Сергій Махун

Редактор відділу історії DT.UA, заслужений журналіст України.

302 статьи
 • Польща—Україна: Як "переступити через поріг власної пам'яті"

  Діалог чи монолог? Це запитання вже не перший рік виникає в тих людей, які в курсі багаторічних дискусій на тему трагічних подій на Західній Україні в 1942—1944 роках. Важливо, щоб ґенезу кривавого польсько-українського конфлікту досліджували фахові історики, бо дуже часто цією темою маніпулюють недобросовісні політики.
 • Марк Аврелій Антонін. Мудрець на троні

  Марк Аврелій належав до славної плеяди великих цезарів Римської імперії. Правління Нерви, Траяна, Адріана, Антоніна Пія і Марка Аврелія стало "золотою добою" в історії цієї держави. Але то був передостанній подих наймогутнішої держави Стародавнього світу. Сувора дійсність залишила відбиток трагізму на діяннях останнього з "п'яти хороших імператорів", одночасно формуючи його світогляд.
 • Голодомор 1932–1933: Як "горіло життя" українських селян

  В четверту суботу листопада, відзначається щорічний День пам'яті жертв Голодоморів.  Й до сьогоднішнього дня важко зрозуміти логіку й механізми масового терору, який провадив режим проти власних громадян. Колоніальний режим зробив все, щоб пам'ять про Голодомор відійшла у небуття.
 • Optimus Цезар

  Майже двадцятирічне правління імператора Марка Ульпія Нерви Траяна (Marcus Ulpius Nerva Traianus), другого представника династії Антонінів, було вельми насичене подіями і стало практично апогеєм могутності Римської імперії. Траян — останній і найзнаменитіший завойовник та полководець в історії цієї наймогутнішої держави Стародавнього Світу.
 • "Волею сенату", або Як об'єднати несумісне — принципат і свободу

  "Якби запитали: протягом якого періоду всесвітньої історії становище людського роду було найщасливіше і найбільш квітуче, він мав би без жодних вагань назвати період від смерті Доміціана до сходження на престол Коммода", — писав видатний англійський історик Едуард Гіббон у своїй фундаментальній праці "Історія загибелі і занепаду Римської імперії".
 • Зоряне небо Егера, або Смерть за гороскопом

  Коли в спальню герцога Альбрехта фон Валленштейна ввірвалися вбивці, він аж ніяк не здивувався. Чи ж йому, хто все життя довіряв зіркам більше, ніж людям, не знати: планети вишиковуються в лінію — по один бік Сонця Сатурн і Юпітер, а по другий — Меркурій і Венера. Отже, настав час померти. Гороскоп передбачив: при такому розташуванні небесних світил Альбрехт має зустріти свою смерть...
 • Кирило ГАЛУШКО: "Головна зброя українського історика — факти й просвітництво"

  Уже понад рік минуло відтоді, як почав працювати новий історичний проект "Likбез. Історичний фронт".  Засновником і справжнім двигуном проекту, що має власний сайт, став відомий історик Кирило Галушко. За його словами, вже понад сотня різних міфів пройшли "чистилище", але попереду ще багато скрупульозної, вдумливої роботи.
 • Ігор Пошивайло: "Ми створюємо Музей майбутнього"

  Голова Громадського об'єднання "Музей Майдану", заступник генерального директора Музею Івана Гончара, який упродовж більш як двох років був одним з фундаторів Ініціативи "Музей Майдану/Музей Свободи", розповів DT.UA про виклики, завдання і плани новоствореного музейного закладу.
 • "О спорт! Ти — мир!", або Бенефіс фюрера

  80 років тому нацисти провели Зимові та Літні олімпійські ігри. Спорт, здавалося, завжди асоціювався з "миром в усьому світі". Нам хотілося вірити, що найграндіозніші спортивні заходи на планеті — а такими, безумовно, були й залишаються Олімпійські ігри — несумісні з жодним видом дискримінації і не мають нічого спільного з політикою. Яка ж наївна ця сентенція! 
 • Привиди минулого: "грецький проект" Катерини II як предтеча "Cирійського" Путіна

  Зовсім недавно в одній із передач "кисельовського телебачення" політолог, екс-депутат Держдуми Російської Федерації Семен Багдасаров в імперському пориві буквально приголомшив глядачів фразою: "Сирия — исконно русская земля". Ні більше ні менше. Звідки ж береться це всіх і вся поглинаюче месіанство, круто замішане на історичних снах нації, що знову "встає з колін"...
 • Геній із Нарбутівки — "гербов та емлемат живописець"

  Практично тоді ж, коли знаменитий чеський художник Альфонс Муха малював банкноти Чехословацької республіки, в Києві над ескізами грошових знаків Української Народної Республіки та Української держави працював наш співвітчизник Георгій Нарбут (1886—1920).
 • На власні очі

  Керівник відділу маркетингу приватної компанії Володимир Щербак — не журналіст і не заангажований політичний піарник, а, як він сам зізнається, "середньостатистичний киянин, що як міг підтримував Майдан". Тому особливо цікавою видається його багатовимірна, скрупульозна й абсолютно непатетична розповідь про майже 100 днів Революції Гідності: з 23 листопада 2013 р. по 28 березня 2014 р.
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18