Оксана Білик

28 статей
 • Не хочу в садочок: доросла версія

  Збираючи першу дитину до дитячого садка, батьки готуються до багатьох проблем: вони очікують, що малеча частіше хворітиме, побоюються, що з їхнім непослухом не впорається тендітна вихователька, переживають, що їдальня не задовольнить потреб перебірливого гурмана і він днями ходитиме голодний. Але мало хто виявляється готовим до того, що чимало неприємних хвилин і клопоту завдаватимуть не бешкетні діти чи некомпетентні вихователі, а інші батьки. 
 • Чому жертви домашнього насильства не покидають своїх тиранів

  З проблемою домашнього насильства так чи інакше знайома кожна українська жінка. Але, попри всю поінформованість, широку публіку — особливо тих, кого особисто проблема насильства не торкнулася, — не полишають запитання: "Чому жінки продовжують жити з такими партнерами?
 • Випробування батьківством

  Народження дитини позначається на всіх сферах родинного життя: спілкування між її членами, харчування, секс, відпочинок, дозвілля, комфорт у домі — ніщо з цього вже не буде таким, як раніше. І що менш реалістичним було уявлення про будні розширеної версії сім'ї, то тяжче буде прийняти ці зміни.
 • Від щирого серця

  Хвиля благодійності, що прокотилася Україною два-три роки тому, зачепила всі верстви населення. Прагнення допомогти тим, хто стояв на Майдані, захищав країну від воєнної агресії або був змушений покинути власний дім через окупацію, виникало незалежно від віку, заробітків, соціального стану.
 • Студент, батьки і гуртожиток: сепарація навчанням

  Коли в серпні мама Іринки на власні очі побачила наказ про зарахування доньки на бюджет, її одночасно охопила і радість — змогла, таки змогла моя дівчинка; і тривога — як же вона там тепер без мене буде в іншому місті?
 • Домашнє завдання для батьків

  З початком шкільного року батьки з інших країн викладають у соцмережах відео, де вони бурхливо — з феєрверками і вином — радіють початку навчання і свободі від дітей. У нас же сторінки батьків школярів починають сповнюватися сумними цитатами на кшталт "Школа — як вагітність, триває 9 місяців, а нудить вже з другого тижня".
 • Тільки щоб мама не дізналася, або Коли слід послабити контроль над дитиною

  Дитина, що грається сама, без дорослих, — це заповітна мрія більшості батьків. І річ не лише в дорогоцінних хвилинах спокою: за тихим шарудінням у коробці з конструктором чи розігруванням пригод для ляльок приховані розвиток фантазії, уміння зайняти себе, перші спроби раціонально управляти часом і ще чимало корисних у майбутньому рис.
 • Сім'я та інші звірі

  "Ніяких тварин в одній квартирі з маленькими дітьми! Глисти! Антисанітарія! Покусає!" — вигукує одна бабуся. "Як же рости без друга? Собаки ж найкращі няньки! Нашого малого Альбар і заколисував, і ходити вчив, і від хуліганів захищав", — стоїть на своєму інша.
 • Літо, діти, гроші

  Зустріч дітей із суворим світом праці й фінансів чимало батьків відкладають на потім. Одні вважають, що не варто забивати малюкам голови товарно-грошовими і трудовими відносинами: вони ж іще маленькі, виростуть — життя навчить. Інші переконані, що гроші — це бруд і зло, що вони можуть зіпсувати навіть найкращих людей. У таких родинах про фінанси говорять рідко. 
 • Родинні мандри, або Як отримати задоволення від подорожі з дітьми

  "Ну все, скінчилися ваші гульки і мандрівки", — радісно вітає з вагітністю молоду пару бабуся. Вона справді переконана, що відтепер на її онуку з чоловіком чекають лише захопливі подорожі в село до одних родичів і на дачу до інших, а всі ці перельоти, ночівлі в наметах, вештання новими містами та музеями залишаться для молодих і бездітних. Адже подорожі з дітьми — це мука, а не відпочинок.
 • Добро без дозволу

  Маленька дитина в родині — не тільки радість, а й часто привід для непорозумінь і конфліктів між поколіннями, що різко змінили свою позицію в сімейній ієрархії і поволі опановують нові ролі. Колишні діти стають батьками, батьки — бабусями й дідусями, а немовля — каменем спотикання. Всі, як тільки можуть, стараються робити дитині добро, незалежно від наслідків. 
 • Хлопчики в блакитному, дівчатка в рожевому. Про гендерні стереотипи

  Ділити речі на дівчачі й хлопчачі легка промисловість, а з нею й громадська думка, починає ще до народження дитини — одразу після того, як УЗД визначить стать і майбутні батьки почнуть купувати речі для малюка. Колір постільної білизни, візерунки на одязі, зовнішній вигляд першої шапочки — усе це має значення, особливо для геть сторонніх людей.
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94