Валентин Ткач

69 статей
 • "Як на Гоголя іменини…"* Гоголь та Інтернет

  1 квітня, у день народження Миколи Гоголя, у мене почав глючити комп'ютер. Спочатку він жив своїм власним життям, а потім "натовськими" буквами вирішив поставити мені кілька запитань. Поки я завис, екран комп'ютера згас. На моніторі було видно пилюку. І мені наче наживо пригадалася сцена з фільму "Вій", коли Хому вперше привели до церкви. Я почав шукати номер телефону знайомого майстра на букву D…
 • Квітень: "Воістину воскрес!"

  Ми йшли додому й дивилися на сонце, що саме починало визирати над деревами між будинками. Так ми перевіряли дитячу оповідку про те, що на Великдень, якщо дивитися на сонце, воно не сліпить.  Я витер сльози з засліплених очей і подумав: "Це правда, але так буває лише в дитинстві". Це були сакральні сльози.
 • Україна: ескізи образу майбутнього

  Можна як завгодно завзято боротися з символами минулого, але, якщо при цьому не маєш образу майбутнього, ти приречений все повторити знову. Якщо ми хочемо відповідально сформувати образ майбутньої України, то повинні визначити засадничі питання, дійти згоди щодо відповідей на них і будувати образ принципів, а не дискурсів.
 • Весна: чавунчик, "зрада" і бички в томаті

  Сьогодні я вийшов на балкон, щоб потрапити у ще тендітну весну. Від свіжого вологого вітру із запахами далекого мокрого поля й прілої соломи у мене перехопило подих. У голові запаморочилося, і я заплющив очі. Коли я їх розплющив, то в куточку побачив чавунчик і страшенно зрадів цьому факту. Але мою втіху сформувала не сама знахідка, а те, що я не визначав досі чавунчик як пропажу.
 • Державна мова: годинник і нота

  Державна мова — це нав'язаний порядок, як і будь-яка міра. Головне її завдання — це легалізація людини та її ініціатив, які можуть проявлятися як індивідуально, так і в солідарних діях груп, спільнот, акціонерних товариств, профспілок, партій тощо. Легальність людини — це юридичне її обґрунтування, її відповідність усталеним у державі правовим нормам.
 • Лютий: "І прости нам…"

  Сьогодні зранку я встав пізно. Субота. Підійшов до вікна, відчинив, запалив у свічнику свічку і почав промовляти "Отче наш". Коли дійшов до "і прости нам провини наші", помітив, що усміхаюся. Такого зі мною ще ніколи не було, я завжди молився зосереджено й віддано. А річ у тому, що поки я молився, то дивився у вікно.
 • Січень: "Бо прийдуть до тебе…"

  Якщо спробувати дати найзагальніше визначення держави, то воно буде таким: держава — це інститут легалізації власності в капітал. Тому, якщо ми хочемо змінити Україну, то повинні змінити процедуру легалізації власності в капітал.
 • Україна: від "ніші виживання" до "сонячної республіки"

  Найбільшою небезпекою нині для України є те, що весь її простір буття поглинула негативна етика. Це не просто небезпечно, це смертельно небезпечно. Бо за такої версії розвитку подій немає майбутнього. Основним джерелом цього негативу є зовнішня агресія, нав'язаний Україні стан. 
 • Спонтанні порядки зими

  Сніжка поцілила в голову просто за вухом, збила шапку, і вона впала мені прямо в руки. Простоволосий, із шапкою в руках — гарний же в мене був вигляд — я обернувся. Хлопчаки ніяково тупцювали, ховали усмішки, а коли я зробив крок назустріч, почали руками показувати на того, хто кинув сніжку. Він стояв на місці, тікати не збирався, тільки весело промовив: "Я не хотів". Він розумів, а радше відчув, що мені самому смішно.
 • Концепція школи: світогляд чи модель?

  Концепція школи має бути втіленням уявлення про успіх людини, що культивується в суспільстві. Уявлення про успіх формується у трикутнику супероснов "хочу" — "можу" — "маю". Розглянемо крайові задачі, які допоможуть надалі зрозуміти розмаїття можливих варіантів.
 • Інтуїтивне відкриття: довіра як найвищий принцип

  Христос заповідав: "Не клянися". Ми повинні це розуміти як застереження, що при клятві довіра упосліджується і перетворюється з кореневого принципу на ситуативний договір, який уже можна тлумачити довільно.  Тому довіра у стосунках між людьми повинна стати імперативом як беззастережним моральним принципом, а доброчесність і піклування — інструментами зміцнення довіри.
 • Пропаща сила Майдану?

  Створення заможного, самодостатнього, стійкого домогосподарства, що як суб'єкт веде змістовний діалог із владою та бізнесом, послуговуючись інститутами розвиненого громадянського суспільства, повинно стати національною ідеєю України.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75