Сергій Корсунський

Доктор фізико-математичних наук, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республиці (2008--2016)

18 статей
 • Чому потрібна реформа Дипломатичної академії України

  Реформи, про яку б сферу ми не говорили, — річ незручна й часом неприємна, для декого — дуже противна. А коли йдеться про міжнародні відносини, ситуація погіршується ще й тим, що дипломатія — сфера доволі консервативна і спирається на традиції. 
 • Як зупинити "Північний потік-2": політика проти економіки

  Плани "Газпрому" щодо створення фінансового й політичного інструменту тиску на Україну через енергетичний сектор були, слід думати, розроблені на початку 2000-х і схвалені на найвищих поверхах кремлівських веж. Уже тоді з Москви пролунали перші звинувачення в "старості", "зношеності" і "неефективності" української газотранспортної системи, які надалі переросли в більш "кримінальні" обвинувачення в крадіжці газу.
 • Вистріли в Анкарі: вбивство російського посла не призведе політичних наслідків

  Про вбивство російського посла в Анкарі Андрія Карлова міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу довідався в літаку. Він якраз прямував до Москви на "безпрецедентну" зустріч щодо Сирії зі своїми колегами з РФ і Ірану. До цього протягом кількох днів турецькі ЗМІ безперервно показували й коментували трагічні кадри з Алеппо, де урядові війська Асада розстрілювали мирних жителів прямо на вулицях.
 • Швейцарський прорив Кремля

  Минулого тижня однією з найбільш обговорюваних новин у світі бізнесу стало придбання швейцарською компанією Glencore і Катарським суверенним фондом 19,5% акцій "Роснефти" — улюбленого дітища В.Путіна та І.Сєчіна, що контролюється державою через компанію "Роснефтегаз".
 • "Путінський Распутін" за лаштунками турецької політики

  Стає традицією, що у період критичних змін для світової та регіональної політики до Анкари навідується людина, чия роль у відносинах Туреччини і Росії ще підлягає осмисленню. Місцеві проурядові ЗМІ вперто називають його "спеціальним радником В.Путіна", а опозиційні — "новим Распутіним".
 • Турецький потік: бути чи не бути?

  1 грудня 2014 р. під час офіційного візиту в Туреччину президент РФ В.Путін несподівано для багатьох проголосив про остаточну зупинку проекту газопроводу "Південний потік". Цей газопровід мав транспортувати щорічно 63 млрд кубометрів російського газу дном Чорного моря до Болгарії та далі в Європу. Путін запропонував Туреччині побудувати "Турецький потік" замість "Південного". Йшлося про той самий маршрут поставок російського газу в Європу в обхід України, тільки тепер через Туреччину й Грецію.    
 • Спекотне літо 2016-го: російський план євразійської інтеграції в дії

  Спекотне літо 2016-го: російський план  євразійської інтеграції в дії  
 • Євразійська дуга Дугіна

  Спроба воєнного перевороту в Туреччині, здійснена в ніч з 15 на 16 липня ц.р. погано організованою групою військових, стала несподіванкою навіть для найдосвідченіших тюркологів. Нині експерти по обидва боки океану намагаються зрозуміти причини та вгадати наслідки цих зовсім не тривіальних подій для Туреччини, регіону та великої геополітики.
 • Уроки турецької

  Якщо відносини Анкари і Брюсселя розвиватимуться по висхідній, від цього виграють усі, а тісні зв'язки України й Туреччини сприятимуть поглибленню і нашої співпраці з ЄС. Зрозуміло, не можна скидати з рахунків можливу активізацію контрдій РФ, для якої евроінтеграційні успіхи України, а відтепер — і Туреччини, є надзвичайно сильним подразником і прямим доказом власного політичного банкрутства. Важливо, щоб це чітко розуміли і в Брюсселі, і тоді не можна виключати, що нові сміливі рішення перейдуть із розряду ситуативних у категорію перманентних.
 • Турецький потік: міфи і реалії

  Для України, безумовно, реалізація "Турецького потоку" є небажаною, і наша позиція добре відома турецькому керівництву. Агресію з боку Росії, порушення територіальної цілісності України й особливо анексію Криму Туреччина засудила, і ця позиція залишається незмінною. Переслідування кримських татар, обмеження їхніх прав, залякування, арешти й убивства кримськотатарських активістів є предметом постійних дискусій не тільки між Україною і Туреччиною, а й Туреччиною і РФ.
 • Прохолодні води "Турецького потоку"

  Росія не має ні технологій, ні труб, ні грошей на реалізацію "Турецького потоку". І несерйозно розраховувати на те, що правляча в Туреччині партія, яка йде на доленосні парламентські вибори (червень 2015), гратиме в сумнівні гри з "ведмедем", який вирішив помітити "свою" територію, забувши, що навколо - давно вже не тайга, а сучасний мегаполіс.
 • Тест на взаємність

  Про роль Туреччини в українсько-російському конфлікті
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75