Катерина Константинова

Кореспондент відділу культури DT.UA.

497 статей
 • Шлях через Майдан: арт-відображення різних епох

  В Інституті проблем сучасного мистецтва до 8 лютого триватиме арт-проект "Переведіть мене через Майдан" (фото, графіка, відео, об'єкт). Керівник проекту — Ігор Абрамович. Куратор — Галина Скляренко. Вона й розповіла DT.UA про відображення різних Майданів у серці української столиці. 
 • Любко Дереш: біжи, кричи, пиши!

  "Біжи і кричи" — таку назву має нова книга Любка Дереша, яка вийде 2017-го у "Видавництві Анетти Антоненко". В основі проекту — сучасна мала проза українських авторів. Серед творів, які увійшли до сценічної композиції, й оповідання Дереша "Тату, ваш син вегетаріанець". 
 • Гран-прі Соломії

  15-річна українка Соломія Лук'янець наприкінці 2016-го стала володаркою Гран-прі Міжнародного пісенного конкурсу "Тріумф мистецтв" у Королівській консерваторії Брюсселя. У передноворічному інтерв'ю DT.UA Соломія, яку вже називають надією української оперної сцени, розповіла про навчання в Німеччині, культурні пріоритети, а також про новорічні мрії. 
 • Чому "Живу" заблокували у прокаті?

  Підбиваючи підсумки 2016-го кінороку, варто зазначити, що серед багатьох вітчизняних проектів, які дійшли до екранів, був один справді несподіваний. Це фільм "Жива" режисера Тараса Химича. Стрічка створювалася майже три роки на ентузіазмі автора, без підтримки Держкіно. А коли дійшло до прем'єри, далеко не всі українські кінотеатри погодилися взяти її в прокат, мотивуючи відмову "дистриб'юторськими" та "технічними" причинами. 
 • Бомбезні. ТОП-XXI відкриттів у культурі (2016-й)

  Автори DT.UA, а також друзі нашого видання пропонують читачам (слухачам, глядачам) звернути увагу на молоді імена, котрі в тій чи іншій сфері прекрасного сприймаються як відкриття 2016 р. У літературі, кіно, театрі, арт-просторі, серйозній музиці.
 • Український Клод Моне: всі таємниці неба і води

  У Національному музеї Тараса Шевченка (зал "Атріум") відкрито виставку Олекси Захарчука, живописця і графіка, заслуженого художника України (1929—2013). Експозиція, що має назву "Річка Геракліта", представляє програмні твори художника, 9 із них — монументальні полотна з фондів Національного художнього музею України. 
 • Архітектура розбрату (фасад на Андріївському)

  Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні.  DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.
 • Почни спочатку

  Після відторгнення від "Мистецького арсеналу" його екс-директор, відома арт-менеджер Наталя Заболотна відкрила в столиці новий простір Art Ukraine gallery, який може стати першим кроком до створення Музею сучасного мистецтва.  В інтерв'ю DT.UA Наталя розповіла про жорстку конкуренцію на вітчизняному арт-ринку; асоціації з 1937-м (коли комісія вибирала директора в "МА"); про законотворчі та гуманітарні ініціативи, а також про перспективи успішної інтеграції вітчизняної культури у європейський простір. 
 • То своє кіно

  У рамках недавно ініційованого проекту "Дивись українське — твори своє майбутнє!" стартував конкурс сценаріїв та сценарних ідей "СВОЄ КІНО". Ініціатор і продюсер проекту Андрій Різоль розповів DT.UA про особливості розгортання цієї ініціативи.
 • Прилетіла "Горлиця"

  На екрани країни вийшов фільм режисера Тараса Ткаченка "Гніздо горлиці". А сам режисер тим часом очолив Національну спілку кінематографістів України. В інтерв'ю DT.UA Тарас розповів про найближчі фестивальні маршрути "Горлиці", а також прояснив свої головні кроки на посту очільника кіноспілки. 
 • Український художник "на дні"

  Олександр Бєлозор — мужній художник. Він, у буквальному сенсі, поринає на дно морське, створюючи свої приголомшливі живописні твори, які мали успіх не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Один із його морських циклів представлений на персональній виставці в Галереї мистецтв Деснянського району. Сам проект називається "Підводний світ Олександра Бєлозора". 
 • Євген Станкович: "Ще Нострадамус напророкував Україні розквіт музичних мистецтв"

  В інтерв'ю DT.UA видатний український композитор Євген Станкович розповів про особливості проекту і своєрідну присвяту однієї з частин концерту — "Музика для Марточки". Згадав також Мстислава Ростроповича, з яким був знайомий, та поділився враженням від нової української композиторської порослі. 
Реклама
USD 27.33
EUR 29.29