Олег Вергеліс

Редактор відділу культури DT.UA.

662 статьи
 • День театру. Буде вам "Щастя"

  Напередодні Міжнародного Дня театру є нагода підбити підсумки перегонів, пов'язаних з театральною премією "Дзеркало сцени" (ініціатор і засновник DT.UA). Театральні критики визначили кращі столичні драматичні вистави 2016-го, поставлені молодими режисерами (котрим не більше 30 років). 
 • Іван Франко, вибрані сцени

  "Украдене щастя" в Театрі "Золоті Ворота" (вистава-лауреат премії "Дзеркало сцени"-2017) — зайвий привід пригадати й інші сценічні версії класичної п'єси Івана Франка. Саме в переддень Міжнародного Дня театру. Адже на основі і умовних, і реальних рейтингів саме Франкове "Щастя" стовідсотково входить до п'ятірки найрепертуарніших українських п'єс усіх часів. 
 • Чеховська людина

  17 березня -- 80 років від дня народження Сергія Данченка (1937—2001), видатного українського режисера, який свого часу затвердив статус Київського театру ім. І.Франка як справді національного. У творчій біографії постановника здебільшого великі твори та великі автори, серед яких — Антон Чехов. До його п'єс режисер звертався тричі: український "Дядя Ваня" і два "Вишневых сада", російський і польський.
 • Чернігів, ігри з тінню

  Британська рада в Україні ініціювала відкритий конкурс для режисерів-початківців (і театральних компаній), мета якого — постановка п'єс сучасних британських авторів (новітні переклади українською мовою). Було багато заявок, тепер визначено переможців. 
 • "ДАХ": кімнатна температура

  У рамках премії "Дзеркало сцени" доводиться переглядати столичні прем'єри молодих режисерів. Одна з таких, на яку хотілося б звернути особливу увагу глядачів, тихенько, без піару, прописалась у господарстві Влада Троїцького — в Центрі сучасного мистецтва "ДАХ".
 • Бути зверху. Нові історії, нові режисери

  У рамках театральної премії "Дзеркало сцени" (ініційованої нашим виданням) знайомство зблизька — віч-на-віч — з молодими українськими режисерами, авторами столичних театральних прем'єр 2016-го. З-поміж яких критиками і буде визначено найкращу виставу.
 • Життя цього хлопця

  Підсумки "Оскара-2017" для одних стали несподіванкою, для інших — певним "поворотом ключа": так наче відчинені двері в інший, антимейнстрімний простір у зв'язку з фільмом-переможцем. Пристрасті й пересуди, природно, зумовлені картиною "Місячне сяйво" режисера Баррі Дженкінса. 
 • Ігор Абрамович: метаморфози арт-ринку

  Недавні події в Центрі візуальної культури (навколо виставки Д.Чичкана "Втрачена можливість") — яскраве свідчення того, що сучасне українське мистецтво цілиться і влучає в саме серце місцевого соціуму. Але чи долітає воно далі? Про це та інше в інтерв'ю DT.UA розповідає, мабуть, найвідоміший арт-дилер країни Ігор Абрамович.
 • Скажений Гамлет

  На Заході України тривають експерименти над "Гамлетом" В.Шекспіра. Як уже доводилося писати раніше, майже одночасно було заявлено постановки на основі великої п'єси в Ужгороді, Львові, Івано-Франківську. На Закарпатті прем'єра відбулася 2016-го. У Львові — тільки готується. А в Івано-Франківську найпопулярнішого театрального героя Землі нещодавно зіграли у підземеллі.
 • Слава Віталіни

  Віталіна Біблів, яка нещодавно стала відкриттям для багатьох театралів, цього уїк-енду грає в прем'єрі "Кольори" за п'єсою Павла Ар'є (на сцені "Золотих воріт"). А восени у прокат виходить фільм "Брама" за популярною п'єсою "Баба Пріся" того ж автора: там вона грає Славу.
 • Молода режисура у "Дзеркалі сцени"

  Уже друга театральна премія "Дзеркало сцени" (ініційована газетою "Дзеркало тижня. Україна" рік тому) знайде свого щасливого власника. У премії з'явилися нові партнери. У "Дзеркалі" — нові сценічні пошуки. Церемонія нагородження — березень 2017-го, напередодні міжнародного Дня театру. 
 • Дмитро Суржиков: феномен всюдисущого

  Один із найактуальніших українських акторів, Дмитро Суржиков (фільми "Слуга народу", "Недотуркані", вистави "Однорукий", "Афродизіак" etc.), мабуть, уперше розповідає в інтерв'ю DT.UA про потаємні лабіринти свого творчого світу: про роль Тараса Шевченка, про героїв п'єс Івана Франка та Мартіна МакДонаха. 
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18