Вадим Сирота

банківський експерт, кандидат економічних наук

6 статей
 • Держбанки: токсична поклажа чорних ящиків

  Негативи в діяльності держбанків уже трансформувалися в цілком реалістичні загрози для діяльності не тільки великих фінустанов, а й усієї банківської системи України. Адже генерований їхньою діяльністю системний ризик у випадку Приватбанку, наприклад, зовсім не усунутий, а просто змінив форму власності на державну.
 • Політично значущі особи: заручники обставин чи головний біль банківської системи?

  Опублікування е-декларацій наприкінці минулого року стало справжнім шоком для суспільства. Стали явними колосальні суми готівки та заощаджень в іноземній валюті, які виявилися в публічних особистостей знекровленої війною та економічною кризою країни. А заодно — і докази тотальної недовіри VIP-персон до банківської системи України.
 • Нацбанк і Фонд гарантування вкладів: погана гра двох "поліцейських" з величезним мінусом для суспільства

  Очевидно, що в нинішньому вигляді система гарантування вкладів не має права на існування. Нині вона швидше являє собою свідомо збитковий для суспільства механізм його повторного обкрадання й після банківських банкрутств, причому на десятки та сотні мільярдів гривень. Для хоча б часткового виправлення ситуації потрібне комплексне перезавантаження системи.
 • Промінвестбанк: банківська установа чи благодійний фонд для російських гуманітаріїв?

  Державній корпорації "Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності" (Внєшекономбанк, ВЕБ) належить 99,7% акцій Промінвестбанку. Ця установа перебрала на себе зобов'язання з обслуговування зовнішніх боргів Радянського Союзу, що й стало основною причиною відмови від практики регулювання її діяльності з допомогою нормативів. 
 • "ВіЕйБі Банк": реальні проблеми між рядками "відкритих" листів

  У святковому новорічному інформаційному просторі майже непоміченою пройшла інформація від Головного слідчого управління Нацполіції у м. Києві про закриття провадження у справі щодо ПАТ "ВіЕйБі Банк", яке належало українському аграрному бізнесмену О.Бахматюку, "у зв'язку з відсутністю складу злочину". 
 • Диявол у деталях, або Окрема методика для Приватбанку та спільна проблема для всієї системи

  Суттєве зростання вимог регулятора до покриття кредитних ризиків за рахунок капіталу банків зумовлене стрес-тестуванням, проведеним НБУ у 2015–2016 рр., а не просто встановленням більш жорстких вимог до застави, як заявило екс-керівництво ПАТ "КБ "Приватбанк".
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45