Надія Гоцуєнко

Власкор DT.UA.

346 статей
 • Маршрутки, тарифи, шини... Гучний сигнал: акція протесту водіїв маршруток столичного регіону — це вже не локальний транспортний колапс

  Вражаюча картинка — будівля Київської облдержадміністрації та ЦВК, взята "в облогу" приміськими маршрутками, — не тільки розбурхала киян та гостей столиці, а й побувала на сторінках, практично, всіх інформаційних агентств. Гучний скандал із маршрутниками виник не вчора й не нізвідки. Причини накопичувалися.
 • Дежавю по-південноукраїнськи

  Прихід весни на Миколаївщину ознаменувався не тільки стартом нового сільськогосподарського сезону, першими виходами селян у поле, але й незвичною активністю представників місцевого атомного відомства. У містах і районах області, прилеглих до Південноукраїнського енергетичного комплексу, збирають людей на громадські слухання й круглі столи. Заходи присвячено обговоренню проекту "Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС", оцінюванню її впливу на навколишнє середовище.
 • Одноосібники

  Домінуюча з 90-х рр. вказівка "верхів" у жодному разі "не пускати" селян-пайовиків на вихід зі своєю землею з загальних територій змінилася в наші дні позицією "не помічати" тих, кому це вдалося. Очевидно, з таємною надією, що навіть селяни, які вирвалися з "орендного раю", без держпідтримки та банківських кредитів рано чи пізно схаменуться і скоряться обставинам.
 • Хто справжній господар розпайованої землі?

  Нині чинна система землекористування однозначно є ринком, на якому домінує орендар, а власники землі перебувають у ролі статистів, позбавлених можливості брати участь у процесі, в якому задіяні їхні активи.
 • Стихійна "біржа праці" — поза конкуренцією

  Держстат свідчить: у листопаді офіційний рівень безробіття в Україні становив 1,3%, — зареєстровано 337,9 тис. безробітних, що на 21,7 тис. більше, ніж за місяць до того. Але це тільки офіційна версія, трохи відмінна від реалій.
 • Ломбарди: життя у борг

  Останнім часом ломбарди перетворилися на торгово-обмінну індустрію з безліччю філій та суміжних підприємств, де не тільки оцінюють речі і видають кошти, а й жваво торгують невикупленим, із використанням сервісів, спецкарток та виходом в Інтернет. 
 • На розвалах "добробуту"

  Не саме собою явище перепродажу речей, які вже були у вжитку, — погане. Навпаки, серед його плюсів — робочі місця та можливість для незаможних задешево приодітися. Погано те, що збільшення кількості точок продажу секонд-хенду, речових "розвалів", барахолок та "блошиних" ринків загрожує перетворити нашу країну в одну велику ганчір'яну клоаку...
 • Порочна практика

  Держпреференції великим землекористувачам перетворили комплексне за своєю природою сільгоспвиробництво на примітивний механізм отримання доходів.  
 • Пазли працевлаштування

  Держстат констатує зниження кількості вакансій, а учасники ринку наполягають на їх стабільному прирості на тлі зниження активності здобувачів.  
 • Децентралізація: плани та реальність

  Механічне об'єднання районів без вжиття заходів,  що стимулюють появу додаткових точок економічного зростання,  дискредитує як процес об'єднання, так і децентралізацію в цілому
 • Технології & промисловість: як скоротити розрив

  Вислів "треба бігти щодуху, щоб тільки залишатися на місці" багато хто сприймає не більш як вдалу фразу. А дарма. Настав час не тільки зрозуміти, що під словом "бігти" мається на увазі застосування сучасних інновацій — цього "моторчика" прогресу.  
 • Земля: між "сірим" і "чорним" переділом

  При тому що агробізнес став драйвером української економіки і для його регулювання та вдосконалення прийнято чимало законодавчих актів, у головній сфері — реформі землекористування, крім вивісок на конторах, які займаються цією делікатною справою, нічого не змінюється.
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00