Оксана Онищенко

Оглядач відділу освіти та науки

220 статей
 • ЗНО — ватерпас реформ

  З перших днів свого існування зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) сприймалося як інструмент боротьби з корупцією при вступі.  Але за десять років фокус суспільної уваги до освіти змінився. Нам недостатньо боротьби з корупцією, йдеться про реформування всієї системи освіти — від школи і до вишу. 
 • "Я хотів, щоб мене почули та хоч трохи по-іншому ставилися до своєї долі"

  Коли на твоїх очах окупанти руйнують все, у що ти вірив, і що тобі дороге, а ти не маєш ані зброї, щоб боротися, ані підтримки, — це страшно. Хтось у такій ситуації опускає руки, а хтось намагається боротися так, як він може, тим, що в нього є. У донецького художника та дизайнера Сергія Захарова були фарби та пензлі.
 • "Я працюю на майбутнє"

  Менше місяця тому ми відзначали сумну дату — роковини розстрілів на Євромайдані в Києві. Але 13 березня дехто з донеччан згадуватиме не менш жахливу подію — розгін місцевого євромайдану. "Це був не розгін, а знищення", — каже Максим Потапчук, один із учасників тих подій. 
 • Ігри незламних

  Ігри незламних (Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців, які були поранені, травмовані або отримали захворювання, перебуваючи з обов'язку служби в зоні бойових дій. В Invictus Games-2017 беруть участь 550 поранених бійців із 17 країн. Серед них і Україна.
 • Корисні "капосні" поради. Якщо ваша дитина "вступає" до школи. І не тільки у перший клас.

  Коли ми говоримо про вступну кампанію, то зазвичай маємо на увазі вступ до вишів. Але є й інша, "шкільна" вступна кампанія. На відміну від вишівської вступної кампанії, у шкільній не все прозоро. Тут дуже сильний суб'єктивний чинник. Крім того, часто "вступ" пов'язаний із "добровільним вступним внеском" і "чим ви можете допомогти школі". 
 • Українське громадянство. По совісті

  Ольга Сімонова — громадянка Росії. Та ось уже кілька років вона служить в Україні, в зоні АТО. Як і іншим росіянам, котрі  відкрито підтримали Україну у збройному конфлікті в Донбасі, шлях додому Ользі заказано. Її новою домівкою стала Україна. Однак зовсім скоро термін легального перебування дівчини на території нашої країни спливає.
 • На шпагаті між старим і новим

  Міністерство освіти і науки запропонувало для обговорення проект навчальних планів для 10- й 11-класників. Думки щодо нього в освітянському і науковому середовищі дуже поляризувалися — від "корисна реформа" до " диверсія". Додає жару дискусії те, що оприлюднений проект буде реалізований зовсім скоро — у 2018 р. 
 • "Без використання сучасних технологій вчителі дедалі сильніше віддалятимуться від своїх учнів"

  Корпорація Microsoft буквально з перших днів своєї роботи в Україні активно співпрацює з Міністерством освіти. Поле діяльності корпорації в цій сфері досить широке — від надання істотних знижок на програмне забезпечення до підтримки стартапів і вчителів-новаторів. 
 • "Це феєрверк, не лякайтеся!"

  У переддень Нового року до Києва приїхала невелика компанія, що дуже-дуже очікувала дива і свята. П'ятнадцять школярів і дві вчительки. Програма поїздки традиційна — театри, концерти, дельфінарій, аквапарк. Як завжди, та не зовсім. Гості приїхали із зони АТО.
 • Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн

  Ми часто дискутуємо про проблеми і перемоги нашої системи освіти, про те, що в ній треба міняти, а що, навпаки, зберегти. Звісно, проводяться певні дослідження, але системного стратегічного підходу не сформульовано.  І ось нині Україна зголосилася взяти участь в іншому, дуже авторитетному, міжнародному порівняльному дослідженні якості освіти — PISA (Program for International Student Assessment).
 • Плагими намірами… Про плагіатний скандал із міністром освіти

  Група науковців заявила про те, що у наукових статтях міністра освіти Лілії Гриневич є плагіат. Це викликало справжнє інформаційне цунамі. Що й зрозуміло — щойно відгримів скандал із докторською дисертацією Катерини Кириленко, і міністр розповідала про втілення принципів академічної доброчесності, про використання міжнародного досвіду у цій справі, а тут — така халепа. 
 • Плагими намірами… Про плагіатний скандал із міністром освіти

  Група науковців заявила про те, що у наукових статтях міністра освіти Лілії Гриневич є плагіат. Це викликало справжнє інформаційне цунамі. Що й зрозуміло — щойно відгримів скандал із докторською дисертацією Катерини Кириленко, і міністр розповідала про втілення принципів академічної доброчесності, про використання міжнародного досвіду у цій справі, а тут — така халепа. 
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18