Валентина Самар

Власкор DT.UA у Автономній Республиці Крим.

356 статей
 • На світло

  У зв'язку з очевидною некоректністю "списків Савченко" (що легко в першу ж добу виявили журналісти незалежних ЗМІ) відразу постає запитання: а де є правильні й вивірені? На підставі яких норм законодавства України вони тотально засекречені?
 • Важка ноша "кримнашу"

  Рік, що минає, домальовує жирною лінією старі пунктири на карті окупованого Криму. Перевантажений військами та озброєнням, він усе ще залишається не до кінця інтегрованим у РФ — ні в енергетичну, ні у фінансову, ні у правову системи. 
 • Артем Ситник: "З політичною корупцією насамперед потрібно боротися на виборах"

  Рівень довіри до нових органів, що формуються публічно й з участю громадськості, в суспільства був і залишається високим, і навіть завищеним, однак цілком сумірним із рівнем надії на необоротні зміни в країні.  Публікацією інтерв'ю з членом НАЗК Русланом Рябошапкою, керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким та сьогоднішньою розмовою з директором Національного антикорупційного бюро Артемом СИТНИКОМ наші дослідження не завершуються. 
 • Назар Холодницький: "Наші категорії справ такі, що коли є підозра, то відступати вже нікуди"

  В інтерв'ю з керівником САП Назаром Холодницьким  DT.UA намагалося одержати відповіді на запитання, які по суті пояснюють уповільнений перебіг розслідування резонансних справ, і на запитання, яких раніше ніхто не ставив.
 • Руслан РЯБОШАПКА: "НАЗК — також носій політичної волі і має її проявляти"

  Із членом НАЗК Русланом Рябошапкою ми вирішили говорити з кількох причин. Він — співавтор законів антикорупційного пакета і знає, як ця система повинна працювати в ідеалі. І його ж противники запуску е-декларування обрали показовою жертвою для дискредитації і самої системи, і членів НАЗК.
 • Туди і сюди без води…

  Чергове явлення Путіна в Криму, крім підживлення глибокого задоволення колаборантів та тих, хто щиро любить Росію як Батьківщину, привнесло в порядок денний ватажків двох "федеральних утворень" великий, і не тільки головний, біль. Із водою, електроенергією та всім, що на них зав'язане, доведеться потерпіти. Ще років два-три. Гарантійний термін — тільки слова ВВП, і ті явно плутані.
 • Сила дулі в кишені

  Два з половиною роки незаконної окупації і анексії Криму влада України вдячно (бо виправдовуючи бездіяльність) вторить західним лідерам: кримський "випадок" — безпрецедентний, проблема — архіскладна, рішення потребує тривалого часу і багатьох зусиль. Причому зусиль винятково дипломатичних і, як мається на увазі, вже не за їхньої каденції. Далі були Донбас, Мінськ-1, Мінськ-2 і обидва — мінус Крим.
 • Зовнішньополітична заДУМливість

  Вибори до Держдуми, що проводяться на території Криму, вкотре покажуть усю картонність "входження в Росію" переважною більшістю його населення. По-перше, "переважним голосом" там може бути тільки один — голос корінного кримськотатарського народу. Росія його не отримає. По-друге, чим більше бюджетників Росія зажене на ці вибори, тим більшою буде її вина за й так незаконні дії. І по-третє, просто потішимося, що російські вибори повернули у світовий порядок денний кримське питання. Тепер головне — там його утримати.
 • Вадим Черниш: "Програма відновлення миру на Донбасі розрахована лише на підконтрольні території"

  В інтерв'ю з міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишем ми намагалися говорити про суть Концепції держпрограми відновлення миру на Донбасі, механізми її реалізації, релевантність загрозам. І окремо — про конкретні кроки з деокупації Криму, який "знову загубився": Концепція стосується лише Сходу України.  
 • Любов і шакали

  Головна причина стриманої реакції на довгоочікуване освідчення глави держави в любові до українців, що живуть під дулом окупанта, полягає в тому, що в сказаному не було новини — ні доброї, ні поганої. А була, даруйте, жуйка, яка не містить "калорій": між щирими словами прозвучало вже до зубного болю знайоме і водночас незрозуміле в частині виконання — про політико-дипломатичний шлях деокупації територій України.
 • Тінь війни

  Не треба сушити голову, чого хоче і що ладен вчинити ВВП. Усе того ж самого і все так само — перемогти за всяку ціну. Стати першим серед перших, отримати право перекроювати карту світу, отримати ярлик на Україну, по ходу вирішуючи операційні завдання — зняття санкцій, легалізація анексії Криму тощо. Нічого нового, крім того, що в результаті на ходу зрежисованого загострення на адмінкордоні між Кримом і материковою Україною Путін намагається вибудувати нову "реальність" — і в трикутнику Захід—Росія—Україна, зводячи його до осі без України; і в новому витку мілітаризації Криму, що посилює крен у балансі сил у Чорноморському регіоні і створює реальну загрозу прямої агресії проти України; і в шантажі "лихі ви, піду я з "Мінська" і Нормандського формату"...
 • П'ять причин, чому Україна повинна різко змінити політику щодо Криму

  Чи можна змінити те, чого в природі не існує? — може запитати будь-хто, у кого є безліч підстав для висновку про відсутність політики держави щодо Криму як такої.  
Реклама
USD 27.33
EUR 29.29