Тетяна Силіна

Оглядач відділу міжнародної політики DT.UA.

320 статей
 • Нідерланди: "Популізм можна зупинити"

  "Патріотична весна" оминула Нідерланди. Одіозний Герт Вілдерс зі своєю Партією свободи не став переможцем парламентських перегонів, за якими, затамувавши подих, стежила вся Європа. І не тільки вона.
 • Павло КЛІМКІН: "Нам усім необхідно налаштуватися на те, що боротьба з російською агресією не закінчиться ні завтра, ні післязавтра"

  Останні тижні міністра закордонних справ Павла Клімкіна практично неможливо застати в Києві. Нью-Йорк, Вашингтон, Мюнхен, знову Нью-Йорк — ось географія переміщень очільника українського МЗС тільки за останні два тижні. Користуючись його нетривалою зупинкою в Києві, ми не стали торкатися всього зовнішньополітичного спектра й сконцентрувалися лише на двох ключових питаннях — на Мінську та інших "планах" зупинити російську агресію, а також на налагодженні відносин із новою вашингтонською командою. 
 • Врятують чи угроблять Нідерланди асоціацію України з ЄС?

  Прем'єрові Нідерландів Марку Рютте не позаздриш. Його проєвропейський уряд, що підтримав Угоду про асоціацію України з ЄС (УА), нині в досить скрутному становищі, оскільки мусить врахувати негативні результати квітневого консультативного референдуму з питання ратифікації цього документа. І на кону — не тільки доля Угоди та зони вільної торгівлі Україна—ЄС, не тільки політичне майбутнє самого Рютте, його партії та очолюваного ним уряду, а й, без перебільшення, договороспроможність, єдність і, не виключено, подальша доля всього Європейського Союзу.
 • Деніел Фрід: "Ми не просимо Україну зробити все, коли Росія не робить нічого. Це було б несправедливо"

  Координатор Держдепартаменту США з питань санкцій Деніел Фрід — частий гість у європейських столицях і чудово орієнтується у всіх відтінках європейських настроїв щодо санкцій. Минулого тижня посол Фрід відвідав і Київ. Можливо, щоб трохи заспокоїти, можливо, у чомусь застерегти. Його візит в українську столицю не особливо афішували, однак програма зустрічей американського дипломата була доволі насиченою, і нам відчайдушно забракло виділених 30 хвилин на інтерв'ю з надзвичайно цікавим співрозмовником, питань для якого було заготовано набагато більше, ніж вдалося йому поставити. 
 • Віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе: "У нас залишилося небагато шансів для того, щоб прорватися — як країні в цілому"

  Іванну Климпуш-Цинцадзе чудово знають не тільки всі затяті євроінтегратори нашої країни. З нею знайомий не один десяток відомих особистостей планети — від Карла Більдта до Штефана Фюле, від Герхарда Шредера до Олександра Квасневського, від Реджепа Ердогана до Кондолізи Райс. Але при цьому на державній службі Іванна до призначення віце-прем'єром з європейської і євроатлантичної інтеграції не працювала жодного дня, а в політику прийшла лише півтора року тому, ставши народним депутатом від БПП.
 • Не все пропало

  Це вже навіть не багатостраждальна Угода, а прямо якась зачарована. Після багатолітніх перипетій, коли, здавалося б, для набуття чинності Угодою про асоціацію Україна—ЄС залишилося всього кілька формальностей, неймовірний збіг безлічі обставин знову опустив перед нею шлагбаум — цього разу голландський.
 • Чардаш під музику Кремля

  У Євросоюзі немає єдності в питанні прочитання Мінських угод, повідомив цього тижня в інтерв'ю Euractiv головний дипломат Литви Л.Лінкявічус. А це означає, що обговорення Євросоюзом продовження антиросійських санкцій у червні може бути досить непростим. За нашою інформацією, як мінімум чотири країни — Угорщина, Словаччина, Італія і Греція — виступають за якнайшвидше скасування обмежувальних заходів проти Росії.
 • Голосіївський котел-2

  Жителі Голосіїва, які досі цілодобово чатують на вул. Потєхіна, аби не допустити техніку на будівництво, що спотворює район і несе загрозу Національному парку, пропонують її замовникові — СБУ й міській владі — знайти для будівництва будинків на 327 квартир для співробітників Служби безпеки іншу ділянку, яких у Голосіївському районі ще чимало. А на місці військової частини зробити волонтерський буферний парк (його створення, до речі, підтримує й Мінекології). Він допоможе зберегти унікальний Голосіївський ліс, прийнявши на себе основне антропогенне навантаження, і стане місцем активного відпочинку для багатьох киян.  
 • Голосіївський котел

  Раніше одна з найтихіших і найспокійніших київських вулиць — Полковника Потєхіна — стала гарячою точкою столиці. Сюди регулярно приїжджають телебачення, поліція й оперативно-слідчі групи. Тут, за два роки після Революції Гідності, знову завербовані кимось тітушки залякують і ображають людей, які відстоюють свої права, а добре організовані молодики в берцях і чорних одностроях і балаклавах, на очах у правоохоронців намагаються розганяти мирні акції місцевих жителів. Це не звичайне "проблемне будівництво" столиці. У нього дуже специфічний замовник — Служба безпеки України. І дуже вразливий і беззахисний сусід — Голосіївський ліс.     
 • Викрадення Європи

  Різноголоса Європа, то обурюючись свавіллям Росії в Україні, то стенаючи і підраховуючи власні збитки від санкцій, ось уже другий рік скута одним ланцюгом і так-сяк зберігає загальноєвропейський консенсус у питанні обмежувальних заходів проти РФ. То одна, то інша країна наміряється або робить вигляд, що готова перервати цей ланцюг, — хтось торгуючись з власних питань із Брюсселем, хтось з розрахунку запобігаючи перед Москвою. Але поки що ЄС вдається, за всього розмаїття думок у Союзі та багатьох внутрішніх проблем, демонструвати європейську єдність, доводячи, що хоч би яким цинічним і меркантильним був сучасний світ, у ньому все ще існують непорушні цінності. 
 • Швеція. Стіна Півночі

  Швеція давно ввійшла в коло надійних друзів України. Разом із Польщею вона ініціювала та пробивала ідею "Східного партнерства", терпляче й наполегливо підтримувала прагнення українців жити в істинно європейській державі навіть у найпохмуріші для демократії в нашій країні роки.
 • Франція. Cherchez la Russie

  Франція історично є однією з найбільш пронизаних (просочених) русофільством країн Європи. Тут багато хто не лише захоплюється великою російською культурою, пам'ятає про монархічні зв'язки двох держав і поділяє непозбутню тугу за імперським минулим. Тут ведуться серйозні справи і робляться великі гроші на бізнесі з Росією; тут дуже багато людей не люблять Америки та вбачають у Росії гідного суперника США, водночас не вважаючи її загрозою для Франції. Тут практично не згадують, що Париж також приєднався до Будапештського меморандуму після відмови України від третього у світі ядерного арсеналу. Тут значно менше знають про Україну, ніж про Росію, і часто не обтяжують себе з'ясуванням справжніх причин російсько-української війни.
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18