Олег Вергеліс

Редактор відділу культури DT.UA.

665 статей
 • Жінка, яка хотіла океан

  У Києві одразу п'ять театрів наввипередки зайняті дослідженням творчості Генріка Ібсена (п'єси різні). А буквально недавно в Королівському національному театрі (Британія) вийшла вистава "Гедда Габлер" (режисер Іво ван Хове, у головній ролі Рут Вілсон), що використовує "ібсенізм" для дослідження природи сучасної європейської людини.
 • Дон Жуан на батьківщині Ріхтера

  Дон Жуана, колись народженого химерною легендою, а потім 387 років тому вперше змальованого у п'єсі Тірсо де Моліна, одні шанувальники сивого міфу сприймають за іспанця, інші — за француза, треті — за італійця (бо "дон").  Насправді, як з'ясувалося, цей герой може бути і без національності. Точніше, кожна національна література (Пушкін, Леся Українка, Мольєр, Шмітт) відчуває у ньому "свого", рідного й безпутного, романтика, циніка, мандрівника. 
 • Чорний оксамит

  У Київському театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра грають прем'єру "Дванадцятої ночі" В.Шекспіра (переклад Ю.Андруховича). Режисер — Дмитро Богомазов. У головних і неголовних ролях — студенти (3-й акторський курс університету ім. І.Карпенка-Карого).
 • День театру. Буде вам "Щастя"

  Напередодні Міжнародного Дня театру є нагода підбити підсумки перегонів, пов'язаних з театральною премією "Дзеркало сцени" (ініціатор і засновник DT.UA). Театральні критики визначили кращі столичні драматичні вистави 2016-го, поставлені молодими режисерами (котрим не більше 30 років). 
 • Іван Франко, вибрані сцени

  "Украдене щастя" в Театрі "Золоті Ворота" (вистава-лауреат премії "Дзеркало сцени"-2017) — зайвий привід пригадати й інші сценічні версії класичної п'єси Івана Франка. Саме в переддень Міжнародного Дня театру. Адже на основі і умовних, і реальних рейтингів саме Франкове "Щастя" стовідсотково входить до п'ятірки найрепертуарніших українських п'єс усіх часів. 
 • Чеховська людина

  17 березня -- 80 років від дня народження Сергія Данченка (1937—2001), видатного українського режисера, який свого часу затвердив статус Київського театру ім. І.Франка як справді національного. У творчій біографії постановника здебільшого великі твори та великі автори, серед яких — Антон Чехов. До його п'єс режисер звертався тричі: український "Дядя Ваня" і два "Вишневых сада", російський і польський.
 • Чернігів, ігри з тінню

  Британська рада в Україні ініціювала відкритий конкурс для режисерів-початківців (і театральних компаній), мета якого — постановка п'єс сучасних британських авторів (новітні переклади українською мовою). Було багато заявок, тепер визначено переможців. 
 • "ДАХ": кімнатна температура

  У рамках премії "Дзеркало сцени" доводиться переглядати столичні прем'єри молодих режисерів. Одна з таких, на яку хотілося б звернути особливу увагу глядачів, тихенько, без піару, прописалась у господарстві Влада Троїцького — в Центрі сучасного мистецтва "ДАХ".
 • Бути зверху. Нові історії, нові режисери

  У рамках театральної премії "Дзеркало сцени" (ініційованої нашим виданням) знайомство зблизька — віч-на-віч — з молодими українськими режисерами, авторами столичних театральних прем'єр 2016-го. З-поміж яких критиками і буде визначено найкращу виставу.
 • Життя цього хлопця

  Підсумки "Оскара-2017" для одних стали несподіванкою, для інших — певним "поворотом ключа": так наче відчинені двері в інший, антимейнстрімний простір у зв'язку з фільмом-переможцем. Пристрасті й пересуди, природно, зумовлені картиною "Місячне сяйво" режисера Баррі Дженкінса. 
 • Ігор Абрамович: метаморфози арт-ринку

  Недавні події в Центрі візуальної культури (навколо виставки Д.Чичкана "Втрачена можливість") — яскраве свідчення того, що сучасне українське мистецтво цілиться і влучає в саме серце місцевого соціуму. Але чи долітає воно далі? Про це та інше в інтерв'ю DT.UA розповідає, мабуть, найвідоміший арт-дилер країни Ігор Абрамович.
 • Скажений Гамлет

  На Заході України тривають експерименти над "Гамлетом" В.Шекспіра. Як уже доводилося писати раніше, майже одночасно було заявлено постановки на основі великої п'єси в Ужгороді, Львові, Івано-Франківську. На Закарпатті прем'єра відбулася 2016-го. У Львові — тільки готується. А в Івано-Франківську найпопулярнішого театрального героя Землі нещодавно зіграли у підземеллі.
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89