Олександр Макаров

45 статей
 • Інструкція з виживання

  Час би вже зрозуміти, що, практично, кожне інституційне рішення, спрямоване на зміни, має різні наслідки, які треба розуміти, визнавати й чесно про них говорити. За все, навіть найбільш розпрекрасне, треба платити, а реформи тільки тоді мають стійке майбутнє, коли ми отримуємо більше, ніж втрачаємо. Хай не зразу отримуємо, але в досяжному майбутньому. 
 • Future Indefinite*

  Майбутнє ніколи не визначене, а сьогодні — особливо. Ми, взагалі, живемо не в теперішньому тривалому (Present Continuous) або, вже тим більше, не в теперішньому доконаному (Present Perfect), а саме в теперішньому невизначеному (Present Indefinite) часі. І таким самим невизначеним, навіть занадто, є наше найближче майбутнє. 
 • Кімната і Room

  Міф про те, що десь поруч із керівництвом країни розміщується таємний мозковий центр, — молодший брат міфові про "світові залаштунки", Ротшильдів і Рокфеллерів. Так, багато хто вірить. Зазвичай ці віруючі — не християни, не мусульмани й не буддисти. Ті якраз чудово уявляють собі роль і Бога, і Диявола, розуміючи, що всі вони — всемогутні та безтілесні — керують світом невидимо, але вельми ефективно. Матеріалістам залишається віра в таємний центр, реальний, причому злобний і цинічний, що підтверджується постійним зниженням рівня життя. Його не люблять, але поважають і бояться, оскільки бачать його руку і в холодних батареях, і у війні на Донбасі, і в банкрутстві банків.
 • Футбольна ілюзія миру і війни

  Взагалі кажучи, кожен чемпіонат світу або Європи з футболу, та й будь-яка велика спортивна подія, зсередини скидається на карнавал. Місцями — загадковий венеційський, але частіше — відчайдушний бразильський. І хай новини час від часу нагадують зведення бойових дій, хоча не для нас, звісно, ми ж то знаємо, що таке справжні бойові дії. Але в загальноєвропейському сенсі все, що відбувається за межами поля, насправді не менш важливе, ніж власне футбол-свято. З певною національною специфікою, що вкотре нагадує про неоднорідність Європи.
 • Політична сейсмологія. Стислі тези

  Землетрус несе руйнування і очищення. Він ховає старі надії й народжує нові. Він ламає життя і долі, випробовує на міцність характери та будівлі. Руйнується те, що на вигляд пристойне і, здавалося б, може простояти ще століття, але згнило зсередини. Витримує його або міцне, або гнучке. Після землетрусу на певний час залягає тиша. Потім лунають крики й плач. Потім у напівзруйнованому місті починається рух — розгрібають завали, шукають воду, намагаються зміцнити вцілілі стіни. Працюють будівельники й мародери. Звідкілясь з'являються спекулянти, які заламують десятикратні ціни на найнеобхідніше...
 • Консиліум

  Крім того, нам потрібна децентралізація лікування. Я, як психотерапевт, наприклад, краще за інших знаю, що робити з мізками. А ось хтось інший, припустімо, краще за мене знає, як працювати з селезінкою. Ну, таке, у принципі, можливе. І чому я маю запитувати якогось загального лікаря, скільки і яких транквілізаторів мені потрібно? Ось ми всі тут, безумовно, команда. Але, глянувши на те, що відбувається, з погляду моралі, ви легко побачите її відсутність.
 • Подорож у вакуум

  У перехідні часи люди завжди вимагають простих рішень. Маси народу, приведені в рух, справді погано сприймають дискусії про справедливий порядок визначення митної вартості чи тонкощі реформи Кримінального процесуального кодексу.
 • Операція "Мікрохвильовка"

  Ви хочете створити ілюзію дієздатності "ДНР" і "ЛНР" за рахунок українського бізнесу й українських виплат? Ні, платіть за все центробанківськими рублями і постачайте їх з Набережних Челнів. Ви хочете легалізувати призначених вами начальників? Визнайте їх! Укладіть з ними договори про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу! І про взаємний захист інвестицій не забудьте! Геть гібридність, даєш чистокровність!
 • Особливості національної авто(демо)кратії

  Війна насправді не будує суспільство, вона його калічить. Не дає йому можливості розвиватися природно й органічно. Вбиває оптимізм і підмінює віру в завтрашній день страхом перед майбутнім. Тривала війна збуджує ностальгію за мирними часами, коли "хоч і крали, але долар був по 8 і нікого не вбивали". І здається, що якби не Майдан, так було б досі. 
 • Після Другої Вітчизняної…

  Отож, діти, Друга Вітчизняна війна розпочалася з того, що фашисти Яроша за підтримки олігархів напали на Росію. Причому зробили це точно так само, як і німецькі фашисти, — віроломно перейшли кордон і напали на телестудію в Ростові-на-Дону, коли там виступав Янукович. 
 • Бабуся померла?

  Сьогодні є всі підстави вважати, що Криму, звичайно, буде замало. Більше того, анексія лише Криму не тільки не розв'яже проблеми величі, а й зажене її всередину. 
 • Не соромно

  Ми на полі, можливо, виглядали не так яскраво, як Хорватія, і не так організовано, як Данія, але в частині командного духу це було саме воно.
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89