Олег Вергеліс

Редактор відділу культури DT.UA.

655 статей
 • Ігор Абрамович: метаморфози арт-ринку

  Недавні події в Центрі візуальної культури (навколо виставки Д.Чичкана "Втрачена можливість") — яскраве свідчення того, що сучасне українське мистецтво цілиться і влучає в саме серце місцевого соціуму. Але чи долітає воно далі? Про це та інше в інтерв'ю DT.UA розповідає, мабуть, найвідоміший арт-дилер країни Ігор Абрамович.
 • Скажений Гамлет

  На Заході України тривають експерименти над "Гамлетом" В.Шекспіра. Як уже доводилося писати раніше, майже одночасно було заявлено постановки на основі великої п'єси в Ужгороді, Львові, Івано-Франківську. На Закарпатті прем'єра відбулася 2016-го. У Львові — тільки готується. А в Івано-Франківську найпопулярнішого театрального героя Землі нещодавно зіграли у підземеллі.
 • Слава Віталіни

  Віталіна Біблів, яка нещодавно стала відкриттям для багатьох театралів, цього уїк-енду грає в прем'єрі "Кольори" за п'єсою Павла Ар'є (на сцені "Золотих воріт"). А восени у прокат виходить фільм "Брама" за популярною п'єсою "Баба Пріся" того ж автора: там вона грає Славу.
 • Молода режисура у "Дзеркалі сцени"

  Уже друга театральна премія "Дзеркало сцени" (ініційована газетою "Дзеркало тижня. Україна" рік тому) знайде свого щасливого власника. У премії з'явилися нові партнери. У "Дзеркалі" — нові сценічні пошуки. Церемонія нагородження — березень 2017-го, напередодні міжнародного Дня театру. 
 • Дмитро Суржиков: феномен всюдисущого

  Один із найактуальніших українських акторів, Дмитро Суржиков (фільми "Слуга народу", "Недотуркані", вистави "Однорукий", "Афродизіак" etc.), мабуть, уперше розповідає в інтерв'ю DT.UA про потаємні лабіринти свого творчого світу: про роль Тараса Шевченка, про героїв п'єс Івана Франка та Мартіна МакДонаха. 
 • Танці скінчилися. Всім дякуємо!

  Швидко минає не тільки молодість. А й усе хороше на вітчизняному телебаченні. Днями оголосили про закриття проекту СТБ "Танцюють всі!". Проекту якісного, творчого, невульгарного, суспільно корисного. 
 • 26 персонажів у пошуках авторів

  У новому театральному році поки що нічого не хочеться "прогнозувати" у вигляді шаблонних ТОП-10 або ТОП-20  — форма заяложена, очікування — примарні. Тому, інформуючи про важливі столичні театральні прем'єри 2017-го, піду шляхом торованим — услід за авторами, за їхніми текстами. 
 • Ідеальний Папа

  15 січня американський HBO планує прем'єрний показ гучного серіалу "Молодий папа" ("The Young Pope") від режисера Паоло Соррентіно. Стартувавши в Італії наприкінці 2016-го, фільм про фейкового понтифіка встиг спровокувати хвилю захоплених думок і лавину обивательського інтересу.
 • "Свято наближається": дещо про перспективи Суспільного мовлення і Євробачення

  Суспільне мовлення, про яке говорили роками, з 2017-го буде нарешті законодавчо аранжоване й презентоване. Перший заступник генерального директора НТКУ Олександр ХАРЕБІН в інтерв'ю DT.UA розповів про складнощі і перспективи перехідного періоду — від НТКУ до Суспільного, а також повідав, що вже зроблено Україною напередодні Євробачення-2017.
 • "Свято наближається": дещо про перспективи Суспільного мовлення і Євробачення

  Із 1 січня 2017-го НТКУ (Національна телекомпанія України) припиняє існування. І шляхом для багатьох довгоочікуваного перетворення вона ж, компанія, повільно перетворюється на ПАТ НСТУ (Публічне Акціонерне Товариство Національна суспільна телерадіокомпанія України). Тобто "свято наближається": Суспільне мовлення, про яке говорили роками, з 2017-го буде нарешті законодавчо аранжоване й презентоване. Перший заступник генерального директора НТКУ Олександр ХАРЕБІН в інтерв'ю DT.UA розповів про складнощі і перспективи перехідного періоду — від НТКУ до Суспільного, а також повідав, що вже зроблено Україною напередодні Євробачення-2017.
 • Шановні товариші

  Національний театр ім. Івана Франка показав прем'єру "Трьох товаришів" за мотивами роману Еріха Марії Ремарка. Режисер — Юрій Одинокий. Художник — Андрій Александрович. У ролях трьох товаришів — Євген Нищук, Андрій Романій, Олександр Печериця.
 • Бомбезні. ТОП-XXI відкриттів у культурі (2016-й)

  Автори DT.UA, а також друзі нашого видання пропонують читачам (слухачам, глядачам) звернути увагу на молоді імена, котрі в тій чи іншій сфері прекрасного сприймаються як відкриття 2016 р. У літературі, кіно, театрі, арт-просторі, серйозній музиці.
Реклама
USD 26.91
EUR 28.45