Лідія Суржик

Редактор відділу науки та освіти DT.UA.

229 статей
 • Геронтократія на марші, або Чи узаконять для академічної верхівки "два строки"

  Група народних депутатів на чолі з головою парламентського комітету з питань науки і освіти О.Співаковським ініціювала внесення зміни до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (до п.6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"). Пропонується замінити одне лише слово, але зміст від того зовсім інший. 
 • Незалежне агентство чи театр маріонеток?

  Міністерство освіти і науки України запропонувало внести зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти)". Відповідний документ виставлено на сайті МОН для громадського обговорення. Перша реакція — протерти очі, чи то пак окуляри. Прописано чітко і зрозуміло — обирати голову НАЗЯВО виключно з тих, кого запропонує міністр.
 • Півпрофесора, три чверті завлаба…

  Група дослідників надіслала на ім'я прем'єр-міністра В.Гройсмана і президента НАНУ Б.Патона звернення з приводу запровадження режиму неповної зайнятості в наукових установах Національної академії наук України. Власне, проблема ця "не першої свіжості": переведення наукових працівників на неповний робочий час — уже усталена практика в НАНУ.
 • Зерна знань від полови псевдонауки

  Інтерв'ю з професором С. Арбузовою ("Нові "досягнення" МОН — лише імітація боротьби з фальсифікацією і плагіатом", DT.UA, №1, 2017 р.) викликало неабиякий розголос у науково-освітніх та медичних колах. Це й не дивно — в публікації наведено неспростовні факти потурання імітаторам науки та їх безкарності. 
 • Світлана Арбузова: "Нові "досягнення" МОН — лише імітація боротьби з фальсифікацією і плагіатом"

  Група "Диссергейт" напередодні Нового року "нагородила" псевдовчених, які найбільше "відзначилися". Досить примітно, що в номінації "Фальсифікатор року" опинилися переважно представники медичної науки (перші місця в рейтингу дісталися члену НАЗЯВО членкору НАМНУ О.Волосовцю і ректорові ОНМУ академіку НАМНУ В.Запорожану).
 • "Оптимальна модель": самі собі реформатори

  Якщо не можеш щось перемогти, спробуй це очолити, — таку давню практику, схоже, добре засвоїли очільники Міністерства освіти і науки (МОН). 
 • Хто засвічує зірки

  Група харківських астрономів на чолі з членом Міжнародного астрономічного союзу професором НДІ астрономії Харківського національного університету ім. В.Каразіна П.Федоровим завершила роботу над власним каталогом Чумацького Шляху. Якщо зірки засвічують… Якщо нові зоряні каталоги створюють — виходить, це комусь потрібно? 
 • Дисертації — "взять и отменить"?

  Гучний скандал навколо докторської дисертації дружини віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка — Катерини Кириленко спровокував ланцюгову реакцію багатьох інших плагіатних справ. Після того, як у них засвітилися імена обраних до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), цей трагікомічний спектакль асоціюється з фантасмагорійними сюжетами полотен середньовічного живописця Босха (зокрема з операцією видалення з голови пацієнта символічного тюльпана).
 • Як зупинити дисертаційний вал?

  Ганебна історія з плагіатом у докторській дисертації К.Кириленко як ніяка інша сфокусувала суспільний інтерес на проблемі атестації наукових кадрів. Більше того, цей скандал послужив свого роду каталізатором змін у системі присудження/позбавлення наукових ступенів. Наукова спільнота не просто "випускає пар" у соцмережах і ЗМІ, а й намагається протидіяти плагіату.
 • Дисергейт

  Пристрасті й палкі суперечки навколо ганебної історії з докторською дисертацією Катерини Кириленко вкотре досягли точки кипіння після того, як спецрада Д. 26.004.18 Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) на повторному засіданні під головуванням ректора С.Ніколаєнка, взявши до уваги висновок експертної комісії Харківського педуніверситету, підтвердила докторський ступінь дружини віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка.   
 • Наука очима молодих: бум інновацій і сайнс-арт

  Як зменшити прірву між наукою, виробництвом та суспільством? Як посилити роль науки у вирішенні соціальних проблем? Що таке сайнс-арт, і кому це потрібно? — тільки кілька ключових тем, які обговорювалися у рамках наукової дискусії, що відбулася напередодні Дня науки.
 • Українська Антарктида

  Чи потрібна Україні Антарктида? Це питання виникало, коли трапилася нагода отримати свою антарктичну станцію. Країна була в економічному занепаді, і багато хто сумнівався, чи "потягне" нужденна Україна її утримання. Це питання час від часу виникає і сьогодні. Наприклад, у ситуації, коли повернення полярників додому після річної зимівлі опиняється під загрозою через відсутність коштів у бюджеті на фрахтування судна.
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45