи 145 атомних станцій по всьому світу.
 • Донбас: ми говоримо Ленін, маємо на увазі — Курченко

  Блокада залізниць у Донбасі спочатку мала вигляд чисто іміджевого проекту акторів третього плану вітчизняного політсеріалу. Однак у них був шанс, і персонажі його відпрацювали. Адже протистояли їм зовсім відверті "злодюжки" з Печерських пагорбів, що загрузли в бізнес-схемах і домовняках.
 • Блокада по-роттердамськи: донецький варіант

  Наприкінці січня на кількох залізничних вітках у Донбасі з'явилися люди в камуфляжі, які перекрили рух поїздів і товаропотоку. Незалежно від їхніх реальних цілей і від завдань груп їхньої підтримки, це висвітлило вражаючу картинку напередодні третьої річниці Революції гідності. Якщо однієї фразою, то дурням щастить.
 • Рік, якого не було

  Рік, що минає, в енергетиці можна без найменшого перебільшення вважати втраченим. У ньому не відбувалося зовсім нічого. Падіння споживання уповільнилося. Енергосистема перетравила війну і відпадання частини територій. І знову пішло звичне спрацювання залишків ще радянського ресурсу станцій.
 • Газова рента — розподіл з віджиманням

  Цього року цілком нормальний механізм видобутку вуглеводнів у рамках угод про розподіл продукції (УРП) успішно довели до абсурду. Це більше схоже на схему "як віджати у держави активи, за можливості нічого не заплативши".  Йдеться не тільки про нікому не відому і вже тому підозрілу компанію з нідерландською пропискою — Yuzgas, яка виграла конкурс на право укласти УРП щодо Юзівської площі (замість Shell). Список бажаючих значно більший.
 • Турбіни для "Кримнаша"

  У Москві банкротять держкомпанію "Зовнішньоекономічне об'єднання "Технопромекспорт" (ТПЕ), яка будувала колись Асуанську ГЕС у Єгипті. "Закопують" її материнський холдинг і власні дочірні структури. Нічого особистого, просто бізнес. Компанія "Технопромекспорт" повинна завезти у віджатий в України Крим чотири турбіни для електростанцій. Турбіни німецькі, йдуть в обхід санкцій.
 • Хочу все задарма. Можете доплатити

  У листопаді від уряду очікують дозволу на м'яке "віджимання" високовольтної лінії електропередачі в Угорщину і ТЕЦ у Калуші. Реалізація цієї ідеї означатиме, що платникам податків і за сумісництвом споживачам електроенергії в Україні доведеться додатково заплатити близько 7 млрд грн. Чому? Кому? Навіщо?
 • Обленерго. Сезон полювання відкрито

  Держава розстається з останніми контрольними пакетами акцій в енергорозподільних компаніях (обленерго). Фонд державного майна України заявив, що в грудні проведе конкурси з продажу чотирьох обленерго, взимку 2017-го — ще двох. За іронією долі, саме в грудні виповниться 20 років від дня старту програми приватизації обленерго.  
 • "Київенерго": не оренда, то концесія

  Місто входить у холоди. Лімітів на газ в обріз, отже, легким для енергетиків сезон точно не буде. І це останній опалювальний період, коли столична енергокомпанія "Київенерго" орендує міські тепломережі та ТЕЦ. Укладений у далекому вже 2001 р. багатостраждальний договір нарешті закінчується. З початку 2018-го має розпочатися нове життя, за новими умовами. От тільки за якими саме?
 • Глава НЕК "Укренерго" Всеволод КОВАЛЬЧУК: "Криза — це шанс для розвитку"

  До чого готуватися енергоспоживачам? Про це, а також про підготовку енергосистеми до зими, про "кредит Меркель" і конфлікт із непризначенням постійного керівника "Укренерго" DT.UA розпитувало тимчасово виконуючого обов'язки директора НЕК "Укренерго" Всеволода КОВАЛЬЧУКА.  
 • Газовидобуток: особливості національної конверсії?

  Ініціатива часто карається. Ще торік державна "Укргазвидобування" (УГВ) взялася за повернення свердловин зі спільної діяльності (куди передали близько 10% їхнього фонду) і пошук варіантів залучення інвестицій. Після розірвання досить грабіжницьких договорів про спільну діяльність (СД) як механізм співробітництва передбачалися угоди про розподіл продукції (УРП).  
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89