Наталя Лагодинська

7 статей
 • Вулиця Рєпіна: бути чи не бути?

  Після закону про декомунізацію в Києві почали активно перейменовувати вулиці, проспекти, кінотеатри, мости — загалом, усе, що нагадувало про радянську владу. Але є прізвища й особистості, яких жодним чином не стосується цей закон. Як у випадку з великим художником Іллею Рєпіним. 
 • Три дні кіногрудня

  Чи здатне ще сучасне кіно на просвіту? Причому просвіту в сенсі осяяння світлом, адже саме під такою метафоричною концепцією третій рік поспіль проходить міжнародний кінофестиваль "Світло".
 • Михайло Кальницький — про податки, акцизи, дореволюційну медицину та її благодійників

  Мабуть, не знайти у світі такої людини, котра б у своєму житті не мала справи з податками.  Майже щодня ми ходимо в магазини і сплачуємо податок на додану вартість, наприклад. А в часи Київської Русі, коли податкова система на наших землях тільки зароджувалася і магазинів ще не було, збирали данину. Найпопулярнішим способом збирати данину тоді було полюддя, тобто, сучасною мовою, адміністративно-фінансова поїздка князя територією підвладних племен. Що було далі, як змінювалася система оподаткування в період з ХVIII до початку XX ст. і якою була безплатна дореволюційна медицина, розповів Михайло Кальницький — відомий києвознавець, історик і літератор.
 • Бермудський "Трикутник"

  "Трикутник — це місце, де зустрічаються друзі", — значилося на браслеті, який видавали під час реєстрації. Цього разу мені вдалося побувати на арт-фестивалі не як журналістові, а як музиканту, що дозволило побачити події із зовсім іншого боку.
 • Краплі милосердя

  Київ багатий цікавими долями. Особливо долями людей, котрі присвятили своє життя допомозі тим, хто її потребує. Саме такою була Надія Фоменко, лікар-педіатр, одна з організаторів відділення благодійних дитячих консультацій та медичної допомоги під назвою "Краплі молока".
 • Загрози віртуальності

  У повсякденному житті кожна людина, турбуючись про власну безпеку, дотримується безлічі правил. Віртуальний світ у цьому плані мало відрізняється від реального, тому, потрапляючи в нього, не слід забувати про правила реального життя. 
 • "Мы не от старости умрем, — от старых ран умрем"

  Життя Семена Гудзенка — яскравий приклад короткого, але не марно прожитого життя. Нам назавжди залишаться його вірші, які вкарбовуватимуться в нашу свідомість і пам'ять, як гострий ніж, залишаючи сліди жорстокої війни і людської боротьби. 
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89