Сергій Рахманін

Перший заступник головного редактора DT.UA.

494 статьи
 • оГРАБЛІний президент

  Чому рішення Радбезу від 15 березня (того ж дня введене в дію президентським указом) стало можливим? Чому торговельна блокада ОРДЛО з "підривної антидержавної операції" перетворилася на значимий елемент державної політики? І до чого це може призвести?
 • Андрій Садовий: "На Банковій ніхто не думає стратегічно"

  Що слабкішим стає президент, то активніше він використовує репресивний апарат. У паленище згасаючого рейтингу він кидає романтиків і циніків, бізнесменів і політиків, своїх і чужих. Процес набирає обертів. І, мабуть, із цим нам усім доведеться певний час жити. А комусь уже сьогодні — в цьому. Наприклад, меру Львова Андрію Садовому.
 • Голова ВККС Сергій Козьяков: "Дуже задоволені якістю інформації, яку надає НАБУ"

  Конкурс на посади суддів нового Верховного суду, що фінішує цього місяця, стане ключовим тестом на спроможність держави реформувати судову систему, яка звиклася з роллю елітної обслуги можновладців. Уповноважений орган — Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) — випромінює стриманий оптимізм. Погляд голови ВККС Сергія Козьякова — в інтерв'ю DT.UA.
 • Залісся

  Я дуже мало знаю про війну. З кожною поїздкою я переконуюся, що майже нічого про неї не знаю. Хоча відчуваю її точніше, ніж ті, хто черпає знання про події на Сході з телевізора й Інтернету. Моя війна — міріади осколків, підібраних у різних місцях ще недавно мирного краю. Мені страшно і боляче дивитися, як мої співвітчизники беруть осколок і вішають його на стіну, наче ікону. А інші — беруть шматину й кидають під ноги, щоб витирати об неї ноги. 
 • Не чекати на Годо!

  Чутки про новий переділ сфер впливу у світі, можливу закулісну угоду між Білим домом та Кремлем виникли відразу після перемоги Дональда Трампа. Любителі конспірології охоче розмірковували про ймовірність укладення так званої Big Deal, однією з головних жертв якої нібито судилося стати Україні, приреченій остаточно і безповоротно потрапити під невсипущий контроль Москви.  
 • МАЙДАН 0.0

  Майдан пахнув гірким димом. Від потішного "майданчика" неабияк тхнуло перегаром. Хрускіт ламаних кісток змінився хрускотом перелічуваних банкнот, відслинених за відрядну "громадянську активність" і нормований "експрес-протест".  Утім, це все було. І неодноразово. До Майдану. Після Майдану. Між Майданами.
 • Геймер і таймер

  Трапився якось мені на очі опис комп'ютерної гри. Її особливістю було те, що на кожному новому рівні гравець мав ставати дедалі уразливішим для ворогів. Чим вищий левел — тим слабший захист, тим бідніший вибір зброї. Не пам'ятаю, як гра називалася. Я б її охрестив — "нормандський формат". Не знаю, наскільки вона популярна серед геймерів. Але один затятий гравець мені точно відомий. Його звати Петро Олексійович.  
 • Не падати

  Історія з "нехорошою квартирою" (блискуче було в Булгакова визначення) не викликала у мене ні розгубленості, ні зловтіхи, ні заздрощів до фігуранта, ні співчуття до нього. Більшість публічних захисників Сергія Лещенка та добровільних його розпиначів керувалися емоціями. Звісно, не всі. Але про них — трохи нижче. У мене, повторюю, сильних почуттів скандал не викликав. Що дає привід подивитися на скандал, наскільки вдасться, холоднокровно. Причина, яка примушує публічно реагувати на приватну, здавалося б, історію, — її можливі наслідки. Вони можуть бути масштабнішими, ніж здається на перший погляд.
 • Вузол

  Одні стверджують, що сама загроза можливого військового загострення змусить Банкову прискорити процес розгляду Радою (яка розпочне свою роботу 6 вересня) документів, які цікавлять Кремль. Інші вважають, що влада зволікатиме до упору, і прискорення процесу зможуть надати лише гуркіт гармат і хор налякано-вимогливих голосів західних лідерів. Треті переконані, що як мінімум до кінця року ні масштабних воєнних потрясінь, ні серйозних дипломатичних проривів не станеться. Що з озвучених гіпотез є порожніми домислами, а що — обґрунтованими прогнозами?
 • Крайній рік

  Ситуація на переговорному фронті (як на мінському, так і на женевському напрямку) багато в чому нагадує ситуацію на лінії розмежування — бої місцевого значення, перестрілки різної міри інтенсивності, розвідки боєм, диверсії. Війна на виснаження. "Без особливих змін. Росіяни наполягають на одному. Ми відстоюємо своє. Поки без особливих досягнень. І без особливих втрат". Приблизно такими (практично тими самими) словами охарактеризували підсумки останньої зустрічі в білоруській столиці кілька українських політиків, які брали участь у переговорах про врегулювання конфлікту.
 • Нерв

  На два роки її замурували в гарячковому, надривному, кровоточивому, вже майже забутому нами літі 14-го. Сам того не бажаючи, ворог зробив їй неоціненну послугу: дозволив зберегти у практично первозданному вигляді цілісність устремлінь, міцність віри, непомутніння надії і навіть не загострене, а, швидше, оголене відчуття справедливості. Міцні стіни російських в'язниць мимоволі-дбайливо вберегли її від передчасного остигання, червоточини сумнівів, ціаніду розчарувань.
 • Війна і Мінськ

  Підготовка законопроекту про вибори в ОРДЛО ("окремих районах Донецької та Луганської областей") наближається до завершення. За нашою інформацією, група Руслана Князевича, яка співпрацювала з німецькими фахівцями і яка контактувала з експертами з БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини, одного з інститутів ОБСЄ), практично, вийшла на фінішну пряму. Документ уже найближчим часом може бути належним чином оформлений і поданий у Раду.
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89