Надія Гоцуєнко

Власкор DT.UA.

343 статьи
 • Хто справжній господар розпайованої землі?

  Нині чинна система землекористування однозначно є ринком, на якому домінує орендар, а власники землі перебувають у ролі статистів, позбавлених можливості брати участь у процесі, в якому задіяні їхні активи.
 • Стихійна "біржа праці" — поза конкуренцією

  Держстат свідчить: у листопаді офіційний рівень безробіття в Україні становив 1,3%, — зареєстровано 337,9 тис. безробітних, що на 21,7 тис. більше, ніж за місяць до того. Але це тільки офіційна версія, трохи відмінна від реалій.
 • Ломбарди: життя у борг

  Останнім часом ломбарди перетворилися на торгово-обмінну індустрію з безліччю філій та суміжних підприємств, де не тільки оцінюють речі і видають кошти, а й жваво торгують невикупленим, із використанням сервісів, спецкарток та виходом в Інтернет. 
 • На розвалах "добробуту"

  Не саме собою явище перепродажу речей, які вже були у вжитку, — погане. Навпаки, серед його плюсів — робочі місця та можливість для незаможних задешево приодітися. Погано те, що збільшення кількості точок продажу секонд-хенду, речових "розвалів", барахолок та "блошиних" ринків загрожує перетворити нашу країну в одну велику ганчір'яну клоаку...
 • Порочна практика

  Держпреференції великим землекористувачам перетворили комплексне за своєю природою сільгоспвиробництво на примітивний механізм отримання доходів.  
 • Пазли працевлаштування

  Держстат констатує зниження кількості вакансій, а учасники ринку наполягають на їх стабільному прирості на тлі зниження активності здобувачів.  
 • Децентралізація: плани та реальність

  Механічне об'єднання районів без вжиття заходів,  що стимулюють появу додаткових точок економічного зростання,  дискредитує як процес об'єднання, так і децентралізацію в цілому
 • Технології & промисловість: як скоротити розрив

  Вислів "треба бігти щодуху, щоб тільки залишатися на місці" багато хто сприймає не більш як вдалу фразу. А дарма. Настав час не тільки зрозуміти, що під словом "бігти" мається на увазі застосування сучасних інновацій — цього "моторчика" прогресу.  
 • Земля: між "сірим" і "чорним" переділом

  При тому що агробізнес став драйвером української економіки і для його регулювання та вдосконалення прийнято чимало законодавчих актів, у головній сфері — реформі землекористування, крім вивісок на конторах, які займаються цією делікатною справою, нічого не змінюється.
 • Пани однакові: що в нас, що в Кракові

  З настанням весняно-літнього сезону і так чималий потік співвітчизників, які розчарувалися в перспективі знайти достойні заробітки в Україні, рушає за кордон. Традиційно більшість їх прямує в Польщу. За даними аналітичного дослідження Нацбанку Польщі (НБП), тільки торік уже мільйон українців працював у країні-сусідці. Але не для всіх вона стає "землею обітованою"...
 • Сировинний придаток

  Деякі регіони України розміщені в особливо благодатній зоні, що дозволяє розвивати виноградарство та виноробство, ввійти до престижного клубу країн, котрі славляться виробництвом вишуканих вин. Але однобокий, спотворений розвиток АПК, ставка на вирощування й експорт зерна та іншої агросировини з низькою доданою вартістю негативно позначаються на стані не таких масштабних, однак більш дохідних і перспективних напрямів.
 • Випробування безриб'ям

  Ситуація із забезпеченням населення рибою та рибною продукцією справляє гнітюче враження. Її споживання впало настільки, що українці, власне, перебувають на голодному рибному пайку. При цьому ситуація має стійку тенденцію до подальшого погіршення. Густа "тінь", яка знищує рибну галузь, — це "заслуга" злодійкуватих керівників держпідприємств, чиновників, які їм покровительствують, і недобросовісних приватників
Реклама
USD 26.91
EUR 28.45