Сергій Следзь

Кандидат економічних наук, Редактор відділу мікроекономіки та бізнесу DT.UA.

222 статьи
 • Конкретні аргументи для іноземного інвестора. Замість абстрактних слів йому пропонують приклад успішного іноземного інвестування в Україну протягом 25 років на загальну суму 0,5 млрд дол.

  Нині економічні експерти і чиновники сходяться на думці, що українська економіка нарешті минула фазу економічного піке і стабілізувалася.  Водночас усі розуміють, що спад 2013—2015 рр. відкинув нас далеко назад, навіть порівняно з сусідніми країнами. І, по суті, чи не єдиний шанс вирватися з економічної прірви може дати прискорене зростання, яке неможливе без залучення іноземних інвестицій та нарощування експорту.
 • Влада сіла на шпагат

  Україна не купує російського газу? Ви в цьому впевнені? А за що українські аграрії заплатили тільки торік близько півмільярда доларів США? За той самий російський газ, але вже з доданою вартістю, оплативши переробку державі-окупанту. Тобто за азотні добрива (АД), які поки що виробляються в Україні в достатній кількості, і які, як відомо, використовуються в сільському господарстві для виробництва продуктів харчування. 
 • Ерік Райнерт: "Не робіть те, що вам кажуть робити американці, а робіть те, що американці робили самі…"

  Аналітичний підрозділ групи The Economist прогнозує Україні до 2050 р. середньорічний темп зростання ВВП усього на 1% і зменшення чисельності населення до 32 млн чоловік. Але це не фатум, Україна ще може зламати руйнівну тенденцію і перетворитися на багату країну. Про це в інтерв'ю DT.UA люб'язно розповів всесвітньо відомий норвезький економіст,  професор Ерік РАЙНЕРТ , автор бестселера "Як багаті країни стали багатими, і чому бідні країни залишаються бідними".
 • Консервація бідності

  Сьогодні реальними ризиками для України є деіндустріалізація і падіння рівня доходів. Одним з наслідків деградації економіки є різке скорочення кількості населення України, яке тільки за перше півріччя 2016 р. зменшилося на 100 тисяч. Небезпека полягає в тому, що йдеться не про нову тенденцію: аналогічна за характером динаміка спостерігалася й торік.
 • Життя в рулетці

  Вкладники фінансових установ цивілізованих країн вважали б ризики розміщення вкладів у банках України просто безмежними. Адже відомо, що ризик прямо пропорційний рівню відсоткових ставок за вкладами. Втім, і наші громадяни не дурні. Населення країни, а також бізнес уже чудово усвідомлюють, у яку гру вони грають із банками, претендуючи на надвисоку відсоткову винагороду за вкладами та рахунками.
 • Чи знайдемо "валеріанку"?

  Україна, на відміну від багатьох країн, які побували в офіційному дефолті, має дієву програму МВФ і очікує чергового значного траншу "свіжих" доларів, що послужить своєрідним маяком для світового фінансового співтовариства і "валеріанкою" для населення та бізнесу країни, які запанікували.  
 • Агроекспорт: прощавай, Росіє, — торгуємо з Китаєм

   Може, когось таке твердження дивує, але сусідня країна втратила статус найбільшого торгового партнера України. Сталося це не вчора. І є результатом непередбачуваності сусіда, започаткування ним ще у 2013 р. торгових воєн. Ще тоді, аби втриматися на плаву, бізнес почав активно шукати альтернативи. А потім анексія Криму і гібридна війна на Донбасі. 
 • Україна залишилася без драйверів економічного зростання

  Головними драйверами зростання й розвитку економіки є експорт, інвестиційна привабливість і споживчий попит. Немає бізнесу, немає робочих місць, немає доходів, немає податків — потрібно знову вмикати друкарський верстат.
 • Інфляційний податок

  Навіть бюджетні орієнтири, задані чиновниками, позначили планку цьогорічної інфляції на надвисокому рівні — 26%. Реально ж щодо низки товарів першої необхідності офіційного інфляційного порога досягнуто і з запасом перекрито вже до кінця лютого. Схоже, гривня заразилася ефектом "гарячої картоплі". Споживачі поспішають "скинути" її якнайшвидше, побоюючись нового зростання цін на товари першої необхідності…
 • РЯТУВАЛЬНЕ КОЛО: чого і від кого ми очікуємо в новому уряді

  Нарешті все це закінчилося. Майже рік влада невтомно находила пояснення неспішності й нерішучості. Пережили. Вижили. Тепер обіцянки "жити по-новому" зобов'язані наповнитися конкретним змістом. Чи здатен вистражданий політиками уряд запустити багатостраждальні реформи?
 • Максим Степанов: "Впровадження ID-карти серйозно вплине на бюрократію в країні"

  Директор ПК "Україна" каже, що підприємство повністю готове запустити біометричний паспорт, після чого комбінат запропонує владі концепцію ID-карти.
 • Час самовільної забудови добігає кінця?

  В Україні вже стало звичною практикою, коли інвестор заплющує очі на узгоджені вихідні дані щодо проекту будівництва, а проектує собі щось зовсім інше. Така практика має піти в небуття з набранням чинності змінами до законів.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75