Олександр Щерба

28 статей
 • Нам би ніч простояти

  Ми наблизилися до межі, після якої те, що було незаперечним і важливим, може стати смішним і наївним. Наприклад, мрія про Єдину Європу. Або розуміння, що демократії мусять триматися разом перед обличчям диктатур. Або що XXI ст. принципово відрізнятиметься від XX. Виявилося, що не факт.
 • Роздуми на полях австрійських виборів

  Незвідані шляхи Господні. Посеред загального плачу з приводу того, що "світ розпадається на очах", у Європі знайшлася маленька, але горда країна, яка всіх здивувала, — Австрія.   Виплекана Росією мрія про загальну "консервативну революцію", лавину, яка розвалить ліберальну Європу, спіткнулася об європейського ліберала з російським (а також голландським, естонським і трохи українським) корінням — університетського професора Александра Ван Дер Беллена.
 • Інша Європа

  Жодного разу за останні десятиліття австрійські вибори не викликали такого ажіотажу на міжнародному рівні (за винятком, мабуть, 1985-го, коли президентом став колишній солдат Вермахту Курт Вальдхайм). Цього тижня Австрія — вальс квітів і казка віденського лісу — в один момент перетворилася на арену бурхливих політичних пристрастей, з якими зрівняються хіба що Brexit або американські вибори.
 • Кого накриє республіканська хвиля

  Перемога республіканців, безперечно, очікувана. Однак це не просто перемога, а, мабуть, навіть "хвиля", на якій вони можуть підійти до президентських виборів 2016 р.
 • Барак Обама і пекло 2014 року

  Америка повинна повірити в Україну, в щирість її вибору і бажання битися за свободу. Вона повинна повернути собі віру в себе і в те, що не все в цьому світі вимірюється відсотками ВВП.
 • Американські санкції. Другий фронт.

  Америка, що звикла довіряти законам ринку і вкрай неохоче застосовує свою владу на очах в усіх, вирішила: далі відступати нікуди. Жереб кинуто, слово вилетіло, санкції запроваджено. Тепер як у класика — "або я з нею в ЗАГС, або вона зі мною до прокурора".
 • Поради стороннього

  Повна люстрація всього і вся — це вельми бажано, але малоймовірно. Зрозуміло, що верхній шар буде зметено повністю. Однак з усією бюрократією цього відразу не зробиш. Тому потрібен інший підхід — більш адресний і акуратний. 
 • Не принижувати Україну

  З якоїсь причини на певному етапі наших відносин росіян почало тішити погане про Україну. Україна стала в російському світосприйнятті якимось недолугим сусідом, який і картоплю не тоді садить, і бур'яни не так виполює, і взагалі не розуміє елементарних речей. 
 • Батьки-засновники і діти-вовченята

  Америка створює лише видимість безпеки. Якщо сподіваєшся тільки на себе і на револьвер у кишені, то будь готовий зустрітися з черговим "самотнім вовченям", яке вийняло з шафи своїх батьків автоматичну гвинтівку і вирішило поквитатися за образи з навколишнім світом.
 • Не бути Познером

  Чому нас так дратує наш власний народ — з його суржиком, пуховими хустками, потертими картузами, спортивними штаньми та весіллями під Вєрку Сердючку? У будь-якій країні світу є розрив між білими і синіми комірцями. Розрив, але не провалля, як у нас. 
 • Матінка Меркель проти татуся Штайнбрюка

  Європа готується до нових політичних перегонів під назвою "вибори німецького канцлера". 
 • Перемога Обами. Більше, ніж перемога

  Це було, як захопливий футбольний матч із чималою кількістю голів, забитих у ті й інші ворота. Обама вирвав перемогу на останній хвилині. Причому з різницею більшою, ніж в один гол.
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89