Олег Вергеліс

Редактор відділу культури DT.UA.

649 статей
 • 26 персонажів у пошуках авторів

  У новому театральному році поки що нічого не хочеться "прогнозувати" у вигляді шаблонних ТОП-10 або ТОП-20  — форма заяложена, очікування — примарні. Тому, інформуючи про важливі столичні театральні прем'єри 2017-го, піду шляхом торованим — услід за авторами, за їхніми текстами. 
 • Ідеальний Папа

  15 січня американський HBO планує прем'єрний показ гучного серіалу "Молодий папа" ("The Young Pope") від режисера Паоло Соррентіно. Стартувавши в Італії наприкінці 2016-го, фільм про фейкового понтифіка встиг спровокувати хвилю захоплених думок і лавину обивательського інтересу.
 • "Свято наближається": дещо про перспективи Суспільного мовлення і Євробачення

  Суспільне мовлення, про яке говорили роками, з 2017-го буде нарешті законодавчо аранжоване й презентоване. Перший заступник генерального директора НТКУ Олександр ХАРЕБІН в інтерв'ю DT.UA розповів про складнощі і перспективи перехідного періоду — від НТКУ до Суспільного, а також повідав, що вже зроблено Україною напередодні Євробачення-2017.
 • "Свято наближається": дещо про перспективи Суспільного мовлення і Євробачення

  Із 1 січня 2017-го НТКУ (Національна телекомпанія України) припиняє існування. І шляхом для багатьох довгоочікуваного перетворення вона ж, компанія, повільно перетворюється на ПАТ НСТУ (Публічне Акціонерне Товариство Національна суспільна телерадіокомпанія України). Тобто "свято наближається": Суспільне мовлення, про яке говорили роками, з 2017-го буде нарешті законодавчо аранжоване й презентоване. Перший заступник генерального директора НТКУ Олександр ХАРЕБІН в інтерв'ю DT.UA розповів про складнощі і перспективи перехідного періоду — від НТКУ до Суспільного, а також повідав, що вже зроблено Україною напередодні Євробачення-2017.
 • Шановні товариші

  Національний театр ім. Івана Франка показав прем'єру "Трьох товаришів" за мотивами роману Еріха Марії Ремарка. Режисер — Юрій Одинокий. Художник — Андрій Александрович. У ролях трьох товаришів — Євген Нищук, Андрій Романій, Олександр Печериця.
 • Бомбезні. ТОП-XXI відкриттів у культурі (2016-й)

  Автори DT.UA, а також друзі нашого видання пропонують читачам (слухачам, глядачам) звернути увагу на молоді імена, котрі в тій чи іншій сфері прекрасного сприймаються як відкриття 2016 р. У літературі, кіно, театрі, арт-просторі, серйозній музиці.
 • Архітектура розбрату (фасад на Андріївському)

  Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні.  DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.
 • Що буде зі Спілкою і з вами?

  Новий очільник Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський відповів DT.UA на гамлетівське запитання — бути чи не бути? Тобто чи "бути" театральній Спілці такою, якою вона була, — адже вже давно назріли серйозні реформи.
 • "Про-ЗА-Театр": українські автори, на сцену!

  Київський академічний Молодий театр спільно з газетою "Дзеркало тижня. Україна" ініціюють проект "Про-ЗА-Театр". Його мета — популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках. 
 • Західний Гамлет: перший пішов

  Три театри на Заході України, засукавши рукави, майже одночасно почали працювати над "Гамлетом" В.Шекспіра. У Львові, Івано-Франківську та Ужгороді. Першим прем'єрну дистанцію пробіг принц ужгородський. Тому про нього — перша серія надалі можливого критичного триптиха.
 • Слова з контексту

  Міністр культури України Євген Нищук цього тижня в телеефірі ICTV розповів українцям, що "у Запоріжжі, на Донбасі… немає ніякої генетики, це свідомо завезені".  Після цього, як відомо, зчинилася фейсбучна, а потім і медійна буря на тему "генетики". Були навіть заклики до негайної відставки міністра. 
 • Мільйон терзань

  "Горе з розуму" О.Грибоєдова (Київський Молодий театр, режисер Андрій Білоус) — нервова і складнопідрядна прем'єрна вистава, про яку згодом складуть ваговиті методички на якихось кафедрах. 
Реклама
USD 27.33
EUR 29.29