Людмила Симонова

кандидат технічних наук, провідний акредитований оцінювач Американського товариства оцінювачів

22 статьи
 • Чи може комп'ютерна платформа зупинити змову і корупцію?

  Про три кити успішності державних закупівель: прозорість здійснення торгів на електронній платформі, широке висвітлення в засобах масової інформації, антикорупційні/контролюючі органи. І про те, як можна зробити платформу ProZorro більш ефективною.
 • Подвійна заборона

  30 листопада у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5473 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках". Законопроект передбачає обмеження на використання квартир не за призначенням, у тому числі під офіси, готелі та інші заклади тимчасового проживання. А для порушників посилює відповідальність.
 • РозПриватизація

  Нещодавно заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів заявила, що в Україні 3500 державних підприємств. Завданням уряду має стати не тільки зменшення кількості держпідприємств, а й розуміння цілей володіння тими, що залишилися.
 • Економіка нерухомості

  На сьогодні щорічний оборот трьох портів — Одеського, Іллічівського і Південного — становить приблизно 40 млн тонн. Три порти — це південні ворота України. Експортно-імпортний потенціал трьох портів колосальний, але цей потенціал слід розумно використовувати й розвивати.
 • Бюджет-2017: податки не хочуть до нас повертатися

  Мабуть, багато чиновників в Україні запитують сьогодні себе: як зробити так, щоб податки платили всі? Я спробувала ставити ці запитання простим американцям.
 • Тільки електронний варіант

  Нещодавно Кабмін ухвалив постанову, якою вніс революційні зміни до правил реєстрації нерухомості. Насамперед — скасувавши паперовий носій свідоцтва про право власності на об'єкт нерухомості. Спробуємо розібратися докладніше, у чому полягають нові правила реєстрації.
 • Міське землекористування — "заповідник" радянських "дозвільних" підходів

  Земельні відносини в Україні стабільно залишаються однією з найбільш непрозорих сфер взаємодії громадян та підприємців із чиновництвом. Бізнес уже давно віддає перевагу розміщенню активів на ділянках, придбаних на вторинному ринку, оскільки процедура одержання прав на незабудовані земельні ділянки від держави або місцевих рад залишається досить складною, тривалою і, зважаючи на все, спеціально створеною для стимулювання хабарництва та корупції.
 • Безплатний сир у земельній мишоловці

  У програмах багатьох партій і кандидатів у депутати на місцевих виборах нам особливо часто обіцяють викорінити корупцію у сфері земельних відносин. Адже не секрет, що процедури виділення земельних ділянок, оформлення оренди або права власності нині найбільш корупційні, а в депутати місцевих рад ідуть саме для того, щоб ділити землю і на цьому наживатися. Є підстави вважати, що коли процедури виділення/оренди/приватизації землі не міститимуть корупційної складової, боротьба за депутатство у місцевих радах не буде такою жорсткою.
 • Відкриємо те, про що не знаєм

  У момент остаточного відкриття реєстрів нерухомості з усіх боків залунали радісні відгуки. Мовляв, тепер довідаємося імена всіх чиновників — власників палаців, шикарних дач і величезних квартир, адже нам обіцяють пошук на прізвище, тоді як досі треба було знати точну адресу домоволодіння. Усе було б саме так, якби всі об'єкти нерухомості були відображені в реєстрі. Але оскільки реєстр ведеться з 1 січня 2013 р., то до нього потрапили лише ті об'єкти, які були збудовані або з якими виконувалися операції за останні два роки і дев'ять місяців. Багато це чи мало?
 • "Нафтогаз" публічно відзвітував про роботу за 2014 рік

  29 вересня 2015 р. НАК "Нафтогаз України" нарешті розмістила на своєму сайті перший у сучасній історії компанії річний звіт про свою діяльність за 2014 р. у форматі, близькому до міжнародних форматів аналогічних компаній, які видобувають нафту та газ і реалізують вуглеводні.
 • Децентралізація через реєстрацію

  Вікова мудрість каже: не чіпай те, що працює, — матимеш ще більше проблем. Більш нагальною проблемою є створення кадастру нерухомості на базі кадастру землі: це було б набагато корисніше, ніж, піддаючи ризику єдиний актив, який є в наших громадян, — їхні квартири і будинки — змінювати процедури, які вже існують і працюють.   
 • Аудитори не підтвердили фінансової звітності "Нафтогазу"

  27 березня НАК "Нафтогаз України" оприлюднила звіт незалежного аудитора про аудит консолідованого звіту про фінансовий стан компанії за 2012–2013 рр. Тоді менеджмент і грошово-ресурсні потоки НАКу контролювала влада Януковича. Фактично аудитори НЕ підтвердили фінансової звітності "Нафтогазу" за 2012–2013 рр.
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45