Ольга Скрипник

Оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології

305 статей
 • Сімейний лікар. Як його вибирати?

  МОЗ попереджає: до 1 липня кожен повинен вибрати собі сімейного лікаря. До нововведень залишається всього 4 місяці й мільйон запитань, на які намагаються знайти відповіді і медики, і пацієнти. Те, що люди отримали право вибирати лікаря незалежно від місця реєстрації, безперечно, позитив. Але як у наших реаліях знайти не просто сімейного лікаря, а хорошого? 
 • Сімейний лікар. Інструкція з експлуатації

  Залишилося зовсім небагато часу до початку кардинального реформування первинного рівня медичної допомоги: з 1 липня сімейна медицина працюватиме в нових умовах.    Керівництво МОЗ, судячи з виступів, переконане, що реформа первинного рівня медичної допомоги до запуску готова. Дату обіцяють не змінювати. Але чи готові лікарі до роботи в нових умовах?
 • Професор Олександр Ларін: "Дайте чітку відповідь: скільки в нас хворих на діабет?"

  Лютий обіцяє бути багатим на події, пов'язані з реформуванням системи охорони здоров'я, які торкнуться багатьох із нас. Найскладніша ситуація, на думку експертів, очікує хворих на цукровий діабет і ті лікувальні заклади, які їх ведуть. Прокоментувати ситуацію, що склалася, DT.UA попросило директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин доктора медичних наук Олександра Ларіна. 
 • Директор Інституту Шалімова Олександр Усенко: "Запуск пілотного проекту залежить від чіткого визначення, що таке медична допомога і медична послуга"

  Щоб вижити, треба скоротити 20—25% співробітників. Таке непросте завдання стоїть перед Національною академією медичних наук у нинішньому році. Про це і багато іншого ми довго розмовляли здиректором Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.Шалімова НАМН України професором Олександром Усенком.  
 • Пульс крихітного серця, або Як в Інституті Амосова рятують життя живих і ненароджених

  Молоді мами залюбки обговорюють найважливішу подію у своєму житті — народження дитини.  Майже всі хлопчики і дівчатка зазвичай народжуються у пологових будинках та перинатальних центрах. Але є й такі щасливчики, які побачили світ у клініці Інституту імені М.Амосова.  Завдяки злагодженій роботі кардіохірургів та акушерів-гінекологів, які багато годин провели з ними в операційній та реанімації, вони буквально вислизнули з обіймів смерті, отримали шанс на здорове, повноцінне життя. 
 • Реформа екстреної меддопомоги – буде боляче

  Добігає кінця четвертий рік реформування швидкої медичної допомоги.  За чотири роки не вдалося виконати, певно, й половини завдань, намічених ще у 2012 р., коли ухвалювали Закон України "Про екстрену медичну допомогу" та запускали пілотні проекти. Однак на обрії вже маячить нова реформа ЕМД, яку форсує керівництво Міністерства охорони здоров'я. 
 • Бюджет-2017 — медицина за бортом

  Вже наступного року наша медицина житиме і працюватиме по-новому. Принаймні так стверджує керівництво Міністерства охорони здоров'я. Мало не щодня з'являються анонси нових реформ, проектів і схем, які зроблять медичну допомогу якісною і доступною.
 • Геннадій Друзенко: "Можливо, медикам якраз і вдасться зшити докупи Україну"

  Два роки тому, саме на Покрову, відбулася презентація проекту — Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). Тоді мало хто, окрім його організаторів, вірив, що в Україні вдасться створити справжній госпіталь, який матиме все — обладнання, інструментарій, медикаменти і команду висококваліфікованих фахівців, готових надавати медичну допомогу в зоні АТО. Для цього недостатньо самого лише ентузіазму — потрібні ще й неабиякі фінансові, матеріальні та людські ресурси.
 • Усікновення бюджету АМН

  На бюджет-2017 у медичних колах чекали з певною осторогою — ніхто вже не сподівається на реальне поліпшення, головне — не допустити колапсу. Кажуть, фінансову систему охорони здоров'я формували, як пластичний хірург — модну нинішнього сезону фігуру: щоб додати об'єму в одному місці, він урізає в іншому.
 • Віталій Цимбалюк: "Фахівці НАМН України за рік врятували понад 40 тисяч життів і зберегли для держави більш як 40 мільярдів євро"

  Чверть віку для держави — це мить, для людини — майже третина її життя. А для медицини ? Який шлях пройшла академія медичних наук, чого досягла, що втратила, яким бачить своє майбутнє — про все це ми розмовляли із президентом Національної академії медичних наук, відомим нейрохірургом Віталієм Цимбалюком.
 • Паралельна медицина

  Сьогодні вже ніхто не сумнівається, що останні два з половиною роки втрачені для реформування системи охорони здоров'я. За цей час мало що залишилося як від самої системи, так і від гарантій держави, яка, попри всі обставини, зобов'язана дбати про життя та здоров'я своїх громадян.
 • Бюджет ПТУ — тягар для держави чи інвестиції в майбутнє?

  Літо поставило крапку в дискусії на тему: хто має фінансувати профтехучилища — державний чи місцеві бюджети? Будемо сподіватися, що пауза тимчасова — на період відпусток і канікул. Хоча для багатьох училищ вони можуть стати безстроковими: з'явилася інформація про закриття ПТУ в невеликих містечках Львівської, Волинської та інших областей. Навчальний рік вони так-сяк дотягли, а набору на наступний навіть не оголошували.
Реклама
USD 26.97
EUR 28.36