Оксана Онищенко

Оглядач відділу освіти та науки

215 статей
 • Українське громадянство. По совісті

  Ольга Сімонова — громадянка Росії. Та ось уже кілька років вона служить в Україні, в зоні АТО. Як і іншим росіянам, котрі  відкрито підтримали Україну у збройному конфлікті в Донбасі, шлях додому Ользі заказано. Її новою домівкою стала Україна. Однак зовсім скоро термін легального перебування дівчини на території нашої країни спливає.
 • На шпагаті між старим і новим

  Міністерство освіти і науки запропонувало для обговорення проект навчальних планів для 10- й 11-класників. Думки щодо нього в освітянському і науковому середовищі дуже поляризувалися — від "корисна реформа" до " диверсія". Додає жару дискусії те, що оприлюднений проект буде реалізований зовсім скоро — у 2018 р. 
 • "Без використання сучасних технологій вчителі дедалі сильніше віддалятимуться від своїх учнів"

  Корпорація Microsoft буквально з перших днів своєї роботи в Україні активно співпрацює з Міністерством освіти. Поле діяльності корпорації в цій сфері досить широке — від надання істотних знижок на програмне забезпечення до підтримки стартапів і вчителів-новаторів. 
 • "Це феєрверк, не лякайтеся!"

  У переддень Нового року до Києва приїхала невелика компанія, що дуже-дуже очікувала дива і свята. П'ятнадцять школярів і дві вчительки. Програма поїздки традиційна — театри, концерти, дельфінарій, аквапарк. Як завжди, та не зовсім. Гості приїхали із зони АТО.
 • Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн

  Ми часто дискутуємо про проблеми і перемоги нашої системи освіти, про те, що в ній треба міняти, а що, навпаки, зберегти. Звісно, проводяться певні дослідження, але системного стратегічного підходу не сформульовано.  І ось нині Україна зголосилася взяти участь в іншому, дуже авторитетному, міжнародному порівняльному дослідженні якості освіти — PISA (Program for International Student Assessment).
 • Плагими намірами… Про плагіатний скандал із міністром освіти

  Група науковців заявила про те, що у наукових статтях міністра освіти Лілії Гриневич є плагіат. Це викликало справжнє інформаційне цунамі. Що й зрозуміло — щойно відгримів скандал із докторською дисертацією Катерини Кириленко, і міністр розповідала про втілення принципів академічної доброчесності, про використання міжнародного досвіду у цій справі, а тут — така халепа. 
 • Плагими намірами… Про плагіатний скандал із міністром освіти

  Група науковців заявила про те, що у наукових статтях міністра освіти Лілії Гриневич є плагіат. Це викликало справжнє інформаційне цунамі. Що й зрозуміло — щойно відгримів скандал із докторською дисертацією Катерини Кириленко, і міністр розповідала про втілення принципів академічної доброчесності, про використання міжнародного досвіду у цій справі, а тут — така халепа. 
 • Вони повернуться, життя триватиме

  Про те, що в Марійки онкозахворювання крові, її батьки довідалися за день до шкільної лінійки — свята останнього дзвоника.  Дівчинку поклали на лікування у спеціалізоване відділення Національної дитячої лікарні ОХМАТДИТ.  Півроку в лікарняній палаті. Наче принцеса з казки, яку замкнули у вежі.
 • Івона Костина: "Мені не потрібна чарівна паличка"

  Івоні Костині лише 20 років. Вона — з іншого покоління, яке ми тільки відкриваємо для себе. З молоді, яка побачила війну і революцію не в підручниках з історії. З молоді, яка не пов'язана пуповиною із совком. Більш розкута, вільна, проєвропейська, ніж старше покоління.  Івона — заступник голови громадської організації "Побратими", ініціатор проектів, спрямованих на психосоціальну адаптацію ветеранів АТО.   
 • Матч-реванш? Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти очолюватиме екс-соратник Д.Табачника

  Від самого свого народження Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) перебуває в епіцентрі скандалів. Що й не дивно, — повноваження в нього будуть як у цілого міністерства. Це, фактично, антикорупційне бюро, генпрокуратура і верховний освітянський суд в одному флаконі.
 • Замість автомата пензлі

  Митці — люди тонкої душевної організації. Вони з іншого, богемного світу виставок, мистецьких тусовок, перфомансів. Творчі пориви, здатність бачити те, чого не бачать інші, часом жити в своєму світі... Так, зазвичай, ми уявляємо собі художників.
 • Скільки можна смикати стоп-кран?

  Міносвіти пропонує надалі не вимагати від українських професорів і доцентів знання англійської на рівні В2, підтвердженого сертифікатом міжнародного зразка. Як відомо, це правило почало діяти з 1 січня 2016 р., за міністра Сергія Квіта. Однак не минуло й року, а від ідеї вже хочуть відмовитися.    
Реклама
USD 26.91
EUR 28.45